Connect with us

magazin

Počinje tradicionalni Paški zimski karneval 2025.! Donosimo PROGRAM…

Objavljeno

-

U organizaciji Grada Paga od 25. siječnja do 4. ožujka održat će se tradicionalni Paški zimski karneval, jedinstveni događaj koji u Pagu od davnina njeguje duh veselja, zabave i zajedništva. Ovogodišnji karneval donosi bogat glazbeni program, a središnje mjesto karnevalskih svečanosti bit će II Magazin soli.

Karneval počinje 25. siječnja kada nas očekuje koncert popularnog dvojca Matka i Brane, a prije toga će se za zagrijavanje pobrinuti uvijek raspoloženi Duo Kumpanji s početkom u 21 sat. Tijekom veljače, Paški zimski karneval pretvara se u pravo središte zabave. Prvi koncert održat će Antoniette, 1. veljače, a već sljedeće subote, 8. veljače, pozornicu će preuzeti Minea uz pratnju simpatičnog benda Vrapci i Komarci. Kako se karneval zahuktava, 15. veljače na pozornicu stupa kraljica zabave, energična Maja Šuput, koja će svojim hitovima i plesnim ritmovima rasplesati sve posjetitelje. Tjedan dana kasnije, 22. veljače, II Magazin soli ispunit će zvuci tamburica i modernih ritmova popularnih Mejaša. Giuliano i Diktatori 1. ožujka donose savršeni spoj rocka i popa, uz prepoznatljive hitove koji garantiraju ludu zabavu i noć za pamćenje.

Zadnji dani karnevala rezervirani su za domaće favorite, 2. ožujka nastupit će Duo Kumpanji, dok nas 3. ožujka očekuje večer uz tradicionalne glazbene izvedbe koje donosi Klapa Sol. Veliko finale je 4. ožujka, kada će karneval zaključiti The TONO BAND, savršen završetak ovog bogatog programa.

Najmlađi će uživati u čarima Dječjeg karnevala u Kneževom dvoru gdje će se održati veseli program za djecu, 16. i 23. veljače s početkom u 16 sati.

Paški zimski karneval nudi priliku da osjetite karnevalsku atmosferu Paga u zimskom ruhu. Ovo je vrijeme kada grad oživi u ritmu glazbe, šarenilu maski i neopisivom veselju koje povezuje sve generacije. Vidimo se u Pagu!

Organizator: Grad Pag

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

BLUE FISH FESTIVAL / Ovog vikenda u Kalima vrhunska gastronomija i glazbeni program uz more!

Objavljeno

-

By

Ovog vikenda, 19. i 20. lipnja, Kali ponovno postaju središte okusa, tradicije i vrhunske gastronomije. Na atraktivnoj lokaciji punte Artine održava se šesto izdanje Blue Fish Festivala, manifestacije koja na jedinstven način spaja ribarsku tradiciju mjesta Kali, vrhunsku gastronomiju i glazbeni program uz more.

Plava riba, simbol mjesta koje živi od mora, ponovno će biti glavna zvijezda festivala. Srdela, inćun i tuna u rukama vrhunskih kuhara postaju moderna i kreativna jela koja iz godine u godinu privlače sve veći broj posjetitelja.

Ovogodišnji Blue Fish Festival okupit će poznatog hrvatskog chefa Davida Skoku te zadarske kuhare Josipa Vrsaljka i Tomislava Karamarka, kojima će se pridružiti sushi chef Mladen Križanović. Tijekom dva festivalska dana pripremat će ukupno šest autorskih jela i sushi specijalitete inspirirane bogatstvom Jadrana. Ekipi se pridružuje gostujući kuhar iz Slovenije Gregor Podržaj koji je posebno vezan za Kali koje posjećuje više od 40 godina. Autor je 2 kuharice, a jedna naslova ˝Iz mora u lonac˝ posvećena je pripremi jadranske ribe.

Poseban doživljaj festivalu daje njegova lokacija – punta Artine, uz more u mjesnoj lučici Batalaža, gdje se gastronomija susreće s autentičnim mediteranskim ambijentom.

Uz gastro program, posjetitelje očekuje i bogat glazbeni sadržaj. U petak nastupa Dino Petrić, dok će u subotu atmosferu dodatno zagrijati Petar Dragojević.

Blue Fish Festival nije samo gastronomska manifestacija već i događaj koji promovira važnost konzumacije plave ribe, održivo ribarstvo te bogatu ribarsku tradiciju Kali, jednog od najpoznatijih ribarskih mjesta na hrvatskoj obali.

Pozivamo sve ljubitelje dobre hrane, mora i glazbe da nam se pridruže u Kalima i dožive jedinstvenu atmosferu Blue Fish Festivala.

Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Đir po gradu sa Sašom Čukom

Objavljeno

-

foto: Saša Čuka
Nastavi čitati

magazin

SLOBODAN ULAZ / Leb i Sol donosi makedonski fusion zvuk na Muraj Art & Sound

Objavljeno

-

By

Jedan od najutjecajnijih makedonskih bendova i pionir fusion glazbe na ovim prostorima, legendarni sastav Leb i Sol, nastupit će u četvrtak, 18. lipnja u 21 sat na zadarskim zidinama u sklopu programa Muraj Art & Sound.

Poznat po jedinstvenom spoju makedonskog folklora, progresivnog rocka i jazz-rocka, Leb i Sol već pet desetljeća gradi prepoznatljiv glazbeni izričaj koji je stekao brojne poklonike diljem Europe i svijeta. U različitim sastavima djeluje od 1976. godine, dok aktualna postava postoji od 2007., kada je objavljen i njihov posljednji studijski album „I taka nataka…”, na kojem je gostovao i poznati hrvatski glazbenik Dado Topić.

Tijekom bogate karijere bend je ostvario brojne međunarodne nastupe diljem Europe, ali i u Engleskoj, Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Australiji. Posebno se ističe projekt „Leb i Sol Symphony”, realiziran 2016. godine u suradnji s orkestrom Makedonske opere i Studentskim simfonijskim orkestrom iz Skoplja. Godine 2024. objavili su LP „Live in Constantinus”, snimljen uživo na festivalu Constantinus u Nišu, a tijekom ovog ljeta planiraju započeti snimanje novog studijskog materijala.

Publika na zadarskim zidinama moći će uživati u presjeku njihove impresivne diskografije i bezvremenskim skladbama poput „Marija”, „Devetka”, „Leb i igri”, „Galeb”, „Mandarina”, „Kako ti drago”, „Ručni rad”, „Bistra voda”, „Skakavac”, „Si zaljubiv edno mome”, „Aber dojde Donke”, „Raspukala Šar planina” i brojnim drugim pjesmama koje su obilježile generacije slušatelja.

Aktualnu postavu benda čine Dimitar Božikov na gitari, Kokan Dimuševski na klavijaturama, Bodan Arsovski na bas gitari i Mihail Parušev na bubnjevima.

Uz koncertni program, posjetitelji će moći razgledati i kupiti unikatne proizvode lokalnih obrtnica, čiji će štandovi i ovoga puta upotpuniti večer. Muraj Art & Sound tijekom ljetnih mjeseci donosi vrhunske glazbene i kulturne sadržaje na jedinstvenu pozornicu zadarskih bedema pod zaštitom UNESCO-a, spajajući suvremenu umjetnost, glazbu i iznimnu kulturnu baštinu grada.

Ulaz na koncert je slobodan.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu