magazin
VIDEO / Hit jeseni: Jure Brkljača i Sanella udružili glasove u neodoljivoj “Srići”
Za sve one kojima nedostaje malo “Sriće”, Jure i Sanella imaju hit koji popravlja raspoloženje
“Srića” je nova pjesma Jure Brkljače i Sanelle koju nećete moći prestati pjevušiti ove jeseni
Jure Brkljača i Sanella udružili su glasove u novoj pjesmi “Srića”. Dvojac iz Zadra ovim singlom donio je zaraznu melodiju uz dašak Mediterana i pozitivu kojoj je teško odoljeti. Autor glazbe i stihova je Rudolf Dvorski, dok aranžman potpisuje Ivan Popeskić. Iza spota koji je zaokružio cijelu glazbenu priču stoji Toni Lekić.
Savršen glazbeni spoj
Jure i Sanella, baš kao i cijeli tim iza pjesme, glazbeno su odmah kliknuli. “Nadam se da će i slušatelji osjetiti emociju koju smo i mi osjećali dok smo snimali ovu pjesmu”, poručio je Jure o novom singlu “Srića”. “Pjesma me osvojila na prvo slušanje i cijeli proces snimanja bio je opušten i zabavan”, dodao je.
U ovoj glazbenoj suradnji uživala je i Sanella koja je poručila da je s Jurom od prvog trenutka bilo pravo zadovoljstvo raditi. “Baš sam se pronašla u ovoj pjesmi, svakom njezinom stihu, kao i u energiji kojom zrači”, poručila je Sanella i dodala, “ovu je pjesmu napisao Rudolf Dvorski i savršeno uobličio, producentski i aranžmanski, Ivan Popeskić. Rudolf i Ivan su poseban spoj i nadam se da će taj spoj, uz Juru i mene, prepoznati i publika.”
Zadarski autor brojnih hitova
Jure se također osvrnuo na suradnju s Rudolfom Dvorskim, autorom pjesme, kojeg iznimno cijeni: “Zadovoljstvo mi je surađivati s Rudolfom Dvorskim iz Zadra, s kojim već duže vremena planiram snimiti pjesmu jer sam odrastao na njegovim pjesmama i smatram da je jedan od naših najtalentiranijih autora.” Rudolf Dvorski autor je većine diskografije Ivice Sikirića Iće, a njegove pjesme izvodili su brojni izvođači, uključujući Giuliana, Mladena Grdovića, Tomislava Bralića i klapu Intrade, klapu Cambi, klapu Iskon, Alena Vitasovića…
Nevrijeme ih nije zaustavilo
Vizualni identitet pjesme upotpunio je spot u režiji talentiranog Tonija Lekića, a ni nevrijeme ih nije moglo zaustaviti. “Scenarij smo doslovno morali mijenjati dan prije snimanja jer je vrijeme potpuno podivljalo – pljuskovi, blato, teško prohodan teren, sve smo to prošli”, otkriva Lekić. “No, upravo nam je to dalo dodatnu motivaciju! Sanellin veliki osmijeh, Jurina smirenost i energija koju je unio cijeli tim pomogli su da sve prepreke prebrodimo. Htio sam pokazati da nam ne trebaju sunce i plaža da bismo dočarali radost i zadovoljstvo – srića je u očima, na licu i u glasu. Siguran sam da će publika osjetiti tu atmosferu.”
Uživajte u spotu i pjesmi na streaming servisima i prepustite se pozitivnoj energiji koju ovaj duet prenosi!
magazin
BLUE FISH FESTIVAL / Ovog vikenda u Kalima vrhunska gastronomija i glazbeni program uz more!
Ovog vikenda, 19. i 20. lipnja, Kali ponovno postaju središte okusa, tradicije i vrhunske gastronomije. Na atraktivnoj lokaciji punte Artine održava se šesto izdanje Blue Fish Festivala, manifestacije koja na jedinstven način spaja ribarsku tradiciju mjesta Kali, vrhunsku gastronomiju i glazbeni program uz more.
Plava riba, simbol mjesta koje živi od mora, ponovno će biti glavna zvijezda festivala. Srdela, inćun i tuna u rukama vrhunskih kuhara postaju moderna i kreativna jela koja iz godine u godinu privlače sve veći broj posjetitelja.
Ovogodišnji Blue Fish Festival okupit će poznatog hrvatskog chefa Davida Skoku te zadarske kuhare Josipa Vrsaljka i Tomislava Karamarka, kojima će se pridružiti sushi chef Mladen Križanović. Tijekom dva festivalska dana pripremat će ukupno šest autorskih jela i sushi specijalitete inspirirane bogatstvom Jadrana. Ekipi se pridružuje gostujući kuhar iz Slovenije Gregor Podržaj koji je posebno vezan za Kali koje posjećuje više od 40 godina. Autor je 2 kuharice, a jedna naslova ˝Iz mora u lonac˝ posvećena je pripremi jadranske ribe.
Poseban doživljaj festivalu daje njegova lokacija – punta Artine, uz more u mjesnoj lučici Batalaža, gdje se gastronomija susreće s autentičnim mediteranskim ambijentom.
Uz gastro program, posjetitelje očekuje i bogat glazbeni sadržaj. U petak nastupa Dino Petrić, dok će u subotu atmosferu dodatno zagrijati Petar Dragojević.
Blue Fish Festival nije samo gastronomska manifestacija već i događaj koji promovira važnost konzumacije plave ribe, održivo ribarstvo te bogatu ribarsku tradiciju Kali, jednog od najpoznatijih ribarskih mjesta na hrvatskoj obali.
Pozivamo sve ljubitelje dobre hrane, mora i glazbe da nam se pridruže u Kalima i dožive jedinstvenu atmosferu Blue Fish Festivala.
magazin
FOTOGALERIJA / Đir po gradu sa Sašom Čukom
magazin
SLOBODAN ULAZ / Leb i Sol donosi makedonski fusion zvuk na Muraj Art & Sound
Jedan od najutjecajnijih makedonskih bendova i pionir fusion glazbe na ovim prostorima, legendarni sastav Leb i Sol, nastupit će u četvrtak, 18. lipnja u 21 sat na zadarskim zidinama u sklopu programa Muraj Art & Sound.
Poznat po jedinstvenom spoju makedonskog folklora, progresivnog rocka i jazz-rocka, Leb i Sol već pet desetljeća gradi prepoznatljiv glazbeni izričaj koji je stekao brojne poklonike diljem Europe i svijeta. U različitim sastavima djeluje od 1976. godine, dok aktualna postava postoji od 2007., kada je objavljen i njihov posljednji studijski album „I taka nataka…”, na kojem je gostovao i poznati hrvatski glazbenik Dado Topić.
Tijekom bogate karijere bend je ostvario brojne međunarodne nastupe diljem Europe, ali i u Engleskoj, Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Australiji. Posebno se ističe projekt „Leb i Sol Symphony”, realiziran 2016. godine u suradnji s orkestrom Makedonske opere i Studentskim simfonijskim orkestrom iz Skoplja. Godine 2024. objavili su LP „Live in Constantinus”, snimljen uživo na festivalu Constantinus u Nišu, a tijekom ovog ljeta planiraju započeti snimanje novog studijskog materijala.
Publika na zadarskim zidinama moći će uživati u presjeku njihove impresivne diskografije i bezvremenskim skladbama poput „Marija”, „Devetka”, „Leb i igri”, „Galeb”, „Mandarina”, „Kako ti drago”, „Ručni rad”, „Bistra voda”, „Skakavac”, „Si zaljubiv edno mome”, „Aber dojde Donke”, „Raspukala Šar planina” i brojnim drugim pjesmama koje su obilježile generacije slušatelja.
Aktualnu postavu benda čine Dimitar Božikov na gitari, Kokan Dimuševski na klavijaturama, Bodan Arsovski na bas gitari i Mihail Parušev na bubnjevima.
Uz koncertni program, posjetitelji će moći razgledati i kupiti unikatne proizvode lokalnih obrtnica, čiji će štandovi i ovoga puta upotpuniti večer. Muraj Art & Sound tijekom ljetnih mjeseci donosi vrhunske glazbene i kulturne sadržaje na jedinstvenu pozornicu zadarskih bedema pod zaštitom UNESCO-a, spajajući suvremenu umjetnost, glazbu i iznimnu kulturnu baštinu grada.
Ulaz na koncert je slobodan.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





