Sport

Zadar bez problema do slavlja na Baldekinu

Objavljeno

-

U posljednjem susretu prvog dijela HT Premijer lige košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod Šibenke s uvjerljivih 78:96. Ovom pobjedom Zadar je s omjerom 18-4 potvrdio prvo mjesto uoči trećeg kruga HT Premijer lige, piše Radio Zadar.

Najefikasniji su bili Chinanu Onuaku i Martin Junaković sa po 15 postignutih koševa.. Domaće su predvodili James Freeman 22 koša te Milija Miković sa 19, no to nije bilo dovoljno da ozbiljnije zaprijete protivniku.

Ovom pobjedom Zadar je s omjerom 18-4 potvrdio prvo mjesto uoči trećeg kruga HT Premijer lige. Slijede Gorica sa 17-5 te Split i Cibona, koji imaju 16-5 i moraju odraditi još po jednu zaostalu utakmicu. Nakon toga bit će poznat i raspored u preostalih 11 kola prije doigravanja za prvaka Hrvatske.

Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Sport

FOTOGALERIJA Split – Sonik Puntamika (105:70)

Objavljeno

-

By

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Splita u zaostalom susretu 28. kola HT Premijer lige rezultatom 105:70. Igrači Stipe Kuliša bili su ravnopravan suparnik u prvom poluvremenu, no u nastavku je do izražaja došla veća širina i individualna kvaliteta domaćeg sastava koji je preokretom stigao do vrijednih bodova u utrci za prvo mjesto uoči početka doigravanja.

Puntamičani su dobro otvorili utakmicu te su zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Cvitkoviću rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Visoki Dugorešanin ubacio je 11 poena u prvih deset minuta igre, što je u kombinaciji s čvrstom obranom bilo dovoljno za ugodnu prednost Sonika pred otvaranje druge dionice (16:24). Zadranima je od samog početka velike probleme stvarala kontrola skoka gdje su „Žuti“ u potpunosti dominirali, no Splićani su tek u 14. minuti uspjeli naplatiti višak centimetara i preko Marka Lukovića poravnali rezultat (28:28). „Soniksi“ su sve do prekraj prvog poluvremena odbijali napade domaćina, no onda je na scenu ponovno stupio iskusni Luković i s osam poena u samo dva napada odveo svoju momčad do 46:37.

Dvije trice pod prekršajem kao da su presjekle gostujuću momčad koja je u nastavku izgubila konce napadačke igre koji su je krasili u prvih 20 minuta, što su Splićani iskoristili da sredinom treće četvrtine krenu u seriju 10:0 i otiđu na nedostižnih plus 22. Kada bi i nešto promašili, Karakaševi momci bi uhvatili loptu i osigurali drugi napad pa smo do kraja utakmice gledali mirno odrađivanje posla „Žutih“ koji su iskoristili širu klupu i veću individualnu kvalitetu te su na koncu parket napustili s visokih 35 razlike.

Svih 11 igrača u domaćim redovima upisalo se u strijelce, a najefikasniji su bili Marko Luković i Marin Marić s 21, odnosno 20 poena, dok je Puntamičane predvodio Tomislav Cvitković s 21 košem i pet uhvaćenih lopti.

Sport

FUTSAL Krunu Lige prvaka Barca brani na Višnjiku!!!

Objavljeno

-

By

UEFA-ina Liga prvaka u futsalu, natjecanje koje to ime nosi od 2018., a počelo je 2001. kao UEFA Futsal kup, za ovu sezonu završit će u Zadru, u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.
Igrat će se od 28. travnja do 3. svibnja, četvrtfinale, polufinale i finale. Osam najboljih europskih klubova u futsalu, itekako atraktivnom natjecanju koje je na početku sezone okupilo njih 47.

Naslov pobjednika brani Barca (lani u finalu dobila Murciju 2:1), momčad koja će u Zadru igrati svoju osmu završnicu i u svojim vitrinama ima tri pobjednička pokala. Kazahstanski Kairat, pak, bio je u devet završnica, ima dva naslova, a među najboljim futsalskim klubovima nastupao je u 17 sezona.
Sudionici zadarskoga završnoga turnira još će biti portugalski Benfica i Sporting, Dobovec kao prvi slovenski klub u završnici, španjolski Inter FS, te Ugra Yugorsk i KPRF (u osmini finala izbacili hrvatski Olmissum) iz Rusije.

Većina ovih momčadi u prosjeku po utakmici postiže 5, 5 golova, svi igraju veoma atraktivno i velemajstori su maloga baluna, nadasve cijenjeni u Europi.
Završni turnir u Zadru, eto, na Višnjik i drugi put u relativno malo vremena dovodi, uz ostale, jednu megamomčad iz Barcelone. Nakon rukometaša (igrali sa Zagrebom PPD u Ligi prvaka), doći će i aktualni nositelj naslova u futsalskoj UEFA-inoj Ligi prvaka!

Već početkom sljedećega tjedna do prve polovice prvoga svibanjskoga tjedna tako će Zadar biti u središtu pozornosti mnoštva ljubitelja futsala u cijeloj Europi, pa i izvan nje. Niz sati televizijskih prijenosa s Višnjika, te na drugi način u javnosti praćene utakmice i ostala događanja, još će jednom u svijetu afirmirati i Zadar i ŠC Višnjik. Dolazak najboljih europskih futsalskih klubova, te službenih osoba iz EUFA-e, novinara, itd. u velikoj će mjeri pridonijeti i turističkoj predsezone jer će sudionici završnoga turnira ostvariti oko dvije i pol tisuće noćenja.

Ovaj značajni događaj u Zadru organizirat će i provesti UEFA i Hrvatski nogometni savez.

Izvor: Planet Višnjik

Sport

GREEN DEVIL, MEDVEDNICA Mladi zadarski triatlonac David Pejdo osvojio zlato na super sprint kros duatlonu!

Objavljeno

-

By

Ovog vikenda utrkom Green Devil 2021. U organizaciji Triatlon kluba Maksimir na Medvednici, otvorena triatlon sezona natjecanja disciplinom super sprint kros duatlon.

Zadarski najmlađi triatlonci unatoč otežanim uvjetima treniranja zbog pandemije sudjelovali su u kategorijama početnici/početnice, mlađi kadeti/kadetkinje, kadeti/kadetkinje na prvoj utrci sezone s ukupno 14 natjecatelja-ica.

Pohvala svim mladim triatloncima na sudjelovanju u vrlo zahtjevnoj utrci, koja je dodatno otežana zbog vremenskih neprilika, snijega, hladnoće i blata.

Posebne pohvale mladom kadetu U-13 Davidu Pejdi koji je postao Državni prvak u supesprint kros duatlonu s vremenom 32:42.

Od ukupno 35 kadeta U-15 i U-13 koji su zajedno startali David je zauzeo visoko 5 mjesto.