Connect with us

Sport

Pavle Marčinković potpisao za KK Sonik Puntamika

Objavljeno

-

foto: FIBA

Nakon što je protekla dva tjedna proveo trenirajući s košarkašima Sonik Puntamike kako bi što je moguće spremniji dočekao nadolazeću sezonu, aktualni hrvatski reprezentativac Pavle Marčinković danas je potpisao ugovor s klubom iz Jazina te će biti na raspolaganju treneru Stipi Kulišu u prvom kolu HT Premijer lige u kojem Puntamičani gostuju kod Vrijednosnica Osijek.

Iskusni krilni igrač odlučio je ostati u rodnom gradu te je procijenio da će u redovima Sonika imati kvalitetne treninge i dobiti sve što mu je potrebno kako bi nastavio pružati visoku razinu igara koju je prikazivao u posljednjim sezonama. Marčinković je karijeru počeo u KK Zadar s kojim je već u prvoj seniorskoj sezoni došao do naslova hrvatskog prvaka, da bi na jesen 2011. godine preselio u Cibonu. Dobre igre u redovima momčadi iz Savske dovele su ga i do hrvatske reprezentacije čiji je član posljednjih devet godina, a nakon kraćih inozemnih izleta u Bugarsku i na Cipar krajem 2013. skrasio se u Zagrebu. U momčadi iz Trnskog proveo je naredne tri i pol sezone, nakon čega je preselio na Gripe gdje je pomogao nekadašnjem trostrukom prvaku Europe u povratku među regionalnu elitu, a odigrao je i važnu ulogu u dolasku do dvaju finala domaćih natjecanja u kojima su Splićani prošle godine poraženi od Zadra.

Marčinković je ljetos nastupio za hrvatsku reprezentaciju koja je zaustavljena u polufinalu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre, a 32-godišnji krilni igrač je u sve tri utakmice odigrao bitnu rolu, provodeći na parketu gotovo 20 minuta u prosjeku. Dolazak hrvatskog reprezentativca u redove Sonik Puntamike nedvojbeno će biti veliko pojačanje za momčad Stipe Kuliša pred nadolazeću sezonu.

KARIJERA

07./11. Zadar

11./13. Cibona

2013. Lukoil Sofia

2013. Apollon Limassol

13./17. Zagreb

17./21. Split

20./21. SONIK PUNTAMIKA

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!

Objavljeno

-

By

U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.

Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!

Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg; 

Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg; 

a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg. 

Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.

Nastavi čitati

Sport

PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7 

Objavljeno

-

By

U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.

U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:

  • 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
  • 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
  • 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
  • 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto

Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.

Nastavi čitati

Sport

AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!

Objavljeno

-

By

Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.

Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu