Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

NOVI SKANDAL U OPORBI Akcija mladih u Zadru formalno jedva da postoji, a adresa na kojoj su prijavljeni je lažna. S kime je SDP uopće u koaliciji?

Objavljeno

-

Nevjerojatno, ali istinito – Akcija mladih u Zadru i Zadarskoj županiji formalno jedva da postoji, a adresa na kojoj su registrirani u Ministarstvu pravosuđa i uprave – lažna je.

Prema podacima iz središnjice stranke, Akcija mladih ima 4 ogranka – u Primorsko-goranskoj županiji, Rijeci, Opatiji i Kastvu.

Ono što se Zadranima servira kao “zadarska Akcija mladih” službeno se spominje samo u rubrici “Kontakti”, gdje je preporučen mobitel Ante Rubeše, bez da je navedeno koju bi on funkciju u stranci obnašao.

Uostalom, ni najbolji poznavatelji političkih prilika u Zadru ne mogu se sjetiti da je Akcija mladih na našem području ikada provela konstituiranje županijskih ili gradskih, zadarskih tijela.

Nastavno na takvo što, najnoviji koalicijski partner iz nužde zadarskog SDP-a nema nikakvog legitimnog lokalnog predsjednika, tajnika, odbor, organizaciju ili, drugim riječima, bilo koga tko bi snosio političku i svaku drugu odgovornost pred lokalnim stranačkim kolegama, biračima, a u konačnici i pred koalicijskim partnerima.

Tehnički, proizlazi da je SDP Zadra i Zadarske županije koaliciju sklopio s Akcijom mladih Rijeka, gdje je središnjica stranke!?

Ili, u drugoj varijanti, s Markom Pupićem Bakračem i Antom Rubešom? Koji u ovoj koaliciji predstavljaju sami sebe, tek eventualno i kolege s Kvarnera.

Da nije riječ o marginalnoj strančici, ovakva demonstracija dosad neviđenog nemara i neurednosti, mogla bi biti i vrlo opasna poruka o ideji vrhunske autokracije i anarhije unutar kakve jedan odlučuje za sve, biva biran mimo svih procedura i, usput, nosi isto prezime kao i predsjednik stranke (Vjekoslav Rubeša).

Kao da to nije dosta, otkrivamo dalje i da Akcija mladih Zadar kakva postoji samo na papiru, i to vrlo blijedo i nejasno, stoluje na adresi: Dubravka Dujšina 4, Zadar (naslovna fotografija).

Na telefonskom broju koji je prijavljen na toj adresi, ljubazna gospođa (podaci poznati redakciji) uspjela se iznenaditi više od nas, te nam je kazala sljedeće:

“Akcija mladih? Kakva Akcija? Nema ovdje nikakve Akcije mladih. Dobili ste privatnu kuću. Na ovoj adresi živi samo moja obitelj, nas je više, u više kuća, i nikada nikakva stranka nije ovdje nije djelovala niti bila prijavljena. To vam je neka greška. Mi smo ovdje odavna i pouzdano znam da ni u cijeloj našoj ulici nema ništa slično.”

Iznenađenu gospođu pitali smo je li posve sigurna, ne vjerujući da je moguće da je netko tko se želi baviti politikom i već desetljeće izlazi pred birače samo tako ušetao na nečiju adresu i na nju se registrirao.

Evo što nam je odgovorila:

“U životu nisam čula za njih.”

– Znate li možda za Antu Rubešu, ili Marjanu Botić…

“Kako? Ne, ne. Nikada čula. To vam je krivo nešto…”

(Nastavlja se.)

 

ZADAR / ŽUPANIJA

(VIDEO) ZNA LI PREDSJEDNIK GRADSKOG VIJEĆA ŠTO RADI? Vijećnik Lukić: “Marko Vučetić je sadist i građanin opasnih namjera!”

Objavljeno

-

By

Gradski vijećnik HSP-a Mate Lukić očitovao se o maratonskim sjednicama kakve su postale praksa u Gradu Zadru. Vrhunac je besmisla manifestiran na posljednjoj takvoj, ranije ovoga tjedna, kada su vijećnici doslovce prenoćili u Gradskoj vijećnici, sukladno “stručnoj” procjeni i odluci predsjednika Vijeća, Marka Vučetića.

