Sport
(FOTO/VIDEO) PREDSTAVLJENI DANI KREŠIMIRA ĆOSIĆA / Pogledajte spot Luke Modrića, Donne Vekić, Samante Fabris i drugih…
Predstavljen je spot sa sportskim velikanima u edukativnoj akciji “Sportom za snažnije JA”. Luka Modrić,Donna Vekić, Samanta Fabris, Dino Rađa i Marko Bijač pozivaju mlade na bavljenje sportom.
“Jako sam zadovoljna što sam dio projekta u kojem nije važan samo natjecateljski duh, već i liderstvo u okupljanju mladih, zajedništvo i timski duh. Posebno mi je važan segment ovog projekta „Sportom za snažnije JA”, kojim zapravo pokazujemo koliko sport može biti moćan alat za osobni razvoj, za zajedništvo, ali i kao podrška onima kojima je najpotrebnija.” – istaknula je Samanta Fabris.
Ova edukativna akcija naglasak stavlja na mentalno zdravlje djece i mladih, kod kojih je vidljiv drastičan porast mentalnih bolesti. Jedna od glavnih protuteža u prevenciji je bavljenje sportom koje omogućava ispuštanje endorfina, društveno povezivanje s vršnjacima kroz tjelesnu aktivnost i rješavanje ‘problema’ na terenu.
“Drago mi je što smo danas na Cvjetnom trgu mogli predstaviti naš veliki projekt s bogatim i raznolikim sadržajem, koji će se održati u Zadru 6., 8. i 16. lipnja ove godine, u sklopu Dana Krešimira Ćosića. Ove godine obilježavamo 30. obljetnicu odlaska tog košarkaškog velikana i vizionara, a tim povodom pripremili smo veliku kampanju kojom se obraćamo djeci i mladima, naglašavajući važnost bavljenja sportom kao alata za očuvanje mentalnog zdravlja. Uz sportske zvijezde uključeni su i sportski savezi, koji su nam dali podršku – i zapravo svi zajedno šaljemo poruku da se djeca trebaju baviti sportom bilo kad, bilo gdje, bez pritiska da moraju biti najbolji ili osvajati medalje. Najvažnije je ne odustati, pronaći svoj tim, svoju ekipu i kroz sport se socijalizirati. Jer u današnje vrijeme, uz sve više tehnologije i mobitela, često se udaljavamo jedni od drugih – a sport nas ponovno povezuje.” – istaknula je Ana Ćosić Pajurin, predsjednica Udruge „Dani Krešimira Ćosića”.
Na predstavljanju spota sudjelovali su predstavnici sportskih saveza, Hrvatskog odbojkaškog saveza – Samanta Fabris i predsjednik Saveza Frane Žanić, tenisačica Tara Wurth ispred Hrvatskog teniskog saveza, Hrvatski nogometni savez predstavljao je Ante Cicvarić, Andro Anzulović ispred Hrvatskog košarkaškog saveza, Hrvatski vaterpolo savez predstavljao je Dubravko Šimenc, dok je rukometni savez predstavljao trener Ivica Obrvan. Program je vodio Davor Cota. Uz obitelj Ćosić, suprugu Ljerku te kćerke Anu i Ivu, na događaju je bila i potpredsjednica Udruge Zdenka Zrilić.
„Vjerujem da mladi sportaši, pogotovo košarkaši, ali i svi sportaši koji se bave ekipnim sportovima, mogu mnogo naučiti iz njegova lika i djela – kako se trenira, kako se gradi karijera i kako se uspijeva kroz predan rad i poštenje. O njegovoj veličini najbolje svjedoče ne samo njegova karijera, nego i sve ono što se događa u godinama nakon što nas je napustio.” – istaknuo je Ivica Obrvan, trener hrvatske ženske rukometne reprezentacije, dok je Frane Žanić dodao: „Zato s ponosom najavljujem nadolazeći event u Zadru i poručujem svoj djeci i njihovim roditeljima – budite ponosni na bilo koju loptu u ruci, jer sport je ono što spaja ljude. Svako dijete zaslužuje biti dio sporta!”
Grad Zadar domaćin je velikog sportskog, edukativnog i kulturnog događaja kojim će se na „Danima Krešimira Ćosića” od 6. do 8. lipnja u Zadru obilježiti 30. godišnjica od smrti hrvatskog sportskog velikana, najboljeg Hrvatskog sportaša 20. stoljeća. Trodnevno događanje pod pokroviteljstvom je Vlade RH, a podršku mu daju Grad Zadar i Turistička zajednica Grada Zadra.
“Događaj u Zadru, s važnom je porukom i mladima i nama odraslima – da se malo više posvetimo djeci i pomognemo im da se maknu od svega što negativno utječe na njihovo mentalno zdravlje.” – zaključila je je Ljerka Ćosić.
Sport
JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!
U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.
Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!
Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg;
Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg;
a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg.
Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.
Sport
PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7
U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.
U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:
- 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
- 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
- 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
- 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto
Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.
Sport
AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!
Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.
Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





