Connect with us

Hrvatska

Vrančić: "Ne koristim 'fejs' jer sam star!"

Objavljeno

-

Zvonimir Vrančić (Foto: Ivan Katalinić)
“Ne služim se internetskim društvenim mrežama jer sam star, moj način komunikacije sa sugrađanima je tradicionalan”, kazao je zadarski gradonačelnik Zvonimir Vrančić.
Facebook je sve popularniji među Hrvatima svih dobnih skupina i poslužio je mnogim domaćim političarima i institucijama da na brz i besplatan način promiču svoj rad. Stoga čudi da nijedan predstavnik gradske vlasti u Zadru nema kreiran profil.
– Mi u Gradu nemamo nikakav nalog u pogledu zabrane korištenja Facebooka u upravi, kao što je to slučaj u nekim drugim gradovima. To je osobna stvar svakog pojedinca, ja mogu reći za sebe da se ipak smatram prestarim za takav način komunikacije, istaknuo je Vrančić, koji je svjestan toga da ima i starijih ljudi od njega koji se smatraju mladima.
Darko Kasap (foto: Žeminea Čotrić)Kasap: “Nemam vremena za fejs!”
Dogradonačelnik Darko Kasap je znatno mlađi nego Vrančić, ali ni on ne koristi Facebook.
– Imao sam profil, ali sam ga obrisao. Razlog je jednostavan: uz sve dnevne obveze, nemam vremena za to. Više mi se sviđa komunikacija e-mailom, smatram da je to najdirektniji kontakt preko interneta s građanima. Svakodnevno mi stigne barem 5-6 mailova koje šalju građani koje uopće ne poznam. U pravilu odgovaram na svaki mail, osim u slučaju kada nemam sve potrebne informacije o nekom problemu pa pitanje proslijedim nekom od pročelnika, koji odgovore umjesto mene, kaže Kasap.

Vrančić “pokleknuo”: Kreirat će profil!
Nakon upita iz Z NET-a, zadarski je gradonačelnik ozbiljno počeo razmišljati o korištenju ove društvene mreže u promidžbene svrhe Grada.
– Zbog svoje funkcije, moram se složiti da bi bilo dobro za građane da se mogu obratiti gradonačelniku preko Facebooka. Zato ću razgovarati s pročelnikom Borisom Artićem, da on vodi gradonačelnikov profil, popustio je Zvonimir Vrančić.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

0 Comments

  1. JacaThacher

    26. listopada 2010. at 23:38

    popizdiće za Zynga pokerom.

    No votes yet.
    Please wait...

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Bit će sve češće vruće, postoji opasnost od toplinskog vala

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević

Iako je u noći mjestimice bilo kiše, jutros je uglavnom suho. Lokalno ima umjerene do povećane naoblake, čak i magle u kopnenim krajevima.

No, ipak, srijeda je počela pretežno sunčano u većini krajeva Hrvatske. U nastavku dana, u poslijepodnevnim satima, lokalno može biti prolaznih pljuskova s grmljavinom.

Četvrtak će također biti nestabilan, stoga poslijepodne treba računati na mogućnost pljuskova s grmljavinom, pretežno na kopnu, manje su vjerojatni duž Jadrana.

Petak će biti stabilniji, većinom sunčan i pretežno suh.

Za vikend uglavnom sunčano, s tim da će subota biti stabilnija. U nedjelju su mogući pljuskovi poslijepodne, uglavnom na sjeverozapadu zemlje. Bit će vruće, lokalno i do 36.

Državni hidrometeorološki zavod upozorava na umjerenu opasnost od toplinskog vala za riječko područje.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / U dijelu zemlje pljuskovi i u novom tjednu, sve češće bit će i vruće

Objavljeno

-

By

Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević

Nevrijeme je sinoć zahvatilo dijelove unutrašnjosti, bilo je obilnije oborine, grmljavine, tuče. Jutros još na kopnu ima izraženijih pljuskova praćenih grmljavinom, dok je duž Jadrana sunčanije.

U nastavku ponedjeljka slično, sunce će biti naklonjenije obali, u unutrašnjosti će i dalje biti kiše, pljuskova i grmljavine, češće u prvom dijelu dana, dok će poslijepodne oborina ipak prorijediti. Prolazno malo svježije.  

Utorak će biti uglavnom sunčan, poslijepodnevnih pljuskova može biti na krajnjem jugu lokalno u unutrašnjosti.

Srijeda također neće biti posve stabilna, mogući su lokalni pljuskovi sredinom dana i poslijepodne u unutrašnjosti.

četvrtak će biti pretežno sunčan. No, malo kiše ili kakav pljusak mogući su na sjevernom Jadranu i na kopnu.

Petak će biti uglavnom sunčan i pretežno suh. 

Za vikend pretežno sunčano, vruće, no ne i posve stabilno. 

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti

Objavljeno

-

By

Pretežno sunčano, prema jugu i vedro, a u središnjim i istočnim predjelima u drugom dijelu dana, osobito prema večeri, jače naoblačenje s kišom i grmljavinom, a lokalno je moguće i nevrijeme, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).

Iako mjestimice ima umjerene do povećane naoblake, pretežno sunčano je diljem zemlje.

U nastavku nedjelje slijedi jače naoblačenje, u poslijepodnevnim satima, najprije u sjevernim krajevima, u Hrvatskom Zagorju, Podravini, Međimurju, u osječkoj regiji uz granicu sa Mađarskom gdje se očekuju kiša, pljuskovi, grmljavina, olujni naleti vjetra, moguća je i tuča. U kratkom periodu može lokalno pasti obilnija oborina.

Navečer će se oborina spustiti i na karlovačku regiju, koja je također pod upozorenjem sustava Meteoalarm Državnog hidrometeorološkog zavoda.

Tijekom noći prolaznih nestabilnosti može biti i na sjevernom Jadranu, dok će se u Dalmaciji zadržavati uglavnom suho.

Novi tjedan će početi nestabilno, treba i tijekom ponedjeljka računati na kišu, pljuskove i grmljavinu, u kopnenim krajevima pretežno, rjeđe na sjevernom Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije. Bit će osjetno svježije, osobito na kopnu, do 23 stupnja.

U nastavku tjedna stabilnije, i sve češće vruće.g vjetra i grmljavinskog nevremena.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu