ZADAR / ŽUPANIJA
Biogradskoj bolnici 2,6 milijuna eura bespovratnih sredstava za projekt zdravstvenog turizma
Specijalna bolnica za ortopediju u Biogradu na Moru zasjat će u novom sjaju zahvaljujući sredstvima iz EU fondova. Naime, bolnici je odobreno financiranje projekta „Poboljšanje kvalitete postojećih i uvođenja novih usluga u zdravstvenom turizmu“ vrijednog 3.326.735,96 eura, od čega 2.623.829,72 eura bespovratnih sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.
Biogradska bolnica sredstva iz NPOO-a osigurala je kroz javni poziv Ministarstva turizma i sporta „Regionalna diversifikacija i specijalizacija hrvatskog turizma kroz ulaganja u razvoj turističkih proizvoda visoke dodane vrijednosti“. Kroz ovaj projekt bolnica, uz ostalo, dobit će 40 ležajeva koja će biti namjenski orijentirana na zdravstveni turizam.
Kroz provedbu projekta uložit će se u rekonstrukciju i adaptaciju najstarijeg dijela bolničke zgrade s novim vanjskim ulazom, recepcijom, restoranom i cafe barom te novim dizalom.
„U podrumu će se izvršiti rekonstrukcija i adaptacija postojećeg tunela od glavne zgrade do zgrade fizikalne terapije. Predviđena su dva sustava obnovljenih izvora energije te će se instalirati fotonaponska elektrana i dizalice topline zrak-voda. Sve zajedno će biti 20 smještajnih jedinica, potpuno opremljenih soba za potrebe zdravstvenog turizma sa novim informatičko-komunikacijskim rješenjima“, zadovoljno je ustvrdio ravnatelj bolnice Mate Kutleša te dodao da će se kroz projekt urediti i hortikultura u krugu bolničke zgrade, uređenje pločnika, pješački trg, parkovne površine i drugi sadržaji.
„Grad smo koji živi od turizma. Često nam tepaju da smo savršen grad za obiteljski turizam. Svima nama je već neko vrijeme jasno da se ne smijemo bazirati na sunce i more. Drago mi je da grad u suradnji sa Specijalnom bolnicom za ortopediju ostvario ovaj hvalevrijedan projekt koji uključuje poboljšanje, ali i uvođenje novih usluga u zdravstvenom turizmu“, istaknuo je gradonačelnik Ivan Knez uz napomenu da ovaj projekt neće samo poboljšati turističku ponudu, već će građanima Biograda na Moru omogućiti poboljšanje kvalitete života i zdravlja.
„Kao osnivač Specijalne bolnice za ortopediju podržavamo njezin iskorak u smjeru zdravstvenog turizma te smo iznimno ponosni što su se uspješno prijavili za bespovratna sredstva iz NPOO-a. Ovo će biti još jedan u nizu projekata u zdravstvu na području Zadarske županije koji su u najvećoj mjeri financirani iz europskih fondova, poput Dnevnih bolnica OB Zadar i energetske obnove Psihijatrijske bolnice Ugljan. Pred nama su još veće prilike u novoj financijskoj omotnici te sam uvjeren da ćemo u sinergiji s našim gradovima i općinama te kroz nastavak vrlo kvalitetne suradnje s Vladom RH, uspješno povući sva sredstva koja su nam na raspolaganju“, poručio je tom prigodom župan Božidar Longin.
ZADAR / ŽUPANIJA
RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!
Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!
Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.
Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.
Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.
Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
ZADAR / ŽUPANIJA
ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju
Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.
Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.
Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:
Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska4 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





