magazin
Horoskop za 1. rujna 2023.
OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Oni u vezama danas će obnoviti svoju bliskost na lijep i nježan način. Oni koji su još sami, služit će se intuicijom.
KARIJERA: U poslovnoj komunikaciji danas bi se na dnevnom redu mogla naći jedna osjetljiva tema.
ZDRAVLJE&SAVJET: Pred vama je malo čudan dan.
BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Ne inzistirajte da bude po vašem. Ako želite poboljšati osobne odnose, surađujte i više uvažavajte drugu stranu.
KARIJERA: Moguć je financijski izdatak na koji niste računali, no vaše ideje su toliko bogate da ćete njima brzo vratiti izgubljeno.
ZDRAVLJE&SAVJET: Griješiti je ljudski, ali istrajavati u pogreškama je ludost.
BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: : Kako dan bude odmicao, vas će sve više obuzimati potreba za nježnošću i pažnjom. Imate pravo na to.
KARIJERA: Potpuno vam je jasno što trebate činiti. U skladu s tim gradit planove i razvijate nove strategije.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite strpljivi i smirite se.
RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: U vašem privatnom životu sada je sve onako kako treba biti. Zbog toga vas neumjesna pitanja ni najmanje ne brinu.
KARIJERA: Danas ćete dobiti odgovore na neka pitanja, a poslovna korespondencija će se intenzivirati.
ZDRAVLJE&SAVJET: Mali stresovi koje dobro podnosite.
LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Netko od članova vaše bliže obitelji danas će zahtijevati vašu pažnju. Potrudite se biti pri ruci.
KARIJERA: Oni koji se spremaju na poslovno putovanje, neka računaju na probleme u prometu i moguće odgode.
ZDRAVLJE&SAVJET: Opustite se uz duhovite sadržaje.
DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Malim manevrima možete poboljšati svoj odnos s voljenom osobom. Velike ljubavne ambicije zasad pustite.
KARIJERA: Moguće je da ćete nepromišljenim postupkom uzrokovati manji financijski gubitak ili gubitak nečije potpore.
ZDRAVLJE&SAVJET: Prošetajte na zraku.
VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Vaše ljubavno samopouzdanje bit će na zavidnoj razini. Stoga će vas malo zbuniti osjetljivost partnera.
KARIJERA: Svi oni čiji je posao istraživačkog karaktera danas bi mogli doći do zanimljivog otkrića.
ZDRAVLJE&SAVJET: Vjerujte u sebe.
ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Što god se bude događalo oko vas, vi ćete kao odgovor dijeliti osmijeh. Sve će doći na svoje mjesto.
KARIJERA: Pokušavate sebe naučiti da stvari primate onako kako dolaze. Imate odličan plan, ali uvijek nešto iskrsne.
ZDRAVLJE&SAVJET: Nađite mir kroz meditaciju.
STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Danas se u vašem ljubavnom životu neće događati ništa posebno novo, ali će vas prijatleji pozvati na druženje.
KARIJERA: Dok danas budete radili, u jednom trenutku bit će vam potpuno jasno gdje ste, kako stojite i kamo stremite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Živčanost. Olabavite.
JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Budite taktični u ponašanju i izražavanju, te ne reagirajte u trenutku. Prvo promislite, a onda recite. I sve će biti dobro.
KARIJERA: Odlično će vam ići svaka djelatnost gdje vi imate direktan utjecaj na stvari, kao i poslovi oko prezentacije.
ZDRAVLJE&SAVJET: Razmislite o sebi.
VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Dan je dobar za neobavezno druženje uz kavu. Mnogi će uživati u raznim temama bez pritiska da se mora nešto dublje.
KARIJERA: Pokrenut će se zanimljiva poslovna korespondencija u kojoj se treba truditi biti što jasniji i jednostavniji.
ZDRAVLJE&SAVJET: Proširite kontakte.
RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 01.09.2023.
LJUBAV: Mala nadmudrivanja oko dominacije u vezi i danas će se naći na dnevnom redu. Samci mogu naći ljubav na poslu.
KARIJERA: Danas bi vam jedna mlada osoba s posla mogle povjeriti svoje strahove i sumnje. Ohrabrite je.
ZDRAVLJE&SAVJET: Umor.
magazin
BLUE FISH FESTIVAL / Ovog vikenda u Kalima vrhunska gastronomija i glazbeni program uz more!
Ovog vikenda, 19. i 20. lipnja, Kali ponovno postaju središte okusa, tradicije i vrhunske gastronomije. Na atraktivnoj lokaciji punte Artine održava se šesto izdanje Blue Fish Festivala, manifestacije koja na jedinstven način spaja ribarsku tradiciju mjesta Kali, vrhunsku gastronomiju i glazbeni program uz more.
