Sport

Zadar nakon produžetka u Krešinom domu porazio Partizan

Objavljeno

-

Devetnaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je u Krešinom domu ogled između košarkaša Zadra i beogradskog Partizana, piše Radio Zadar. Do slavlja rezultatom 96:94 nakon produžetka stigli su domaćini. Prva je to zadarska pobjeda u ovom natjecanju ove sezone na svom parketu.

Minutu prije isteka prve dionice Zadar je vodio 17:11 dok se na kratak predah otišlo vodstvom domaćina 19:17.I druga četvrtina ponudila je neizvjesnost te je na poluvremenu Zadar imao prednost 41:37.

U dvadeset i šestoj minuti igrači Veljka Mršića poveli su 59:47, serijom 8:0 Partizan je smanjio na 59:55. Pogodio je Carter za 61:55 Zadra uoči zadnjeg perioda.

Četiri minute ostale su do kraja rezultat je bio izjednačen 75:75. Zadar je imao 83:80 ali je sekundu prije kraja Jaramaz pogodio za 83:83 i odveo susret u produžetak.

Uspjeli su Zadrani u dodatnih pet minuta stići do prve pobjede u svojoj dvorani ove sezone na kraju pobjedivši goste ranije spomenutim rezultatom 96:93.

Kapetan Dominik Mavra postigao je najviše 20 koševa. Zadar sutra u nastavku HT Premijer lige u Krešinom domu dočekuje Zabok.

Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Sport

FOTOGALERIJA Split – Sonik Puntamika (105:70)

Objavljeno

-

By

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Splita u zaostalom susretu 28. kola HT Premijer lige rezultatom 105:70. Igrači Stipe Kuliša bili su ravnopravan suparnik u prvom poluvremenu, no u nastavku je do izražaja došla veća širina i individualna kvaliteta domaćeg sastava koji je preokretom stigao do vrijednih bodova u utrci za prvo mjesto uoči početka doigravanja.

Puntamičani su dobro otvorili utakmicu te su zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Cvitkoviću rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Visoki Dugorešanin ubacio je 11 poena u prvih deset minuta igre, što je u kombinaciji s čvrstom obranom bilo dovoljno za ugodnu prednost Sonika pred otvaranje druge dionice (16:24). Zadranima je od samog početka velike probleme stvarala kontrola skoka gdje su „Žuti“ u potpunosti dominirali, no Splićani su tek u 14. minuti uspjeli naplatiti višak centimetara i preko Marka Lukovića poravnali rezultat (28:28). „Soniksi“ su sve do prekraj prvog poluvremena odbijali napade domaćina, no onda je na scenu ponovno stupio iskusni Luković i s osam poena u samo dva napada odveo svoju momčad do 46:37.

Dvije trice pod prekršajem kao da su presjekle gostujuću momčad koja je u nastavku izgubila konce napadačke igre koji su je krasili u prvih 20 minuta, što su Splićani iskoristili da sredinom treće četvrtine krenu u seriju 10:0 i otiđu na nedostižnih plus 22. Kada bi i nešto promašili, Karakaševi momci bi uhvatili loptu i osigurali drugi napad pa smo do kraja utakmice gledali mirno odrađivanje posla „Žutih“ koji su iskoristili širu klupu i veću individualnu kvalitetu te su na koncu parket napustili s visokih 35 razlike.

Svih 11 igrača u domaćim redovima upisalo se u strijelce, a najefikasniji su bili Marko Luković i Marin Marić s 21, odnosno 20 poena, dok je Puntamičane predvodio Tomislav Cvitković s 21 košem i pet uhvaćenih lopti.

Sport

FUTSAL Krunu Lige prvaka Barca brani na Višnjiku!!!

Objavljeno

-

By

UEFA-ina Liga prvaka u futsalu, natjecanje koje to ime nosi od 2018., a počelo je 2001. kao UEFA Futsal kup, za ovu sezonu završit će u Zadru, u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.
Igrat će se od 28. travnja do 3. svibnja, četvrtfinale, polufinale i finale. Osam najboljih europskih klubova u futsalu, itekako atraktivnom natjecanju koje je na početku sezone okupilo njih 47.

Naslov pobjednika brani Barca (lani u finalu dobila Murciju 2:1), momčad koja će u Zadru igrati svoju osmu završnicu i u svojim vitrinama ima tri pobjednička pokala. Kazahstanski Kairat, pak, bio je u devet završnica, ima dva naslova, a među najboljim futsalskim klubovima nastupao je u 17 sezona.
Sudionici zadarskoga završnoga turnira još će biti portugalski Benfica i Sporting, Dobovec kao prvi slovenski klub u završnici, španjolski Inter FS, te Ugra Yugorsk i KPRF (u osmini finala izbacili hrvatski Olmissum) iz Rusije.

Većina ovih momčadi u prosjeku po utakmici postiže 5, 5 golova, svi igraju veoma atraktivno i velemajstori su maloga baluna, nadasve cijenjeni u Europi.
Završni turnir u Zadru, eto, na Višnjik i drugi put u relativno malo vremena dovodi, uz ostale, jednu megamomčad iz Barcelone. Nakon rukometaša (igrali sa Zagrebom PPD u Ligi prvaka), doći će i aktualni nositelj naslova u futsalskoj UEFA-inoj Ligi prvaka!

Već početkom sljedećega tjedna do prve polovice prvoga svibanjskoga tjedna tako će Zadar biti u središtu pozornosti mnoštva ljubitelja futsala u cijeloj Europi, pa i izvan nje. Niz sati televizijskih prijenosa s Višnjika, te na drugi način u javnosti praćene utakmice i ostala događanja, još će jednom u svijetu afirmirati i Zadar i ŠC Višnjik. Dolazak najboljih europskih futsalskih klubova, te službenih osoba iz EUFA-e, novinara, itd. u velikoj će mjeri pridonijeti i turističkoj predsezone jer će sudionici završnoga turnira ostvariti oko dvije i pol tisuće noćenja.

Ovaj značajni događaj u Zadru organizirat će i provesti UEFA i Hrvatski nogometni savez.

Izvor: Planet Višnjik

Sport

GREEN DEVIL, MEDVEDNICA Mladi zadarski triatlonac David Pejdo osvojio zlato na super sprint kros duatlonu!

Objavljeno

-

By

Ovog vikenda utrkom Green Devil 2021. U organizaciji Triatlon kluba Maksimir na Medvednici, otvorena triatlon sezona natjecanja disciplinom super sprint kros duatlon.

Zadarski najmlađi triatlonci unatoč otežanim uvjetima treniranja zbog pandemije sudjelovali su u kategorijama početnici/početnice, mlađi kadeti/kadetkinje, kadeti/kadetkinje na prvoj utrci sezone s ukupno 14 natjecatelja-ica.

Pohvala svim mladim triatloncima na sudjelovanju u vrlo zahtjevnoj utrci, koja je dodatno otežana zbog vremenskih neprilika, snijega, hladnoće i blata.

Posebne pohvale mladom kadetu U-13 Davidu Pejdi koji je postao Državni prvak u supesprint kros duatlonu s vremenom 32:42.

Od ukupno 35 kadeta U-15 i U-13 koji su zajedno startali David je zauzeo visoko 5 mjesto.