– To nije normalno. Predsjednik vijeća je sadist, uživa u nanošenju boli drugim ljudima. Smatram da je on želio pročitati knjigu “50 nijansi sive”, ali mu to ego ne dopušta pa svoje komplekse izbacuje na druge strane. On je definitivno građanin opasnih namjera i sve što je govorio – o tome da bi dao KK Zadru jednu kunu, a piromanu da zapali Znanstvenu knjižnicu… mislio sam da se šali, ali sad sam već na putu da mislim da je on ozbiljan, kazao je Lukić za Diadora TV.

Pogledajte u videozapisu:

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

DOBRA I LOŠA VIJEST Subota ipak uglavnom sunčana, u nedjelju opća kiša. Od utorka stabilno, ali i hladnije…

Objavljeno

-

By

Danas djelomice sunčano uz promjenljivu naoblaku. Mjestimične kiše i grmljavine bit će uglavnom u Dalmaciji, a popodne i gdjegod u gorskim predjelima. Ujutro ponegdje magla. Vjetar većinom slab, na istoku prolazno umjeren sjeverozapadni, a u Dalmaciji jugozapadni i zapadni. Ujutro na sjevernom Jadranu bura. Najviša dnevna temperatura zraka od 21 do 26 °C.

U nedjelju promjenljivo, povremeno uz kišu uglavnom na Jadranu i područjima uz njega, popodne i drugdje. U noći na ponedjeljak izraženiji pljuskovi i obilnija kiša, ponajprije na zapadu zemlje. Vjetar na kopnu većinom slab, u gorju umjeren jugozapadni, a na moru će zapuhati umjeren južni vjetar i jugo. Jutarnja temperatura od 10 do 14, na Jadranu između 17 i 21. Najviša dnevna od 19 do 22, na Jadranu od 22 do 26 °C.

IZGLEDI VREMENA:

Promjenljivo oblačno uz sunčana razdoblja, mjestimice i kišom te pljuskovima praćenim grmljavinom, češće na Jadranu i područjima uz njega. U nedjelju na zapadu zemlje pljuskovi mogu biti izraženi, a u ponedjeljak će ih u prvom dijelu dana biti na istoku i u Dalmaciji. Vjetar na kopnu slab, u ponedjeljak umjeren sjeverni i sjeverozapadni. Na Jadranu će umjereno jugo u ponedjeljak će okrenuti na buru i sjeverozapadnjak. Temperatura zraka još malo niža.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

24.09. – 03.10., PUNTAMIKA Najavljen 2. Zadar street food festival

Objavljeno

-

By

24.09. – 03.10.2021. Puntamika, Bamboo beach bar

U nastavku donosimo najavu za 2. Zadar Street Food Festival koji će se održati na lokaciji Bamboo beach bar na Puntamici:

“Nakon super uspješnog prvog Zadar Street Food Festivala i toliko pozitivnih vibracija, koje su i nas iznenadile, nije bilo šanse da sve to ne ponovimo. I evo nas godinu dana kasnije, poslije još jednog lockdowna, ispraćamo još jedno ljeto i dočekujemo jesen na Puntamici i novom izdanju Zadar street food festivala koji će se održati od 24. rujna do 3. listopada.

Od početka je festival bio zamišljen kao događanje koje će Zadranima, ali i svim gostima u našoj županiji, pružiti nova gastronomska iskustva i biti sadržaj u ovom razdoblju kada se puno toga ne događa. Na sreću, ove godine će uz naše sugrađane i domaće goste, na festivalu uživati i puno veći broj stranih gostiju.

Nastavljamo gdje smo stali, skoro pa u istom društvu, ali sa još boljom i inovativnijom street food ponudom.

Pripremat će je već od prošle godine poznati: Hedonist, OX meet & eat, Maguro restoran & sushi bara, Delimaris Fish & chips, Salsa Rossa, Burgers & more, a pojačali smo se sa PICNIC mingle & fun i La Riseria koja će pripremati poznate talijanske specijalitete.

Nakon dobre hrane žeđ ćemo gasiti uz Staropramen pivo, Coca colu, vrhunska lokalna vina koja će prezentirati Zadar wine festival i koktele i druga pića iz Bamboo bara.

Zabavljat će nas najpopularniji zadarski DJ-evi, a najave pratite na našim društvenim mrežama gdje se možete i podsjetiti ili provjeriti kako nam je bilo prošle godine.

Vidimo se svi na Zadar Street Food Festivalu od petka 24. rujna! 

Festival će biti otvoren radnim danom od 16 do 24, a subotu i nedjelju od 11 do 24. Održavat će se uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Ulaz je besplatan!”

Više informacija dostupno je na:
www.zadarfoodfestival.com
https://www.facebook.com/zadarstreetfoodfestival
https://www.instagram.com/zadar_street_food_festival/

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu