Hrvatska
Francuski veleposlanik danas posjetio Zadar

Danas je župan Zadarske županije Stipe Zrilić sa suradnicima primio u nastupni posjet francuskog veleposlanika u Republici Hrvatskoj Nj. E. Jeromea Pasquiera u čijoj su pratnji bili i Jean Maiffredy, attaché za lingvističku suradnju i Marianne Lucidi, studentica iz francuske visoke škole za javnu upravu.
Župan Zrilić ovom je prigodom goste upoznao sa zemljopisnim i povijesnim značajkama Zadarske županije, posebno istaknuvši kako razvoj temeljimo na turizmu i poljoprivredi te da u tim granama postoji velika mogućnost ulaganja stranog kapitala. Također, kazao je župan Zrilić, Zadarska županija potiče razvoj gospodarskih zona koje bi mogle doprinijeti zapošljavanju stanovništva napomenuvši pri tom da su upravo te zone mjesta gdje se mogu ostvariti strane investicije koje su nam, kako je kazao, u ovome trenutku potrebne. Župan je izrazio i želju za povezivanjem Zadarske županije s nekom od francuskih regija.
Nj. E. Jerome Pasquier kazao je kako je njegova zemlja spremna razvijati suradnju s Hrvatskom, posebno u dijelu ulaganja u gospodarske zone, te je zatražio da se posredstvom veleposlanstva francuski investitori upoznaju s mogućnostima ulaganja u gospodarske zone na području Zadarske županije. Pri tom je naglasio kako ni francuskim investitorima s obzirom na njihovu ekonomsku situaciju u ovome trenutku to baš nije lako, ali da će se potruditi pobuditi njihov interes. Francuski veleposlanik je naveo da su francuske tvrtke najpoznatije u području zaštite voda, a njihova zemlja u razvoju turizma i valorizaciji kulturnog nasljeđa. Pri tom je istaknuo da žele razvijati sve veze kulturološke prirode i naveo da će biti interesantnih projekata vezanih za muzejske ustanove te da će Francuska značajno sudjelovati u filmskom festivalu koji će se krajem kolovoza ove godine održati u Zadru. Nj. E. Jerome Pasquier Zadar je izdvojio i kao jedini grad u Hrvatskoj koji osim Zagreba na Sveučilištu ima Odjel za francuski jezik.
Hrvatska
PROGNOZA / Bit će sve češće vruće, postoji opasnost od toplinskog vala
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Iako je u noći mjestimice bilo kiše, jutros je uglavnom suho. Lokalno ima umjerene do povećane naoblake, čak i magle u kopnenim krajevima.
No, ipak, srijeda je počela pretežno sunčano u većini krajeva Hrvatske. U nastavku dana, u poslijepodnevnim satima, lokalno može biti prolaznih pljuskova s grmljavinom.
Četvrtak će također biti nestabilan, stoga poslijepodne treba računati na mogućnost pljuskova s grmljavinom, pretežno na kopnu, manje su vjerojatni duž Jadrana.
Petak će biti stabilniji, većinom sunčan i pretežno suh.
Za vikend uglavnom sunčano, s tim da će subota biti stabilnija. U nedjelju su mogući pljuskovi poslijepodne, uglavnom na sjeverozapadu zemlje. Bit će vruće, lokalno i do 36.
Državni hidrometeorološki zavod upozorava na umjerenu opasnost od toplinskog vala za riječko područje.
Hrvatska
PROGNOZA / U dijelu zemlje pljuskovi i u novom tjednu, sve češće bit će i vruće
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Nevrijeme je sinoć zahvatilo dijelove unutrašnjosti, bilo je obilnije oborine, grmljavine, tuče. Jutros još na kopnu ima izraženijih pljuskova praćenih grmljavinom, dok je duž Jadrana sunčanije.
U nastavku ponedjeljka slično, sunce će biti naklonjenije obali, u unutrašnjosti će i dalje biti kiše, pljuskova i grmljavine, češće u prvom dijelu dana, dok će poslijepodne oborina ipak prorijediti. Prolazno malo svježije.
Utorak će biti uglavnom sunčan, poslijepodnevnih pljuskova može biti na krajnjem jugu lokalno u unutrašnjosti.
Srijeda također neće biti posve stabilna, mogući su lokalni pljuskovi sredinom dana i poslijepodne u unutrašnjosti.
I četvrtak će biti pretežno sunčan. No, malo kiše ili kakav pljusak mogući su na sjevernom Jadranu i na kopnu.
Petak će biti uglavnom sunčan i pretežno suh.
Za vikend pretežno sunčano, vruće, no ne i posve stabilno.
Hrvatska
PROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti
Pretežno sunčano, prema jugu i vedro, a u središnjim i istočnim predjelima u drugom dijelu dana, osobito prema večeri, jače naoblačenje s kišom i grmljavinom, a lokalno je moguće i nevrijeme, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).
Iako mjestimice ima umjerene do povećane naoblake, pretežno sunčano je diljem zemlje.
U nastavku nedjelje slijedi jače naoblačenje, u poslijepodnevnim satima, najprije u sjevernim krajevima, u Hrvatskom Zagorju, Podravini, Međimurju, u osječkoj regiji uz granicu sa Mađarskom gdje se očekuju kiša, pljuskovi, grmljavina, olujni naleti vjetra, moguća je i tuča. U kratkom periodu može lokalno pasti obilnija oborina.
Navečer će se oborina spustiti i na karlovačku regiju, koja je također pod upozorenjem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Tijekom noći prolaznih nestabilnosti može biti i na sjevernom Jadranu, dok će se u Dalmaciji zadržavati uglavnom suho.
Novi tjedan će početi nestabilno, treba i tijekom ponedjeljka računati na kišu, pljuskove i grmljavinu, u kopnenim krajevima pretežno, rjeđe na sjevernom Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije. Bit će osjetno svježije, osobito na kopnu, do 23 stupnja.
U nastavku tjedna stabilnije, i sve češće vruće.g vjetra i grmljavinskog nevremena.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





