Connect with us

Hrvatska

Gradski vijećnik uhićen zbog uvredljivog statusa na Twitteru

Objavljeno

-


“Može li netko, molim vas, nasmrt kamenovati Yasmin Alibhai-Brown?”, napisao je u status na Twitteru vijećnik iz redova Konzervativne stranke u Gradskom vijeću Birminghama u Engleskoj, Gareth Compton.
Spomenuta Yasmin Alibhai-Brown je britanska novinarka arapskog porijekla. U nastavku statusa na Twitteru, Compton je napisao da bi njezino kamenovanje bilo “blagoslov”.
Odmah po objavi statusa, reagirala je policija, koja ga je privela, a Tužiteljstvo je već podnijelo optužnicu zbog “rasističkog, opasnog i uvredljivog istupa u javnosti”. Gradski vijećnik se naknadno ispričao i obrisao status, objasnivši da je to “trebalo biti šaljivo, a ne ozbiljno”.
Međutim, njegova stranka i policija to nisu shvatile kao šalu. Glasnogovornik Konzervativne stranke je priopćio da je Comptonov izbor riječi “neprihvatljiv” i odmah je izbačen iz stranke. Glasnogovornik Gradskog vijeća grada Birminghama je izjavio kako će Vijeće pratiti istragu policije i odluku suda te će nakon toga razmatrati eventualne daljnje korake.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Meteoalarm u crvenom za tri regije, no već za Uskrs preko 20 stupnjeva

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu Hrvatske, ima slabe oborine u unutrašnjosti Dalmacije.

Bura puše orkanskom snagom, udara i do 150 km na sat, na snazi je crveni Meteoalarm za riječku regiju i podvelebitski dio. Otok Pag je odsječen od kopna, dio autoceste A1 od Svetog Roka do Posedarja zatvoren je za sav promet. I u nastavku četvrtka treba računati na vjetrovite prilike, probleme u prometu, dok će oborina biti rijetka, tek lokalno malo kiše u kopnenim krajevima i u Dalmaciji, dok u višim predjelima može biti susnježice i snijega.

petak bi malo kiše ili ponekog pljuska još moglo biti u kopnenim krajevima i na krajnjem jugu. Od sredine dana počet će se razvedravati sa zapada. Bit će i dalje vjetrovito, osobito pod Velebitom.

Subota donosi postupno smirivanje, vjetar će slabjeti. Prevladavat će sunčano, temperature će porasti.

nedjelju, na blagdan Uskrsa, još toplije, lokalno preko 20 stupnjeva. Stabilno i razmjerno toplo nastavit će se i na uskrsni ponedjeljak.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Crveni Meteoalarm od Istre do Dalmacije, vjetar šiba do 144 km/h, pada novi snijeg

Objavljeno

-

By

Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević

Umjereno do pretežno je oblačno u većem dijelu zemlje, u unutrašnjosti pada lokalno kiša, u gorju pada snijeg. Vjetrovito je na kontinentu, pušu sjeverac i sjeveroistočnjak, bura je na moru noćas udarala i do 144 km na sat, stoga ne čudi da je dionica autoceste A1 zatvorena za sav promet, izvještava Hrvatski autoklub.

Crveni Meteolarm na snazi je za dio pod Velebitom, riječku regiju i splitsko područje. Upozorenje je na snazi i za središnju Hrvatsku, gdje može biti olujnih udara sjeverca i sjeveroistočnjaka.

U nastavku srijede bit će vjetrovito, lokalno s kišom i snijegom na kopnu, u Dalmaciji može lokalno biti pljuskova.

četvrtak u unutrašnjosti i osobito na jugu zemlje lokalno može malo pasti kiše, snijeg i susnježica mogući su još samo u najvišem gorju. Puhat će umjeren do jak sjeverac i sjeveroistočnjak, uglavnom u gorju s olujnim udarima. Na Jadranu će puhati jaka bura s olujnim, osobito na sjevernom dijelu i orkanskim udarima.

Petak još tijekom prijepodneva donosi lokalno malo kiše još u unutrašnjosti, tek rijetko duž obale, u najvišem gorju također može još pasti malo susnježice i snijega. Poslijepodne posvuda uglavnom suho. Postupno toplije.

Blagdanski vikend i sam blagdan Uskrsa bit će u znaku sunčanog vremena, porast će dnevne temperature. 

Nastavi čitati

Hrvatska

HAK / Detaljna prometna prognoza za uskrsni vikend: Evo kada kreću najveće gužve

Objavljeno

-

By

Školski praznici počeli su 30. ožujka i traju do 6. travnja, zbog čega se u tom razdoblju očekuje pojačan promet domaćih putnika i turista.

Dodatni pritisak na cestovnu mrežu stvarat će i strani vozači, a njihov pojačan dolazak i povratak mogao bi se osjetiti i dulje, sve do nedjelje, 12. travnja, ovisno o trajanju školskih praznika u okolnim zemljama.

Glavna odredišta i ove će godine biti Istra i sjeverni Jadran, pa se jači priljev vozila očekuje iz smjera Slovenije, Italije, Austrije, Njemačke i Mađarske. Veći promet očekuje se i na graničnim prijelazima s Bosnom i Hercegovinom, Srbijom i Crnom Gorom, objavio je HAK.

Na početku prazničnog vala očekuju se gužve na izlazima iz većih gradova, ali i na najvažnijim cestovnim pravcima prema jugu i moru.

Među najopterećenijima bi trebale biti autoceste:

A1 Zagreb – Split – Ploče

A2 Macelj – Zagreb

A6 Zagreb – Rijeka

A3 Bregana – Lipovac

Pojačan promet očekuje se i na Istarskom ipsilonu, kao i na važnijim državnim cestama, prije svega na DC1, odnosno Ličkoj magistrali, te na DC8, Jadranskoj magistrali. Veći pritisak očekuje se i na prilazima turističkim središtima, osobito u Istri i Dalmaciji.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu