ZADAR / ŽUPANIJA
NE PROPUSTITE! Od petka Festival cvijeća Zadarske županije u Sv. Filipu i Jakovu
Što je proljeće bez cvijeća?
Festival cvijeća, u organizaciji Turističke zajednice općine Sv. Filip i Jakov, počinje 28. travnja u Sv. Filipu i Jakovu. Svi posjetitelji moći će uživati u prezentaciji i prodaji cvijeća u svim njegovim bojama, oblicima …i mirisima do 30. travnja.
Centar ovog slikovitog mjesta i predivan ambijent Ilirijinog hotela Villa Donat, 21. put postaje okupljalište svih obožavatelja prirode, proljeća i zabavnog programa. Više od 100 sudionika ponudit će svoje proizvode: sadnice cvijeća, suvenire, vješto složene cvjetne instalacije te kulturno-zabavni program.
Osim bogate ponude cvijeća te svega što bi ljubiteljima mirisnog šarenila moglo pomoći u kompletiranju vlastitih vrtova, Sv. Filip i Jakov će biti i odredište zabavnih druženja.
Subotnja večer 29. travnja rezervirana je za koncert na kojem Vas očekuju Tomislav Bralić i klapa Intrade.
Radionice i predavanja
Vrtlarska radionica sa Kornelijom Benyovsky Šoštarić
Uzgoj začinskog bilja, u vrtu ali i na balkonima ili terasama sve je popularniji. Na ovoj radionici sudionici će imati priliku upoznati neke najpopularnije, ali i neke manje poznate začinske biljke, kako ih njegovati, razmnožavati, sušiti i koristiti kao začin u kuhinji. Radionica će se održati u nedjelju 30. 04. u 17:00 sati.
OPG kao glavni izvor prihoda
Svoje iskustvo u uspješnom obiteljskom poslovanju te izazove na koje su pritom nailazili podijelit će Ana Matulić (OPG Matulić) u petak 28.04. u 17:30.
Ništa ne miriše na proljeće kao cvjetne instalacije…
Za složiti savršen aranžman nije dovoljno samo lijepo cvijeće, potrebno je puno mašte i rad vještih ruku. Vještinu aranžiranja pokazat će nam cvjetna aranžerka Ana Milin iz Wed studia Ana Milin, a da haljine mogu biti i od cvijeća prezentirat će nam Danijela Piteša iz Cvjetnog studija Nena, Trogir.
Dječje radosti
Djeca tradicionalno svake godine sudjeluju na Festivalu cvijeća, a poseban naglasak je na razvijanu ekološke svijesti i ljubavi prema prirodi. Najmlađi posjetitelji Festivala uživat će u maštovitom dječjem programu: u kreativnim radionicama, mađioničarskim predstavama, zabavnim igrama i plesnim nastupima.
PROGRAM 21. FESTIVALA CVIJEĆA ZADARSKE ŽUPANIJE
28. – 30. travnja 2023. godine
PETAK 28. travnja
11:00 Svečanost otvorenja 21. Festivala cvijeća
Nastupaju: Flower duet u izvedbi Nere Gojanović i Nele Šarić,
DV Cvit Sv. Filip i Jakov
17:00 – 19:00 Radionice i igre za djecu
17:30 OPG kao glavni izvor prihoda
– Predavanje Ane Matulić (OPG Matulić)
SUBOTA 29. travnja
10:00 – 12:00 Radionice i igre za djecu
16:00 – 19:00 Radionice i igre za djecu
20:00 Tomislav Bralić i klapa Intrade – koncert
NEDJELJA, 30. travnja
10:00 – 12:00 Radionice i igre za djecu
17:00 Začinske biljke u vrtu
Vrtlarska radionica sa Kornelijom Benyovsky Šoštarić
16:00 – 19:00 Radionice i igre za djecu
17:30 Vive Sanus – izvedba ritmičke gimnastike
20:00 Zatvaranje festivala
Tijekom festivala:
Cvjetne instalacije: Wed studio Ana Milin
Cvjetne haljine: Danijela Piteša, Cvjetni studio Nena, Trogir.
Promotivne ulaznice za PP Vransko jezero Vrtlarska radionica: Kornelija Benyovsky Šoštarić
Predavanje: OPG kao glavni izvor prihoda – Ana Matulić
Mađioničarski nastup za djecu
Nastup plesnih skupina: Ritmička gimnastika Vive Sanus
Dodatne informacije i program događanja su dostupne na www.sv-filipjakov.hrte info@sv-filipjakov.hr .
Izvor: BnM portal
ZADAR / ŽUPANIJA
RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!
Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!
Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.
Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.
Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.
Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
ZADAR / ŽUPANIJA
ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju
Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.
Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.
Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:
Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska4 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





