Sport
PK JADERA: Osam medalja iz Sarajeva i bronca iz Splita!
15./16.06.2024. paraplivači PK Jadere Josip Gregov (2000) i Mihovil Ninčević (1997) pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. nastupili su na 5. Međunarodnom paraplivačkom Mitingu Sarajevo Open 2024.

Natjecanje se održalo na 50m Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu. Na mitingu koji je uvršten u kalendar Svjetske paraplivačke federacije nastupilo je 116 najboljih paraplivača iz tri reprezentacije i četrnaest klubova Turske, Njemačke, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slovenije, i Bosne i Hercegovine, a naši paraplivači su se vratili kući sa 5 zlatnih i 3 srebrne medalje.
BRONČANA LEONA RAKVIN NA REGIONALNOM PRVENSTVU HRVATSKE ZA POČETNIKE
15.06.2024. u Splitu, na 50m bazenu Polju, održao se Plivaton – Regionalno Prvenstvo Hrvatske Regije 1. Na ovom natjecanju nastupaju plivači i plivačice rođene 2014. g. i mlađe. Pod vodstvom trenera Lucijana Krpine boje PK Jadera na ovom najjačem natjecanju za kategoriju početnika u konkurenciji 190 natjecatelja iz 11 klubova dalmatinske regije branilo je 6 članova: Niko Čurjurić, Korina Kapović, Tia Morović, Lukas Morović, Margareta Prenđa i Leona Rakvin. Na programu su bile sve tehnike na dionici 50m te štafete 4x50m slobodno i 4x50m mješovito. Svi plivači su isplivali osobne rekorde, a posebne čestitke idu Korini Kapović (2015) i Lukasu Moroviću (2015) koji su prvi put nastupili na natjecanju, te Niki Čurjuriću (2014) kojem je ovo prvi nastup u 50m bazenu.

Briljantan nastup je imala Leona Rakvin (2014) koja je doplivala do brončane medalje u disciplini 50m leđno gdje je ušla u cilj s vremenom 44:02. Leona je i ostale trke odlično odradila te se u obe plasirala među 10 najboljih počernica u regiji. Tako je u disciplini na 50m leptir (44:70) zauzela 6.mjesto, dok se na 8.mjesto plasirala u disciplini 50m slobodno (38:42).
Među 10 najboljih početnika u Regiji 1 od Dubrovnika do Zadra plasirala se i Tia Morovic (2014) koja je u disciplini50m prsno (50:13) doplivala do 5.mjesta, a 6.mjesto je zauzela u disciplini 50m leđno (46:96)
Odličan nastup je imala i ženska štafeta u sastavu: Tia Morović (2014), Leona Rakvin (2014), Margareta Prenđa (2015) i Korina Kapović (2015) gdje su se zajedničkim snagama izborile za 6.mjesto u obe štafetne disciplin: 4x50m slobodno (3:05.13) i 4x50m mješovito (3:17.57)
Sport
TK ULTIMA / Mateo Škara i Đana Bajlo na putu za London: Novi izazovi u paraolimpijskom procesu
Mateo Škara i Đana Bajlo odlaze u London na velika međunarodna natjecanja.
Mateo Škara, jedan od najuspješnijih hrvatskih parataekwondo sportaša, zajedno sa svojom trenericom Đanom Bajlo, odlazi u London gdje će nastupiti na prestižnim međunarodnim natjecanjima – London Para Taekwondo Poomsae Open i President’s Cup – Para Poomsae.
Riječ je o turnirima koji se održavaju u sklopu paraolimpijskog programa i natjecateljskog procesa, te imaju važnu ulogu u bodovanju, rangiranju i pripremi sportaša za najveća svjetska natjecanja.
Ova natjecanja okupljaju vrhunske sportaše iz cijelog svijeta, a za Škaru predstavljaju novu priliku za potvrdu kvalitete na međunarodnoj sceni. Kao aktualni svjetski i europski prvak, već je dokazao da pripada samom vrhu parataekwondoa.
Iza ovog uspjeha stoji dugogodišnji sustavan rad i predanost, u kojem ključnu ulogu ima njegova trenerica Đana Bajlo.
„Odlazak u London za nas je nastavak kontinuiteta rada i prilika da ponovno testiramo formu na najvišoj razini. Svako ovakvo natjecanje dio je šireg procesa pripreme za najveće izazove koji slijede. Fokus je na izvedbi, stabilnosti i daljnjem napretku,” istaknula je trenerica Đana Bajlo.
Svoje očekivanje podijelio je i Mateo Škara: „Svako natjecanje za mene je nova prilika da dam svoj maksimum i pomaknem vlastite granice. Spreman sam, motiviran i vjerujem u rad koji smo uložili. U London idem dati sve od sebe i dostojno predstaviti Hrvatsku.”
Odlazak u London nije samo još jedno natjecanje, već važan korak u daljnjem razvoju sportske karijere i prilika za nova postignuća. Mateo Škara i Đana Bajlo i ovoga puta dostojno predstavljaju Hrvatsku te ostaju snažna inspiracija mladim sportašima.
Sport
STK JADERA ZADAR / Vrijedna donacija Hrvatskog stolnoteniskog saveza – stolovi, mrežice, stalci za loptice…
STK “Jadera” Zadar prvi put od postojanja kluba dobila je vrijednu donaciju od Hrvatskog stolnoteniskog saveza (stolovi, mrežice, stalci za loptice…).
Donacija je bila potrebna za podružnicu u Povljani na otoku Pagu za rad s djecom koja je svoj rad započela prije godinu dana i ima vrijedan rezultat plasiranja na prvenstvo Hrvatske mlađih kadeta braće Bičvić koji će se održati ovaj vikend.

