Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

Na Zadarskom LITu zadarski neuroznanstvenik Marko Šarlija

Objavljeno

-

Ovog četvrtka 29.7. u 20:30, u Code Hubu (Novi Kampus Sveučilišta, prizemlje Studentskog doma), u sklopu programa Zadarskog LITa stiže još jedan vrhunski zadarski profesionalac koji će prezentirati teme koje, figurativno rečeno, obaraju s nogu. Evo najave:
“Marko Šarlija predstavit će nam svoj profesionalni put koji ga je od studiranja robotike vodio ka primjenama računarstva i biomedicinskih tehnologija u psihološkim istraživanjima i neuroznanosti, od Zagreba do Amerike.
Marko je asistent i istraživač na FER-u, gdje upravo završava i doktorat, a radi u području obrade biomedicinskih signala te strojnog učenja. On tako svoje znanje iz računarstva i obrade signala primjenjuje na analize psihofizioloških odrednica pojedinaca u različitim poljima kako bi smanjio buduće potencijalne rizike.
U sklopu rada na FER-u, na istraživačkim projektima za NATO i Hrvatsku kontrolu zračne plovidbe, sudjelovao je u razvoju sustava za objektiviziranu evaluaciju određenih psiholoških karakteristika kandidata za visokostresna zanimanja. Između ostalog, mjerili su koliko kandidati za kontrolore leta i slična zanimanja dobro reagiraju na određene stresne podražaje poput iznenadnog zvuka ili slike.
Osim toga, reći će nam nešto i svom paralelnom freelance putu, gdje trenutno radi za jedan američki startup u području primjenjene neuroznanosti. Radi se o razvoju nosivog uređaja koji bi temeljem suvremenih znanstvenih spoznaja i analizom moždanih valova u realnom vremenu trebao poboljšati kvalitetu sna, pamćenja i učenja.
U četvrtak će nam pričati o svom putu iz zadarskog MIOC-a, odličnih rezultata na natjecanjima iz logike, fizike i matematike, do studiranja na FER-u, znanstvenog i akademskog rada te finalno – bavljenja primijenjenom neuroznanošću za američki startup koji zadire u polja nečeg novog i neotkrivenog.
Ovo predavanje preporučamo – ne propustiti. Jedinstvena je ovo prilika da iz prve ruke čujete iskustva iz jednog novog područja gdje se dotiču biomedicinske tehnologije, računarstvo, neuroznanost i psihologija.
Pozivamo da se što prije prijavite za sudjelovanje na novom izdanju Code On Meetup-a koje se organizira kroz projekt 2CODE sufinanciran sredstvima EFRR i IPA II fondova Europske unije. Prijave su obavezne i vrše se na: https://bit.ly/codeonmeetup
Broj mjesta je ograničen pa požurite; vidimo se u četvrtak u 20:30!”

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

ZADAR / ŽUPANIJA

24.09. – 03.10., PUNTAMIKA Najavljen 2. Zadar street food festival

Objavljeno

-

By

24.09. – 03.10.2021. Puntamika, Bamboo beach bar

U nastavku donosimo najavu za 2. Zadar Street Food Festival koji će se održati na lokaciji Bamboo beach bar na Puntamici:

“Nakon super uspješnog prvog Zadar Street Food Festivala i toliko pozitivnih vibracija, koje su i nas iznenadile, nije bilo šanse da sve to ne ponovimo. I evo nas godinu dana kasnije, poslije još jednog lockdowna, ispraćamo još jedno ljeto i dočekujemo jesen na Puntamici i novom izdanju Zadar street food festivala koji će se održati od 24. rujna do 3. listopada.

Od početka je festival bio zamišljen kao događanje koje će Zadranima, ali i svim gostima u našoj županiji, pružiti nova gastronomska iskustva i biti sadržaj u ovom razdoblju kada se puno toga ne događa. Na sreću, ove godine će uz naše sugrađane i domaće goste, na festivalu uživati i puno veći broj stranih gostiju.

Nastavljamo gdje smo stali, skoro pa u istom društvu, ali sa još boljom i inovativnijom street food ponudom.

Pripremat će je već od prošle godine poznati: Hedonist, OX meet & eat, Maguro restoran & sushi bara, Delimaris Fish & chips, Salsa Rossa, Burgers & more, a pojačali smo se sa PICNIC mingle & fun i La Riseria koja će pripremati poznate talijanske specijalitete.

Nakon dobre hrane žeđ ćemo gasiti uz Staropramen pivo, Coca colu, vrhunska lokalna vina koja će prezentirati Zadar wine festival i koktele i druga pića iz Bamboo bara.

Zabavljat će nas najpopularniji zadarski DJ-evi, a najave pratite na našim društvenim mrežama gdje se možete i podsjetiti ili provjeriti kako nam je bilo prošle godine.

Vidimo se svi na Zadar Street Food Festivalu od petka 24. rujna! 

Festival će biti otvoren radnim danom od 16 do 24, a subotu i nedjelju od 11 do 24. Održavat će se uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Ulaz je besplatan!”

Više informacija dostupno je na:
www.zadarfoodfestival.com
https://www.facebook.com/zadarstreetfoodfestival
https://www.instagram.com/zadar_street_food_festival/

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

HNK ZADAR: Počinje upis pretplate! Najavljena kazališna sezona 2021./2022. – evo što donosi…

Objavljeno

-

By

Sljedećeg tjedna od ponedjeljka do petka u terminu od 10 do 12 sati na blagajni HNK Zadar počinje UPIS PRETPLATE za novu sezonu 2021./2022 .

Sezona počinje 20. listopada s nagrađenom predstavom GDK GAVELLA, HOTEL ZAGORJE prema motivima romana Ivane Bodrožić. Autorski je projekt Anice Tomić i Jelene Kovačić.

U ponudi su tri vrste pretplata:

PREMIJERNA PRETPLATA ( 6 PREDSTAVA) – 250,00 kn* /350,00 kn

MOZAIK PRETPLATA ( 7 PREDSTAVA) – 250,00 kn* / 350,00 kn

STUDENTSKA PRETPLATA ( 4 PREDSTAVE + 1 KONCERT) / 200,00 kn*

❗UPISI:

ZA DOSADAŠNJE PRETPLATNIKE od 20.09. do 1.10. 2021.

ZA NOVE PRETPLATNIKE od 4.10. do 14.10. 2021.

ZA STUDENTSKU PRETPLATU od 15.9. do 15.10 2021.

Više informacija o pretplatama na tel: 023 301 617 ili putem emaila: dramski.producent@hnk-zadar.hr.

POSEBNA POGODNOST ZA STUDENTE U SURADNJI S OTP BANKOM*

Studenti koji ugovore paket OTP Indeks u poslovnicama OTP banke na području Zadarske županije od 15. rujna do 15. listopada 2021. na dar dobivaju studentsku pretplatu Hrvatskog narodnog kazališta Zadar u vrijednosti od 200 kuna te godišnje članske iskaznice Gradske knjižnice Zadar i Znanstvene knjižnice Zadar. Napomena! Nagrade se mogu realizirati do 30. studenoga 2021. godine.

U nastavku donosimo program sezone 2021./2022.!

PREMIJERNA PRETPLATA
2021.
GDK GAVELLA
prema motivima romana Ivane Bodrožić
HOTEL ZAGORJE
autorski projekt Anice Tomić i Jelene Kovačić
režija/ Anica Tomić
INK Pula
Dario Fo
POTPLAĆENI! NE PLAĆAMO!
režija/ Patrik Lazić
HNK Zadar-premijera
Jordi Galceran
KREDIT
režija/ Nenni Delmestre

HNK Split
Cristina Clemente i Marc Angelet
LAPONIJA
režija/ Nenni Delmestre

2022.
ZAGREBAČKO KAZALIŠTE MLADIH
Uglješa Šajtinac/ Tomislav Zajec
HUDDERSFIELD
režija/ Rene Medvešek
HNK Zadar – premijera
Marius von Mayenburg /RUŽNI
režija/ Vjera Vidov

MOZAIK PRETPLATA
2021.
TEATAR EXIT u suradnji s ADU Zagreb
autorski projekt Josipe Anković i Josipa Ledine
FEŠTA

HNK Osijek i GK JOZA IVAKIĆ Vinkovci
August Strindberg
GOPOĐICA JULIJA
režija/ Aida Bukvić

HNK Zagreb i TEATAR ERATO
prema romanu Sándora Máraia i adaptaciji Christophera Hamptona
KAD SVIJEĆE DOGORE
režija/ Branko Ivanda
SATIRIČKO KAZALIŠTE KEREMPUH I FIJI grupa
prema tekstu Borisa Svrtana i Tarika Filipovića
PREDSJEDNICI & CA
režija/ Tarik Filipović

2022.
Kazalište MORUZGVA
Ana Tonković Dolenčić
MAJSTORI
režija/ Krešimir Dolenčić

GK JOZA IVAKIĆ Vinkovci
Marc Camoletti
BOEING, BOEING!
režija / Nina Kleflin

DRAMA PLUS I HNK Zadar
autorski projekt Vinka Radovčića i Nine Pavlović
SLUČAJ MERSAULT

STUDENTSKA PRETPLATA
2021.
HNK Zadar
Jordi Galceran
KREDIT
režija/ Nenni Delmestre
koncert
promocija albuma SMILE
DAMIR KUKURUZOVIĆ DJANGO GROUP

2022.
ZPA i HNK Zadar
Maurice Ravel
BOLERO
koncept, režija i koreografija/ Sanja Petrovski

DRAMA PLUS i HNK Zadar
autorski projekt Vinka Radovčića i Nine Pavlović
SLUČAJ MERSAULT
režija/ Vinko Radovčić
HNK Zadar
Marius Mayenbourg
RUŽNI
režija/ Vjera Vidov

HNK Zadar zadržava pravo izmjene programa!

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

VODOVOD NAJAVIO RADOVE U BIBINJAMA U utorak cijelo mjesto bez vode!

Objavljeno

-

By

Zbog radova na vodoopskrbnom sustavu u Bibinjama, dana 21.09.2021. godine (utorak) u vremenu od 08:00do 14:00h  bez vode biti će potrošači u mjestu Bibinje.

Tijekom radova do ponovne uspostave vodoopskrbe, cisterne s vodom za ljudsku potrošnju biti će smještene – u ulici Taline (kod igrališta) i na križanju ulice Kandići i ulice Blaženog Alojza Stepinca.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu