magazin
“FUREŠTE” Strane turistkinje kao ljetno osvježenje u novoj pjesmi Zorana Jelenkovića. Donosimo video…
‘Furešte’ je nova pjesma Zorana Jelenkovića koju je uradio zajedno sa sinom Šimom, što nije prva suradnja oca i sina. Iza sebe imaju nekoliko pjesama kao što su ‘Tvoju kosu ne mogu mrsiti’, ‘Sanjam’, te ‘Gajeta i ankora’, gdje se Šime Jelenković, Zoranov sin, pojavljuje kao autor.
‘Furešte’ je brza i vesela dalmatinska skladba koja je rađena u dalmatinskom ‘slengu’, a kao takva odaje dojam podneblja iz kojeg dolazi. Iza teksta i glazbe istoimene pjesme stoji Šime Jelenković, dok je za producentski i aranžerski dio zaslužan sam Zoran.
‘Sama pjesma govori o poznatim i posebnim ‘galebima’, to jest momcima bilo koje dobi, i njihovom udvaranju stranim turistkinjama, ne bi li osvojili njihova srca, te se družili s njima izvjesno vrijeme do dolaska neke nove strane turistkinje, odnosno ‘furešte’, rekao je Zoran.
Kako bi cijela glazbena priča bila potpuna, za vizualni dio pobrinula se ekipa Rudnik Filma, u čijoj pozadini stoje Nemanja Abazović i Mario Đorđević – Noyz, poznatiji kao član hip hop grupe Who See. Radi se o animiranom video uratku kojim su na jedan drugačiji, ali simpatičan način, predstavili ‘Furešte’, novu pjesmu Zorana Jelenkovića, za što i on sam vjeruje kako će ovaj cjelokupni uradak donijeti osvježenje u vrućim ljetnim danima pred nama.
Možemo još samo nadodati kako vjerujemo da će publika prepoznati ‘Furešte’, te uživati u onome što sama pjesma nosi, a kako sve to zajedno izgleda možete pogledati ovdje:
Autor glazbe: Šime Jelenković
Autor teksta: Šime Jelenković
Autor aranžmana : Zoran Jelenković
Glazbeni producent: Zoran Jelenković
Ton majstor: Zoran Jelenković
Video produkcija i režija: “Rudnik FIlm”
magazin
FOTOGALERIJA / Nezaboravan koncert klape Intrade u Maslenici
Tomislav Bralić i Klapa Intrade još su jednom pokazali zašto njihove pjesme okupljaju sve generacije.
Maslenica je sinoc bila ispunjena prekrasnom atmosferom, pjesmom i zajedništvom.
Posebnu čar večeri upotpunila je priprema svježih dagnji i uštipaka, te rezanje domaćeg pršuta. Tako su posjetitelji uz vrhunsku glazbu mogli uživati i u okusima i mirisima našega kraja.
U sklopu međunarodnog Interreg Italy–Croatia projekta AltRoute, sinoć je u Maslenici održan i Sajam lokalnih proizvođača koji je još je jednom pokazao koliko bogatstvo krije destinacija TZO Jasenice.
Vrijedni OPG-ovi, obrtnici i proizvođači predstavili su svoje domaće proizvode, tradiciju i način života, stvarajući jedinstven doživljaj za brojne posjetitelje.
Od meda, vina i proizvoda od lavande do suhomesnatih delicija, rukotvorina i drugih autohtonih proizvoda, svaki je izlagač dao poseban doprinos večeri koja je spojila gastronomiju, lokalnu baštinu i održivi turizam
“Posebna zahvala svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom stvorili atmosferu za pamćenje”, poručili su iz TZO Jasenice.
magazin
ŠPICA na +40
magazin
FOTOGALERIJA / Luky u Kapetanskom parku
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport5 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