Plava riba, simbol mjesta koje živi od mora, ponovno će biti glavna zvijezda festivala. Srdela, inćun i tuna u rukama vrhunskih kuhara postaju moderna i kreativna jela koja iz godine u godinu privlače sve veći broj posjetitelja.
Ovogodišnji Blue Fish Festival okupit će poznatog hrvatskog chefa Davida Skoku te zadarske kuhare Josipa Vrsaljka i Tomislava Karamarka, kojima će se pridružiti sushi chef Mladen Križanović. Tijekom dva festivalska dana pripremat će ukupno šest autorskih jela i sushi specijalitete inspirirane bogatstvom Jadrana. Ekipi se pridružuje gostujući kuhar iz Slovenije Gregor Podržaj koji je posebno vezan za Kali koje posjećuje više od 40 godina. Autor je 2 kuharice, a jedna naslova ˝Iz mora u lonac˝ posvećena je pripremi jadranske ribe.
Poseban doživljaj festivalu daje njegova lokacija – punta Artine, uz more u mjesnoj lučici Batalaža, gdje se gastronomija susreće s autentičnim mediteranskim ambijentom.
Uz gastro program, posjetitelje očekuje i bogat glazbeni sadržaj. U petak nastupa Dino Petrić, dok će u subotu atmosferu dodatno zagrijati Petar Dragojević.
Blue Fish Festival nije samo gastronomska manifestacija već i događaj koji promovira važnost konzumacije plave ribe, održivo ribarstvo te bogatu ribarsku tradiciju Kali, jednog od najpoznatijih ribarskih mjesta na hrvatskoj obali.
Pozivamo sve ljubitelje dobre hrane, mora i glazbe da nam se pridruže u Kalima i dožive jedinstvenu atmosferu Blue Fish Festivala.
magazin
FOTOGALERIJA / Đir po gradu sa Sašom Čukom
magazin
SLOBODAN ULAZ / Leb i Sol donosi makedonski fusion zvuk na Muraj Art & Sound
Jedan od najutjecajnijih makedonskih bendova i pionir fusion glazbe na ovim prostorima, legendarni sastav Leb i Sol, nastupit će u četvrtak, 18. lipnja u 21 sat na zadarskim zidinama u sklopu programa Muraj Art & Sound.
Poznat po jedinstvenom spoju makedonskog folklora, progresivnog rocka i jazz-rocka, Leb i Sol već pet desetljeća gradi prepoznatljiv glazbeni izričaj koji je stekao brojne poklonike diljem Europe i svijeta. U različitim sastavima djeluje od 1976. godine, dok aktualna postava postoji od 2007., kada je objavljen i njihov posljednji studijski album „I taka nataka…”, na kojem je gostovao i poznati hrvatski glazbenik Dado Topić.
Tijekom bogate karijere bend je ostvario brojne međunarodne nastupe diljem Europe, ali i u Engleskoj, Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Australiji. Posebno se ističe projekt „Leb i Sol Symphony”, realiziran 2016. godine u suradnji s orkestrom Makedonske opere i Studentskim simfonijskim orkestrom iz Skoplja. Godine 2024. objavili su LP „Live in Constantinus”, snimljen uživo na festivalu Constantinus u Nišu, a tijekom ovog ljeta planiraju započeti snimanje novog studijskog materijala.
Publika na zadarskim zidinama moći će uživati u presjeku njihove impresivne diskografije i bezvremenskim skladbama poput „Marija”, „Devetka”, „Leb i igri”, „Galeb”, „Mandarina”, „Kako ti drago”, „Ručni rad”, „Bistra voda”, „Skakavac”, „Si zaljubiv edno mome”, „Aber dojde Donke”, „Raspukala Šar planina” i brojnim drugim pjesmama koje su obilježile generacije slušatelja.
Aktualnu postavu benda čine Dimitar Božikov na gitari, Kokan Dimuševski na klavijaturama, Bodan Arsovski na bas gitari i Mihail Parušev na bubnjevima.
Uz koncertni program, posjetitelji će moći razgledati i kupiti unikatne proizvode lokalnih obrtnica, čiji će štandovi i ovoga puta upotpuniti večer. Muraj Art & Sound tijekom ljetnih mjeseci donosi vrhunske glazbene i kulturne sadržaje na jedinstvenu pozornicu zadarskih bedema pod zaštitom UNESCO-a, spajajući suvremenu umjetnost, glazbu i iznimnu kulturnu baštinu grada.
Ulaz na koncert je slobodan.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





