Connect with us

Sport

PK JADERA Niz osobnih rekorda i normi za PH sa mitinga Medo

Objavljeno

-

22./23.01.2022. na prvom ovogodišnjem natjecanju MEDO u organizaciji PK Medveščak, koje je ujedno i 3. natjecanje HPS Kadetski Grand Prix u natjecateljskoj sezoni 2021./2022. pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. nastupali su kadet Mate Molnar (08) i ml.kadet Vito Vukoša (10).

U jakoj konkurenciji kadeta i ml. kadeta Mate i Vito su isplivali osobne rekorde u svim disciplinama, dok je Mate u svim disciplinama isplivao i norme za PH.

Kadet Mate Molnar (08) je na natjecanju nastupio u 5 disciplina, te se u svima plasirao među 10 najbržih, a najbolji plasman je ostvario u disciplini 200m slobodno (2:15.15) gdje je svoje vrijeme popravio za više od 3 sekunde i plasirao se na 4. mjesto. U disciplini 200m mješovito svoj osobni rekord je popravio za čak 17 sekundi te se s vremenom 2:33.83 plasirao na 6.mjesto, dok je 8.mjesto zauzeo u disciplinama 100m leptir (1:10.77) i 100m prsno (1:18.12), a na 9.mjesto se plasirao u disciplini 100m slobodno s vremenom 1:00.97.

Ml. kadet Vito Vukoša (10) je imao težu situaciju jer se na natjecanju plivalo samo u kategoriji kadeta, ali je također isplivao niz osobnih rekorda. Nastupio je u sljedećim disciplinama: 100m leptir (1:38.53), 200m slobodno (2:51.57), 100m leđno (1:31.14), 100m slobodno (1:18.07) i 100m prsno (1:58.46).

Sljedeće natjecanje koje čeka Jaderine kadete i ml.kadete je regionalno prvenstvo R1 koje će se održati sljedeći vikend u Šibeniku.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!

Objavljeno

-

By

U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.

Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!

Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg; 

Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg; 

a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg. 

Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.

Nastavi čitati

Sport

PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7 

Objavljeno

-

By

U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.

U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:

  • 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
  • 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
  • 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
  • 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto

Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.

Nastavi čitati

Sport

AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!

Objavljeno

-

By

Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.

Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu