ZADAR / ŽUPANIJA
PROGNOZA Danas i kiša i snijeg i nešto sunca, u nedjelju pljuskovi. Početak tjedna donosi ljepše vrijeme, ali i pad temperature…
Danas umjereno do pretežno oblačno. Povremeno kiša, na Jadranu i uz njega lokalno izraženija, a ponajprije u Dalmaciji praćena grmljavinom. U najvišim predjelima Like i Gorskog kotara mogući su susnježica i snijeg, a ujutro i u dijelu sjeverozapadne Hrvatske. Puhat će umjeren južni i jugozapadni vjetar, a na Jadranu i u gorju ponegdje i vrlo jaki. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom od 7 do 11, a na Jadranu između 13 i 18 °C.
U nedjelju umjereno do pretežno oblačno. Mjestimice kiša koja će na Jadranu lokalno biti obilnija, a u Dalmaciji praćena grmljavinom. U gorju će, uz pad temperature, kiša prelaziti u snijeg kojeg će krajem dana i osobito u noći na ponedjeljak biti i u središnjim predjelima. Dulja sunčana razdoblja sredinom dana ponegdje na sjevernom Jadranu. Puhat će umjeren do jak jugozapadni vjetar, na moru i s olujnim udarima. Najniža jutarnja temperatura zraka između 1 i 5, a na Jadranu 9 i 14 °C. Najviša dnevna uglavnom od 6 do 11, a na Jadranu te unutrašnjosti Istre i Dalmacije od 13 do 17 °C.
IZGLEDI VREMENA:
Nedjelja će biti djelomice sunčana uz promjenljivu naoblaku. Mjestimice će padati kiša, osobito na Jadranu gdje može biti obilnija, a u gorju ponegdje i snijeg. U noći na ponedjeljak će uz pad temperature snijega biti i mjestimice u nizinama. Početkom radnog tjedna sunčanije, a još malo kiše može u ponedjeljak pasti na krajnjem jugu. Umjeren i jak jugozapadni vjetar, na moru povremeno i olujan, okrenut će na slab do umjeren sjeveroistočnjak te umjerenu do jako buru duž Jadrana. Od ponedjeljka hladnije.
ZADAR / ŽUPANIJA
UZ OBLJETNICU “OLUJE” / Narodni muzej Zadar prikazuje ratne filmove u Kneževoj palači
Povodom obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana domovinske zahvalnosti i dana hrvatskih branitelja, u Kneževoj palači prikazivat će se dokumentarni filmovi na temu Domovinskog rata.
Filmovi raznih autora donose ratna zbivanja kroz prizmu ljudske patnje i borbu hrvatskih branitelja u svrhu očuvanja povijesnog sjećanja i stvaranja nasljeđa za buduće naraštaje.
Dokumentarni radovi posvećeni braniteljima i ratnim stradanjima mogu se pogledati u vremenu od 9.00 do 21.00 od 3.8. do 8.8.2026.
ZADAR / ŽUPANIJA
Glazbene večeri: Danas koncert i besplatna radionica uz Maju Rivić
Danas, 1. 8. na rasporedu su dva programa. U Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s počektom u 11 sati održat će se posljednja radionica Tvornica snova posvećena glasu, a koju će voditi Maja Rivić.
Maja Rivić je vokalistica, skladateljica i multimedijalna umjetnica s diplomama iz jazz pjevanja (London), Novih medija (ALU Zagreb) i grafičke tehnologije. Poznata po osebujnom stilu i proširenim vokalnim tehnikama, njezino djelovanje obuhvaća jazz, improviziranu, eksperimentalnu i world glazbu. Suosnivačica je i vokalistica Mimika orkestra, sastava MILK, OAZA, kvinteta Maja Rivić te članica CRI Orkestra. Ostvarila je zapažene suradnje s Jazz orkestrom HRT-a, Muzičkim biennaleom Zagreb te Darkom Rundekom, s kojim dijeli nagradu Porin. Objavila je brojna studijska izdanja, uključujući autorski album s kvintetom i albume s Mimikom za Menart, a aktivno se bavi i pedagoškim radom vodeći radionice vokalne improvizacije. Prijave na radionicu: info@kuzd.hr
Drugi program održat će se večeras s početkom u 21 sat u atriju crkve sv. Nikole gdje će Rivić će sa svojim kvintetom predstaviti autorski projekt Drugo sunce. U ovom je kvintetu Rivić okupila neke od najboljih pojedinaca koji se mogu pronaći na hrvatskoj jazz sceni. Projekt Drugo sunce svjedoči njene mnogostrane interese koji uključuju i performativne eksperimentalne formate kakve je predstavila na svojim autorskim izložbama u okviru studija Novih medija na Akademiji likovnih umjetnosti.
PRODAJA ULAZNICA
Online prodaja ulaznica dostupna je putem poveznice https://kuzd.mojekarte.hr/, dok se fizička prodaja odvija od ponedjeljka do subote na info pultu Providurove palače od 11 do 13 sati i na pop-up info pultu na Narodnom trgu od 19 do 21 sat sve do 6. kolovoza kada završava festival.
ZADAR / ŽUPANIJA
OB ZADAR / Odjel za pedijatriju od ponedjeljka ponovno u svojoj zgradi!
U ponedjeljak, 3. kolovoza od 12 sati, Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar, zajedno s Hitnim pedijatrijskim prijamom, nastavlja s radom u svojoj matičnoj zgradi. Podsjetimo, zbog radova na adaptaciji zgradu su napustili prošlog ljeta kako bi najmlađim pacijentima osigurali mir i sigurnost unutar zgrade Dnevnih bolnica.
Opsežni infrastrukturni radovi na zgradi Pedijatrije sada ulaze u samu završnicu. U tijeku je završno uređenje i opremanje prostora, zbog čega će Odjel u početku raditi nešto manjim kapacitetom, dok se potpuna uspostava rada očekuje uskoro.

Zahvaljujemo roditeljima, pacijentima i svim djelatnicima na strpljenju, razumijevanju i suradnji tijekom privremenog preseljenja. Od ponedjeljka smo ponovno – na starom mjestu, stoji u objavi iz OB Zadar.
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport6 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