STK “Jadera je postavila voditelja podružnice Zdravka Vidovića, a ujedno i dopredsjednik kluba STK “Jadere” Zadar, koji provodi program kluba radom s djecom i okupljanje mladih u sport.
Treneri koji od početka radu s djecom su Luka Vidović, koji je na trenerskom tečaju, češće dolazi slovenski trener Metod Skamlić.
Angažiran je trener Antonio Kurilić i dolazi i trener Ivica Bujas. Na treningu i druženju su bila djeca iz STK “Pag” Pag s kojima su u jako dobrim odnosima, kao i s općinom Povljana.
“Htio bih se zahvaliti na donaciji tajniku Goranu Radanoviću i predsjedniku Hrvatskog stolnoteniskog saveza Zoranu Primorcu”, rekao je predsjednik kluba STK “Jadera” Zadar, Ivica Bujas.
Sport
(VIDEO) Zadranin Martin Grgec ostvario prvu pobjedu u bare knuckle meču usred Beograda!
Beograd je jučer bio domaćin impresivnog “bare knuckle” događaja, organiziranog u suradnji “Prime Fighting League” i “Balkan Boxinga”.
Borio se, uz ostale, i Zadranin Martin Grgec, i to protiv Srbina Nikole Maksimovića.
U uvodnoj borbi večeri, Grgec je pobijedio Maksimovića prekidom u trećoj rundi, nakon što srpski borac nije mogao nastaviti meč.
Bare-knuckle, odnosno boks golim šakama, inače je borilački sport u kojem se borci bore bez zaštitnih rukavica ili bilo kakvog punjenja na rukama. To je najstariji oblik boksa, koji je posljednjih godina doživio renesansu kroz legalne i regulirane organizacije.
Pogledajte video:
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 sata prijeMORATE U SPIZU? Danas u Zadru rade sljedeće trgovine…
-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA / Svjetski dan plesa u City Galleriji
-
magazin3 dana prijeSPORTSKI ULAZAK U LJETO / Doživite Maslenica Sunset Run 2026. Prijave su otvorene!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeVanja Čvrljak izabran za direktora Turističke zajednice Zadarske županije




