Connect with us

magazin

TRG SRI SELA, OD 26. DO 29. KOLOVOZA Danas počinje drugo izdanje bibinjske Revije europskog filma

Objavljeno

-

Ovog vikenda Bibinje su pravi raj za ljubitelje filmske umjetnosti, od 26. do 29. kolovoza, potpuno besplatno mogu se pogledati najtraženiji ovogodišnji europski naslovi. Udruga Aktivno Bibinje ima za cilj prikazati publici filmove koje inače nisu u mogućnosti pogledati u komercijalnim kinima ili na televiziji, te povezati domaću publiku i goste kroz sedmu umjetnost.

Reviju otvara obiteljski film ˝ŠKOLA ČAROBNIH ŽIVOTINJA˝ koji je snimljen po knjizi nagrađivane dječje autorice Margit Auer. Film je u matičnoj zemlji, Njemačkoj, bio broj 1 u kinima. Film počinje u 20 sati. Sutra na rasporedu je animirani film iz Francuske ˝Odvažna Iva i skriveno blago Maglograda˝. Oba filma za djecu na BREF-u dolaze u sinkroniziranoj verziji.

U subotu, od 21:30 na rasporedu je  ˝Competencia Oficial˝ kod nas preveden kao ˝Ego protiv ega˝. Prvi film s dvije ponajveće španjolske glumačke zvijezde u glavnim ulogama – Penelope Cruz i Antoniom Banderasom. Iako su Cruz i Banderas nastupili u mnogim filmovima Pedra Almodovara, redatelj ˝Paralelnih majki˝ i  ˝Kože u kojoj živim˝ samo ih je dvaput angažirao u istom filmu, no ovo je prvi puta da su u glavnim ulogama.

U nedjelju, iz Francuske dolazi nam ˝Badman˝ ( Super-héros malgré lui) filmska parodija popularnih američkih superjunaka redatelja Philippea Lacheaua. Komedija s elementima akcije, za koju je redatelj Lacheau dobio epitet nasljednika komedije Francisa Vebera iz osamdesetih.

Revija završava u ponedjeljak, kada se od 20 sati prikazuje film o kojem svi govore, film koji je osvojio i Oscara i Zlatni globus za najbolji scenariji – Belfast.

Ponesite grickalice, dovedite društvo i uživajte u potpuno besplatnim filmovima na otvorenom koje nam donosi Općina Bibinje, Bibinjac d.o.o., Visit Bibinje i Udruga Aktivno Bibinje. 

BIBINJSKA REVIJA EUROPSKOG FILMA, TRG SRI SELA, BIBINJE OD 26. DO 29. KOLOVOZA.

 

magazin

VIŠE NATJECANJA U ZAGREBU – Rasplesani vikend za zadarske Gestice

Objavljeno

-

By

Vrlo veseo i rasplesan vikend je pred našim Gesticama. Danas će Gestice sudjelovati na drugom dijelu punoljetnog 18. TREPS natjecanja u  Zagrebu u Centar za kulturu Trešnjevka i to u kategorijama klasičan balet, suvremeni ples, show, jazz, step, društveni i urbani plesni izrazi. Očekuju se gotovo sve plesne skupine iz cijele Hrvatske. Natjecanje tj. kvalifikacije traju tri tjedna, a finale je zakazano za kraj svibnja.

Treps događanja tradicionalno se održavaju već 18. puta za redom, a susreti su započinju uvijek u ožujku na kojima se predstavlja preko 800 mladih plesača i plesačica.

“U prvom vikendu kvalifikacija predstavili smo se sa jednom skupinom i koreografijom Vjera u kategoriji suvremeni plesni izričaj, dok u drugom vikendu, danas, predstavljamo se sa četiri koreografije iz posljednje produkcije. Sutra sudjelujemo na još jednom natjecanju Budućnost u nama u Centru za kulturu Travno… Bit će to vrlo zahtjevan vikend za djecu, ali odlično su pripremljeni i jedva čekaju”, kazala je Nena Jurišić.

Prošle godine Treps je za Gestice bio izuzetno uspješan jer su nakon dugih trinaest godina sudjelovanja i uvijek ulaskom u finale, napokon dobile prvu nagradu.

Najuspješnije koreografije se kvalificiraju za TREPS festival, a finalna ekipa će se znati nakon sva tri vikenda kvalifikacija.

Što se tiče sutrašnjeg natjecanja, rezultate saznajemo odmah nakon odluke stručnog ocjenjivačkog žirija. Svakako najbitnije je da naš grad i rad naše udruge promoviramo na najbolji mogući način, dodaje Jurišić, umjetnička voditeljica Geste.

 
Nastavi čitati

magazin

ISTINITA PRIČA O SERIJSKOM UBOJICI / U subotu u Kino Zoni triler “Sveti pauk”!

Objavljeno

-

By

Za sam početak programski bogatog mjeseca travnja, u kinoteku nam ove subote stiže ”Sveti pauk”, posljednji film renomiranog iranskog redatelja Alija Abbasija zasnovan na šokantnim istinitim događajima! 

Novinarka Rahimi (Zar Amir Ebrahimi) putuje u sveti, drugi najveći iranski grad Mašhad kako bi istražila slučaj serijskog ubojice (Mehdi Bajestani) koji vjeruje da čini Božje djelo čisteći ulice od grijeha lokalnog stanovništva ubijanjem seksualnih radnica. Kako se broj žrtava povećava, Rahimi dolazi nadomak razotkrivanju identiteta počinitelja strašnih zločina. Priliku za pravdu, nažalost, bit će teško ostvariti jer krvnika lokalno stanovništvo počinje doživljavati kao junaka.

Temeljen na istinitoj priči o serijskom ubojici Saeedu Hanaeiju koji je, od 2000. do 2001. godine, ubio šesnaest prostitutki, hvaljeni iranski filmski scenarist i redatelj, 42-godišnji Ali Abbasi potpisuje nesvakidašnji žanrovski uradak “Sveti pauk” koji, u isto vrijeme, funkcionira poput odvažne optužnice na račun društva u kojem zločin nije išta drugo do rutinska životna činjenica.  

Ovaj briljantan triler u tekućoj je godini, kao danski kandidat, bio nominiran u kategoriji najboljeg međunarodnog filma. Na prošlogodišnjem izdanju filmskog festivala u Cannesu, Zar Amir Ebrahimi, iranska glumica sa stalnom adresom prebivališta u Parizu, osvojila je nagradu za najbolju žensku ulogu.

”Sveti pauk” je na rasporedu u subotu 01. travnja s početkom od 20 h u Koncertnoj dvorani Kneževe palače, a ulaznice po cijeni od 3,98 eura (30 kuna) mogu se kupiti svakim radnim danom u periodu od 09-13h u prostoru Centra nezavisne kulture (preko puta pošte na Relji) te na samoj lokaciji prikazivanja sat vremena prije početka prikazivanja.

*Ulaznice se mogu rezervirati porukom u inbox profila Kino Zone na Facebooku i Instagramu, e-mailom na: info@kino-zona.com te SMS i WhatsApp porukom na 099/7208342.

*Program Kino Zone sufinanciran je sredstvima Grada Zadra i Hrvatskog audiovizualnog centra, a odvija se u partnerstvu s Koncertnim uredom Zadar.

 
Nastavi čitati

magazin

Horoskop za 31. ožujka 2023.

Objavljeno

-

OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Uslijedit će poziv na zabavu kojem ćete se iskreno razveseliti. Bilo sami, bilo u paru, prihvatite ga.
KARIJERA: Uz osmijeh na licu vi ćete dočekati kraj radnog tjedna. Olakšanje što ćete se bar malo skloniti od stresa je tu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Opustite se uz humor.

BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Ako izađete van, dobar provod je zajamčen. Ipak, nedostajat će vam snage da izdržite do jutra.
KARIJERA: Neki ljudi s posla zaista vas živciraju, pa o njima ne želite razmišljati. Što dalje od njih, čak i u mislima.
ZDRAVLJE&SAVJET: Odspavajte popodne.

BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Pokazat ćete se kao vrlo gostoljubiv domaćin i zajedno s partnerom ugostiti drage prijatelje. Bit će vam ugodno.
KARIJERA: Zadovoljstvo na vašem licu ukazuje na dobro obavljen posao proteklog tjedna. Sad je vrijeme za opuštanje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Mogli biste zaplesati.

RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Kvalitetan društveni život povezat ćete s onim ljubavnim. Samci će pričati bez mjere, pa će ponekog i rastjerati.
KARIJERA: S olakšanjem ćete dočekati subotu jer su pritisci na poslu povećani. Oni koji i danas rade, zabušavat će.
ZDRAVLJE&SAVJET: Smijte se. Zdravo je.

LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Vaš stil ponašanja šarmirao bi i najveće neprijatelje. Nabacite osmijeh i idite među ljude. Čekaju vas.
KARIJERA: Možete biti zadovoljni obavjenim poslom. Možda to nije nešto veliko, ali je čvrst temelj za nešto veće.
ZDRAVLJE&SAVJET: Vježbajte jogu i disanje.

DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Pred vama je dan koji će vas vjerojatno staviti u poziciju usamljenika ili ćete u odnosu s partnerom osjetiti frustraciju.
KARIJERA: Ništa se ne može napraviti na brzinu i vi to znate. Razmišljate o tome kako unaprijediti posao.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite strpljivi u ljubavi.

VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Pokazat ćete se prilično otkačeni. Smislit ćete malu ludost koja će zbuniti sve oko vas, pa tako i partnera.
KARIJERA: Oni koji u svom poslu rješavaju zagonetke, danas će se naći pred preavom preprekom. Trebat će mozgati.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne žurite da ne pogriješite.

ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Male obiteljske teme nakratko će vam zaokupiti pažnju, ali ne toliko da biste zaboravili na voljenu osobu.
KARIJERA: Danas će vam biti samo do sporta. Neki odlaze na rekreaciju, treninge, a neki u publiku koja navija za svoj tim.
ZDRAVLJE&SAVJET: Uživajte u onom što volite.

STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Neki će pripremati zabavu povezanu s mladim osobama. Možda se radi o rođendanu. Bit će veselja.
KARIJERA: Pomalo nonšalantno privest ćete radni tjedan kraju. Nećete mariti za rezultate, važnije vam je da se osjećate dobro.
ZDRAVLJE&SAVJET: Opustite se u kadi.

JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Možete očekivati vrlo obećavajući i ispunajvajući dan kad se radi o osobnim odnosima i društvenom životu.
KARIJERA: Bit ćete u ravnoteži bez obzira na sve što vas snađe. Ništa vam neće padati teško. Zabavljat ćete sve oko sebe.
ZDRAVLJE&SAVJET: Možete biti mirni.

VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Zanemarit ćete vlastitu nesigurnost i upustiti se u zagrljaje s dragom vam osobom. Onaj tko voli, voli.
KARIJERA: Na dnevnom redu su krupniji poslovi ili oni koji dugo traju. Sve se odvija uredno i vi ste zadovoljni.
ZDRAVLJE&SAVJET: Budite ono što jeste.

RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 31.03.2023.
LJUBAV: Ne pretjerujte s pričom, jer glas srca traži tišinu da bi se prepoznao. Jednostavno volite i ne pitajte.
KARIJERA: Veselje zbog privođenja jednog posla kraju je tu. Zamišljate se u većoj ulozi od one koju imate. Nije nemoguće.
ZDRAVLJE&SAVJET: Unutrašnji skriveni nemiri.

 
Nastavi čitati

U trendu