Hrvatska
Skupština odbila Bandićev prijedlog o poskupljenju vrtića

Gradska skupština danas je odbila prijedlog zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića o poskupljenju vrtića. Za plaćanje na temelju dohodovnog cenzusa nije dobiven niti jedan glas, dok je 39 zastupnika glasalo protiv.
Isti ti koji su glasali protiv Bandićevog prijedloga, glasali su za onaj SDP-ove koalicije prema kojem bi se zadržalo postojeće stanje, dakle da se jaslice plaćaju 200 kuna, a vrtić 400.
Međutim, zagrebački gradonačelnik ovu odluku, kako je ranije najavio, najvjerojatnije neće ispoštivati te će ju u roku od tjedan dana staviti izvan snage, držeći je nezakonitom. O konačnom ishodu stvari vrlo vjerojatno će dakle odlučivati Ministarstvo uprave.
Glasovanju je prethodio verbalni okršaj SDP-ovog Jurice Meića i gradonačelnika Bandića.
“Nisam vas pitao koliko ste se nakrali u zadnjih deset godina? Kako vas nije strah Svevišnjega kada toliko kradete? Pitao sam vas kada će građani dobiti prolaz od Trga Petra Preradovića do Gundulićeve kroz centar Cvjetni. Vi mi niste odgovorili”, okomio se oštro SDP-ov Jurica Meić na zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića na aktualnom satu Gradske skupštine.
Meića nije zadovoljio Bandićev odgovor da će se prolaz kroz Cvjetni realizirati u drugoj fazi projekta, a Bandić je zbog svega zaprijetio tužbom.
“Da ste vi na vlasti, vezali biste me žicom. Sva sreća pa se to nikad neće dogoditi. Zadovoljštinu ću potražiti na sudu i morat ćete podastrijeti dokaze za rečeno”, uzvratio je gradonačelnik nakon što je predsjednik Gradske skupštine Boris Šprem Meiću izrekao opomenu, prvu u svojem mandatu.
Hrvatska
Uber Boat i ovog ljeta na hrvatskoj obali, uvodi se i usluga Travel Mode
Uz mogućnost najma plovila u Portugalu, Španjolskoj, Italiji, Francuskoj i Hrvatskoj, početak partnerstva s Expedia Group i Accor u pronalasku smještaja te novu funkcionalnost Travel Mode, Uber nastavljatransformaciju iz pružatelja usluga mobilnosti i dostave u sveobuhvatnu platformu za putovanja
29. travnja 2026. – Uber je danas u New Yorku, na događaju GO–GET 2026, najavio ponovno lansiranje usluge Uber Boat u Španjolskoj, Portugalu, Italiji, Francuskoj i Hrvatskoj, uz predstavljanje novih hotelskih rješenja na američkom tržištu. Ovim iskorakom Uber dodatno širi svoju ponudu putovanja i nastavlja razvoj jedinstvene platforme za sve potrebe korisnika, od gradskih vožnji do obalnih destinacija.
Od lipnja 2026. korisnici Ubera moći će jednostavno unajmiti plovila u Portugalu, Španjolskoj, Italiji, Francuskoj i Hrvatskoj. Usluga se provodi u suradnji s platformom Click&Boat, vodećom platformom za najam plovila u Europi, čime korisnici dobivaju pristup floti od približno 50.000 plovila. Na taj način korisnicima se dodatno pojednostavljuje pristup nekima od najatraktivnijih mediteranskih destinacija, od Balearskih otoka do Francuske rivijere i Amalfijske obale te jednog od 1244 hrvatskih otoka i otočića. Članovi programa Uber One ostvaruju povrat od 10% u obliku Uber kredita na izvršene rezervacije.
Uvođenje usluge Uber Boat dio je šire Uberove vizije povezivanja svih elemenata putovanja unutar jedne platforme. U tom kontekstu najavljeno je i partnerstvo s Expedia Group, koje korisnicima u SAD-u omogućuje pristup više od 700.000 smještajnih objekata diljem svijeta. Ponuda će se tijekom godine dodatno proširiti uključivanjem smještaja za odmor brenda Vrbo, a partnerstvo se planira proširiti i na druga tržišta.
Uber je također najavio partnerstvo s Accor, kojim korisnici mogu prikupljati ALL Accor bodove kroz Uber vožnje i narudžbe putem Uber Eats, uz dodatne pogodnosti za članove Uber One.
Dodatno je predstavljena i nova funkcionalnost Travel Mode, koja unaprjeđuje korisničko iskustvo unutar Uber platforme. Ova funkcionalnost korisnicima pomaže u snalaženju u zračnim lukama, donosi preporuke lokalnih sadržaja i popularnih destinacija te omogućuje jednostavne rezervacije restorana putem OpenTable. Uključuje i Uberovu verziju hotelske usluge u sobi, s dostavom hrane i osnovnih potrepština izravno na vrata smještaja.
Ovim novitetima Uber nastavlja svoju transformaciju iz pružatelja usluga mobilnosti i dostave u sveobuhvatnu platformu za putovanja, koja objedinjuje prijevoz, smještaj i iskustva na destinaciji u jedinstveno, povezano korisničko iskustvo. Bilo da je riječ o kratkom gradskom odmoru ili spontanom danu na moru, Uber korisnicima omogućuje jednostavnije, fleksibilnije i učinkovitije putovanje.
Hrvatska
PROGNOZA / Meteoalarm aktiviran zbog orkanskog vjetra, kiša će se intenzivirati
Pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, kiše ima uglavnom u kopnenim krajevima. Kako se mjestimice vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
Promet otežava i bura, na snazi su zabrane za pojedine skupine vozila na Jadranskoj magistrali.
U nastavku srijede bit će vjetrovito, tmurno većinom i kišovito, poslijepodne češće i duž Jadrana.
Četvrtak donosi sunčanije prilike, no još u noći i ujutro treba računati na kišu u Gorskoj Hrvatskoj, na istoku i jugu zemlje. Bit će vjetrovito, puhat će umjeren do jak sjeveroistočnjak, na Jadranu jaka i olujna bura, pod Velebita s orkanskim udarima.
Na snazi je viši stupanj upozorenje putem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Petak će biti sunčaniji, no u unutrašnjosti prolazno treba računati na umjerenu naoblaku. Bura će postupno slabjeti.
Vikend donosi uglavnom sunčane i toplije prilike.
Hrvatska
PROGNOZA / Zaboravite iznadprosječnu toplinu, stiže kišovitije, vjetrovitije i hladnije vrijeme
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Jutros mjestimice ima umjerene pa i povećane naoblake u unutrašnjosti, no sunčano je u većem dijelu Hrvatske. Poslijepodne će se naoblačiti u većini kopnenih predjela, na sjevernom Jadranu, pri čemu može pasti malo kiše ili kakav pljusak, najizglednije u Gorskoj Hrvatskoj, onda navečer i u noći i u središnjim i sjevernim predjelima unutrašnjosti. Utorak će biti uglavnom topao.
Srijeda donosi niže temperature, čak i osjetno, osobito u unutrašnjosti, uz umjeren vjetar sjevernog smjera. Od jutra treba računati na kišu i pljuskove, češće u kopnenim krajevima. Tek prema kraju dana i u noći oborina je izgledna i u Dalmaciji.
U četvrtak će ponovno biti sunčanije. Eventualno bi još ujutro moglo biti malo kiše u Gorskoj Hrvatskoj, na istoku i jugu. Bura će se proširiti duž cijele obale.
Produljeni vikend bit će u znaku stabilnog i sunčanog vremena, stoga će i ponovno zatopliti.
-
magazin4 dana prijeFOTOGALERIJA / 40 godina ponosa
-
magazin3 dana prije(FOTOGALERIJA) ZADAR U SVOM NAJGLAMUROZNIJEM IZDANJU / Masterclass vizažistice Dafine Neziri okupio beauty profesionalce iz cijele Europe
-
Hrvatska4 dana prijePROGNOZA / Stiže naoblačenje s kišom, osjetno će zahladiti
-
Sport3 dana prije(FOTO) KOŠARKA I EMOCIJA / Tisuće građana na Narodnom trgu za 81. rođendan kluba i 40 godina povijesne pobjede






