magazin
BIRA SE NAJ NEPOSLUŠNA ŽENA GODINE / Prijavi hrabre, neobične i ustrajne žene za ovu nagradu!
Naj Neposlušna je natječaj kojim zadružna pivovara Brlog iz Zadra svake godine nagrađuje ‘neposlušne žene koje čine ovaj svijet boljim mjestom’.
Radi se o pivovari koju su pokrenule Ana Teskera i Maja Šepetavec prije gotovo 9 godina, a koja je najprije postala poznata po pivu Plavuša, a koju godinu kasnije i pivu Neposlušna. Nazivi piva inspirirani su ženskom energijom u biznisu i proizvodnji pa otuda i ovaj natječaj koji se sada ponavlja već treću godinu zaredom!
U skladu s oskusom samog piva – koje je energično zahmeljeno crveno pivo, tzv hoppy red ale – nastavlja se i dizajn, odnosno karakter žene na etiketi. Neposlušnu u Brlogu opisuju ovako:
Ona je buntovnica, pomalo out of the edge, fajterica za pravdu, ljudska prava (žena, djece, sebe, svih, svih!), za okoliš, za male poduzetnike/ce, kvalitetu naspram kvantitete, za nešto njoj i svima nama važno. Ona je hrabra, posebna, iskrena, stvari radi drugačije i inspiracija je drugima. Ona je samo tebi poznata, ili je celebrity za koju svi znamo.
Ove godine je 7. Veljače otvoren novi ciklus nominacija žena koje zaslužuju priznanje. To je žena koja radi po svom, poštena je i pravedna, svojeglava, hrabra.., vjerojatno su je nekada nazivali neposlušnom.., ali ona je ostala ustrajna i izborila se za sebe i svoje. Ako znaš takvu ženu slobodno je nominiraj!
Nominacije se prikupljaju do 19.2.2025, nakon čega će pivovara objaviti anketu za glasanje i tako će se izabrati Naj Neposlušna za 2024 godinu. Pobjednica će uz intervju i fotografiju na zidu pivovare osvojiti i nagrade u pivu (naravno, Neposluš pivu), majicu s natpisom Naj Neposlušna 2024 i vaučer za bungee jump s Masleničkog mosta.
Do sada su pobjedile dvije slavonke – Ivana Crnoja i Vlatka Marošević, a novu naj neposlušnu ćemo tek saznati i to simbolično na međunarodni dan žena 8.3.2025.
Prijavi hrabre, neobične i ustrajne žene za ovu nagradu! Nominiraj svoju Neposlušnu ovdje: https://brlog.hr/neposlusna-godine
magazin
FOTOGALERIJA / Nezaboravan koncert klape Intrade u Maslenici
Tomislav Bralić i Klapa Intrade još su jednom pokazali zašto njihove pjesme okupljaju sve generacije.
Maslenica je sinoc bila ispunjena prekrasnom atmosferom, pjesmom i zajedništvom.
Posebnu čar večeri upotpunila je priprema svježih dagnji i uštipaka, te rezanje domaćeg pršuta. Tako su posjetitelji uz vrhunsku glazbu mogli uživati i u okusima i mirisima našega kraja.
U sklopu međunarodnog Interreg Italy–Croatia projekta AltRoute, sinoć je u Maslenici održan i Sajam lokalnih proizvođača koji je još je jednom pokazao koliko bogatstvo krije destinacija TZO Jasenice.
Vrijedni OPG-ovi, obrtnici i proizvođači predstavili su svoje domaće proizvode, tradiciju i način života, stvarajući jedinstven doživljaj za brojne posjetitelje.
Od meda, vina i proizvoda od lavande do suhomesnatih delicija, rukotvorina i drugih autohtonih proizvoda, svaki je izlagač dao poseban doprinos večeri koja je spojila gastronomiju, lokalnu baštinu i održivi turizam
“Posebna zahvala svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom stvorili atmosferu za pamćenje”, poručili su iz TZO Jasenice.
magazin
ŠPICA na +40
magazin
FOTOGALERIJA / Luky u Kapetanskom parku
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport6 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




