Sport
Zvezda tijesno izgubila od Cedevite
Crvena Zvezda bila je 35 minuta u boljoj situaciji i u prilici da ponovno pobjegne Zadru, no na kraju bodovi ostaju u Sutinskim vrelima.
U utakmici sa 74 izvedenih slobodnih bacanja košarkaši Cedevite teškom su mukom u 24. kolu NLB lige na domaćem parketu pobijedili Crvenu zvezdu sa 98:95 i tako ujedno pomogli Zadru u nadi za ostanak.
Zagrepčani su u zadnjih 10 minuta ušli sa devet poena zaostatka (67:76) i bez Andrije Žižića te Dontayea Drapera, koji su u trećem periodu dobili pete osobne pogreške. Na krilima Braceya Wrighta i Damjana Rudežadomaćini su se potom na otvaranju posljednje četvrtine približili na 74:76, a serijom 8-0 koju je pet i pol minuta do kraja utakmice zaključio Marino Baždarić onda i poveli 86:84.
Svaka akcija tada se činila potencijalno presudnom. Probudila se i publika, a ključne poene pritom je zabio Rudež. On je, naime, prvo u ulazu pogodio za 93:90, a na dvije minute do kraja zabio tricu za 98:92, s tim da su važne role u završnici imali i Vladimir Krstić (odigrao odičnu obranu) te Robert Troha, koji su upisali vrlo važne skokove u napadu.
Muka Cedevite počela je već u prvom poluvremenu, koje su gosti dobili s 41:43. Beograđani su odmah pružili jači otpor nego što su to mnogi navijači Zagrepčana očekivali pa su tako otvorili s vodstvom 4:10, odnosno 8:14. Žižić, kojemu je ovo druga utakmica za crvene od povratka u Podsused već je u prvih 10 minuta zabio 11 koševa. No, iako je u završnici prvog perioda Cedevita uspjela preuzeti vodstvo, u drugu dionicu zahvaljujući trici Lazara Radosavljevića iz desnog kuta ušlo se s 21:21.
Na 6:41 min. do isteka prvog poluvremena Aco Petrovićkod +2 za goste odlučio se pozvati timeout i prijeći na zonsku obranu. To nije spriječilo Beograđane da kasnije otiđu na najvećih 11 razlike. No, Cedevita je poluvrijeme zatvorila serijom 9-0, a moglo je biti i bolje da Žižić 17.5 sekundi do isteka druge četvrtine nije promašio oba slobodna bacanja za izjednačenje.
U dresu pobjednika Baždarić je upisao 27 poena i osam skokova. Žižić je za 27:45 min. u igri uknjižio 25 poena, a Wright je uz 14 koševa dodao šest skokova.
Najbolji su s druge strane bili Boris Bakić s 21, Nemanja Nedović sa 18 te Lazar Radosavljević sa 17 koševa. Srećom za Cedevitu, Bakić i Radosavljević zbog po pet napravljenih prekršaja nisu dočekali završnicu susreta.
(kosarka.org)
Sport
(FOTOGALERIJA) XCO Mali Bak / Nova staza, nove medalje za BBK Pakoštane

U Vrani je ovog vikenda održano 7.kolo XC Zimske lige dalmacije, XCO Mali Bak.
XCO Mali Bak je nova staza u režiji BBK Pakoštane i pokazatelj kako ovaj klub ulaže u razvitak biciklizma na području Općine Pakoštane.
“Na stazi smo radili mjesec i pol dana, svaki vikend imali smo radne akcije na stazi kako bi sve bilo spremno. Ovim putem želimo se zahvaliti svim članovima BBK Pakoštane koji su odvajali svoje slobodno vrijeme i radili na stazi kako bi sve bilo spremno. Staza u sebi sadrži i dijelove već poznate Enduro stage race utrke Mali Bak, a naš Jurica Škiljić osmislio je odličnu stazu sa tehničkim i fizičkim elementima koje nikoga nisu ostavili ravnodušnima.”- naglasio je Ivan Kurtov, predsjednika BBK Pakoštane
Na velikoj utrci sudjelovalo je 70 natjecatelja dok je u dječjim kategorijama sudjelovalo 51 natjecatelja.
” Prije tri mjeseca pokrenuli smo MTB školu biciklizma, a ovog vikenda na domaćoj stazi naše boje branilo je čak 12-tero djece i mladih. Nekima od njih ovo je bio prvi nastup u našem dresu. Veselimo se svemu što će nam naše mlade snage donijeti u narednom periodu.”- naglasili su iz BBK Pakoštane
Članovi Brdskog biciklistički klub Pakoštane osvojili su pet medalja, a šećer na kraju dana bili su treneri MTB škole BBK Pakoštane, Karmen Škiljić iz BBK Pakoštane i Tonko Čičin Šain iz BBK Orlov krug koji su bili i ukupni pobjednici XCO Mali Bak.
Ukupni pobjednici XCO Mali Bak osvojili su pehare “Ive u srcu” koji se dodjeljuju u spomen na člana BBK Pakoštane Ivicu Ivanovića koji je preminuo prije pet godina.
“Karmen i Tonko su pravi primjer da se upornost i rad isplati. Njihova ukupna pobjeda je pravi motivator za našu djecu koji treniraju u našoj MTB školi ali i emotivna za naš klub. Iznimna nam je čast što su pehari ukupnih pobjednika “Ive u srcu” osvojili baš oni.“- naglasio je Ivan Kurtov predsjednik BBK Pakoštane
Za BBK Pakoštane u dječjim kategorijama i kategorijama mladih nastupali su: Toma Kurtov, Mateo Fantina, Toni Škiljić, Ivan Vujasin, Marino Vujasin, Mile Petar Kurtov, Vice Vukoja, Leon Barbarosa, Maro Stojanov, Roko Vujasin, Vice Vučkov i Ante Juričin.
Pobjedu za BBK Pakoštane u kategoriji E-bike odnio je Petar Škiljić a u kategoriji žene do 35 godina pobjedu je odnijela Karmen Škiljić. U kategoriji do 7 godina drugo mjesto osvojio je Toma Kurtov, dok su brončani bili Leon Barbarosa u kategoriji do 15 i Robert Rosan u kategoriji do 30 godina.
” Želimo se još jednom zahvaliti svim članovima BBK Pakoštane i volonterima na trudu i entuzijazmu svih ovih godina. Ovim putem zahvaljujemo se i Općini Pakoštane, TZ Pakoštane kao i našim sponzorima Vinarija Karaba, Sponser sportska prehrana, Dragewood, Maškovića Han,Boogie Lab pekara i KP Juština i direktoru Antoniu Šariću.”-naglasili su iz BBK Pakoštane
Poredak po kategorijama pogledajte na stranici stoperica.live
Sport
REZULTATI FNC 21 – ZADAR / Event oduševio, glavna borba završila teškom ozljedom Batura

FNC 21 u Zadru donio je niz spektakularnih borbi s vrhunskim završecima. Publika je uživala u sjajnim tehničkim izvedbama, nokautima i sudačkim odlukama koje su odlučile pobjednike.
Mečevi i pobjednici spektakularnog FNC-a 21:
- Jure Jurić vs. Jovan Pešić (poluteška kategorija) – gušenje u prvoj rundi
- Marko Ančić vs. Sami Zarabi (perolaka kategorija) – gušenje u prvoj rundi
- Luka Milidragović vs. Luka Ceranja (laka kategorija) – jednoglasna sudačka odluka
- Jeremy Kimball vs. Benjamin Šehić (teška kategorija) – jednoglasna sudačka odluka
- Ivan Sičaja vs. Pawel Poltylo (perolaka kategorija) – podijeljena sudačka odluka
- Ivica Trušček vs. Ivan Vladimir (bareknuckle, catchweight) – nokaut u drugoj rundi
- Petar Ražov vs. Vaso Bakočević (bareknuckle, catchweight) – jednoglasna sudačka odluka
- Antun Račić vs. Luiz Miguel Aular (catchweight) – tehnički nokaut u drugoj rundi
- Cezary Oleksiejczuk vs. Tom Breese (srednja kategorija) – tehnički nokaut u prvoj rundi
- Michal Andryszak – Martin Batur (teška kategorija) – tehnički nokaut u prvoj rundi nakon ozljede Batura u prvoj minuti meča.
Sport
FOTOGALERIJA / 114. rođendan Hajduka
-
magazin4 dana prije
ŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
MORATE U SPIZU? Donosimo radno vrijeme trgovina u Zadru ove nedjelje…
-
Svijet1 tjedan prije
Jedan trgovački lanac počeo naplaćivati 12 eura za ulazak u poslovnicu
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 tjedan prije
NE ZABORAVITE: U podne je vježba Civilne zaštite. Ne uznemiravajte se ako vidite vozila hitnih službi!