Sport
OBUKA NEPLIVAČA / Dvanaest ribica proplivalo u PK Jaderi
19. 05. 2025., na bazenu je održan završni sat programa obuke neplivača u organizaciji Plivačkog kluba Jadera. Program je namijenjen djeci neplivačima i slabijim plivačima starijima od četiri godine, s ciljem da kroz igru i aktivnosti prilagođene njihovoj dobi usvoje osnovne plivačke vještine. Obuka je provedena u skladu s programom Hrvatskog plivačkog saveza.
Osnovni cilj programa nije usvajanje tehnički savršenog plivanja, već stvaranje sigurnosti i samopouzdanja djeteta u vodi. Kroz program djeca su naučila pravilno disati u vodi, plutati na trbuhu i leđima, roniti, skakati na noge te se u potpunosti osloboditi straha od vode. Time se pridonosi općoj sigurnosti djece u vodi i njezinoj blizini, a istovremeno se pozitivno utječe na psihofizički razvoj djece i promiče plivanje kao zdrav i koristan sport.
Po završetku provjere, stručno osoblje PK Jadera nagradilo je sve polaznike klupskim majicama, diplomama i prigodnim poklonima, kao priznanje za njihov trud i hrabrost.
Obuka je provedena pod vodstvom trenera prof. Marijana Čuline i njegovih asistenata Dore Babić, Luke Čuline i Mate Molnara.
Obuku su uspješno završili: Vito Brkljačić, Ivano Jović, Lovre Kamber, Luka Kardum, Luce Kolanović, Viktor Mikić, Max Mlinarić, Viktor Padovan, Lukas Perinić, Krševan Roko Smoljan, Luka Vidučić, Mila Vidučić.
Treneri i uprava Plivačkog kluba Jadera čestitaju svoj djeci i njihovim roditeljima na ovom važnom koraku – jer sigurnost u vodi je prvi korak prema ljubavi prema plivanju.
Sport
SPORTSKI VIKEND / Na Višnjiku vaterpolo i nogomet. Provjerite radno vrijeme bazena!
Subota, 13. prosinca
VATERPOLO: Polufinalni turnir PH za kadete, susreti su na rasporedu od 09:00 sati i od 17:00 sati u popodnevnom dijelu turnira.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – NK Abeceda 2 09:30h.
Nedjelja, 14. prosinca
VATERPOLO: Utakmice za plasman PH za kadete su na rasporedu od 09:30 sati.
NOGOMET: Papaline NK Zadarnova 2 – HNK Zadar 09:00h.
NAPOMENA: Zbog održavanja vaterpolo turnira veliki i mali bazen neće biti dostupni građanstvu: u subotu veliki bazen od 8:45 do 14:00 i od 16:00 do 22:00, mali bazen zauzet od 8:15 do 14:00 i od 16:00 do 22:00 i u nedjelju veliki bazen od 8:45 do 14:00 i mali bazen od 10:00 do 14:00 sati.
Sport
FOTOGALERIJA / Prvaci Hrvatske iz “RK Zadar 2013” na prijemu kod gradonačelnika Erlića
Rukometaši Zadra 2013 do15 godina, u Zadar su ovoga ljeta donijeli zlatnu medalju sa Završnice prvenstva Hrvatske
Mladi zadarski rukometaši ispisali su ove godine novu lijepu stranicu zadarskog sporta, a tim povodom primio ih gradonačelnik Šime Erlić.
– Sportaši su najveći promotori našega grada i našega identiteta i svega onoga što nas čini Zadranima. Nastavite i dalje ime našega Zadra promovirati kroz sportske i vlastite uspjehe, a mi ćemo vam to vratiti, kazao je mladim rukometašima gradonačelnik Erlić.
U ime Kluba i momčadi zahvalio se predsjednik RK Zadar 2013 Frane Kardum.
– Ovaj prijem dokaz je da cijenite naš rad i hvala vam na tome. Ovi dečki primjer su kako bavljenje sportom, kao i sportski uspjesi, otvaraju mnoga vrata, rekao je Kardum.
Sport
ADVENT U SELU / 28. prosinca u Pakoštanima Božićna dječja MTB utrka
U sklopu Adventa u selu, 28.12.2025 održati će se Božićna dječja MTB utrku u organizaciji BBK Pakoštane. Sportski događaj namijenjen djeci i mladima gdje se očekuje veliki odaziv mladih sudionika, njihovih obitelji i sportskih entuzijasta.
Prijave će biti otvorene na dan utrke od 13:00 sati, dok će prva utrka započeti u 14:00 sati. Sudjelovati mogu djeca do 15 godina, a organizatori posebno naglašavaju kako je kaciga obavezna za sve natjecatelje – sigurnost je na prvom mjestu.
Kategorije:
U7M – dječaci do 7 godina
U7Ž – djevojčice do 7 godina
U9M – dječaci od 8 i 9 godina
U9Ž – djevojčice od 8 i 9 godina
U11M – dječaci od 10 i 11 godina
U11Ž – djevojčice od 10 i 11 godina
U13M – dječaci od 12 i 13 godina
U13Ž – djevojčice od 12 i 13 godina
U15M – dječaci od 14 i 15 godina
U15Ž – djevojčice od 14 i 15 godina
Svim sudionicima bit će dodijeljene medalje za sudjelovanje, dok će najuspješniji natjecatelji u svakoj kategoriji biti nagrađeni medaljama za prvo plasirane. Cilj nije samo natjecanje, već poticanje djece na aktivan život, druženje i stjecanje sportskih navika.
BBK Pakoštane – Temelj razvoja mladih biciklista
Poseban naglasak ove godine stavlja se na izuzetno vrijedan rad BBK Pakoštane, kluba koji posljednjih godina predano gradi mlade generacije biciklista. Kroz svoju MTB dječju školu biciklizma, klub sustavno educira djecu, pruža im kvalitetne treninge, usmjerava ih u sigurnu vožnju terenom i razvija njihovu ljubav prema sportu. Upravo zahvaljujući njihovom kontinuiranom radu, Pakoštane se sve više pozicioniraju kao snažna točka dječjeg MTB sporta u regiji.
Organizatori pozivaju sve roditelje, građane, sportske zaljubljenike i posjetitelje Adventa da podrže ovaj događaj koji promiče zdrav život, zajedništvo i pozitivan natjecateljski duh.
Božićna dječja MTB utrka nije samo sportski događaj – ona je dokaz koliko zajednica može postići kada se udruže trud, znanje i entuzijazam.
Vidimo se 28. prosinca u Pakoštanima – gdje mladi voze, a zajednica raste.
Više informacija o utrci možete pronaći na društvenim mrežama BBK Pakoštane.







