Sport
84:68 / Košarkaši Zadra u spektakularnoj atmosferi deklasirali moćni Obradovićev Partizan
Pred više od 8500 gledatelja na krcatom Višnjiku u utakmici 13. kola Aba lige Zadar je senzacionalno deklasirao moćni Partizan Željka Obradovića. Završilo je 84:68 za domaćina. Zadar je protiv bogatog i jakog beogradskog euroligaša od samog početka imao prednost, a u četvrtoj četvrtini domaćin je imao i +21.
Čudesna utakmica Luke Božića
Luka Božić je bio na granici novog ‘triple-doublea’ s 26 koševa, devet skokova i devet asistencija. Briljirao je i Dario Drežnjak s 25 poena i sedam pogođenih trica iz deset pokušaja. Kapetan Marko Ramljak je dao veliki obrambeni doprinos, a ubacio je i 15 koševa. Najbolji strijelac Partizana bio je Tristan Vukčević sa 16 poena.
Odlično je Zadar ušao u utakmicu s Partizanom i već u 2. minuti prisilio trenera Partizana Željka Obradovića na minutu odmora. Unatoč tome, Jusupova momčad je u 4. minuti imala +7 (11:4). Partizan je uspio do 8. minute doći na samo dva koša zaostatka (15:13), ali su Zadrani serijom 5-0 kraj prve četvrtine dočekali sa sedam koševa više od euroligaškog suparnika (20:13).
Nemoćan Partizan
U 12. minuti je domaća momčad prvi put došla do dvoznamenkaste prednosti (27:15) nakon trice Luke Božića. Dvije minute poslije, nakon dvije uzastopne trice Darija Drežnjaka, Zadar je došao i do +14 (34:20). Kad je Arijan Lakić na isteku druge četvrtine pogodio tricu s osam metara za 13 koševa viška (47-34) zadarski navijači su bili u deliriju.
Slična reakcija je bila i u 22. minuti, kad je Drežnjakovom tricom domaća momčad došla do najvećih 15 koševa prednosti (52:37).
Tada je Zadar upao u prvu napadačku krizu te pet minuta ostao bez ijednog ubačaja. Partizan je serijom 9:0 prvi put od 12. minute uspio svoj zaostatak svesti na jednoznamenkasti (52:46). I kad se činilo da su Beograđani krenuli po preokret, Dario Drežnjak je pogodio dvije trice i dvicu, Luka Božić položio i ubacio dodatno bacanje za 13 poena prednosti hrvatskog prvaka za zadnju dionicu (63:50).
Nije se momčad Danijela Jusupa na tome zaustavila. U prvih 90 sekundi posljednje četvrtine Zadar je serijom 7:0 došao do okruglih 20 koševa prednosti (70:50). Sjajni Dario Drežnjak je u 34. minuti pogodio sedmu tricu iz devet pokušaja za najvećih +21 (76:55) i time omogućio domaćoj momčadi da do kraja utakmice kontrolira rezultat i svojim navijačima za Božić daruje veliku pobjedu.
Zadar je s učinkom 7-6 skočio na šesto mjesto, a Partizan je s 9-4 na trećoj poziciji. Vodeća Crvena zvezda ima 11-1, a druga je Cedevita Olimpija s 10-3.
Sport
JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!
U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.
Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!
Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg;
Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg;
a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg.
Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.
Sport
PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7
U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.
U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:
- 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
- 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
- 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
- 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto
Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.
Sport
AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!
Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.
Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





