Connect with us

Sport

BK Posedarje na međunarodnim utrkama u Sloveniji, BiH i Hrvatskoj 

Objavljeno

-

Protekli vikend obilježili su nastupi članova BK Posedarje na međunarodnim utrkama u SlovenijiBosni i Hercegovini, te Hrvatskoj, na kojima su ostvareni zapaženi rezultati, osvojena postolja i vrijedni UCI bodovi.

Na Kozari je 10. svibnja održana međunarodna MTB utrka Grand Prix Prijedor XCO 2026. Utrka se vozila u Nacionalnom parku Kozara, bodovala se za UCI bodove te je bila dio Premijer lige Bosne i Hercegovine. Natjecatelji su vozili tehnički zahtjevnu XCO stazu dugu 3,95 kilometara s ukupno 120 metara uspona po krugu, što je utrku učinilo izuzetno dinamičnom i fizički zahtjevnom. David Pejdo osvojio je važne UCI bodove u konkurenciji juniora osvojivši drugo mjesto iza pobjednika Kacpera Zygmuntowicza iz Poljske.

Na međunarodnoj biciklističkoj utrci Velika nagrada Idrije 2026, održanoj u Sloveniji, nastupila je i hrvatska reprezentacija, među kojom je bila i članica BK Posedarje Nicole Nižić. Uz Nicole, boje Hrvatske branili su Iva Iličić, Tea Nol, Korina Bonić, Marko Vukoja, Krsto Dokoza i Adrijan Sudec, pod vodstvom trenera Ante Radića i Mate Džalte. Utrku za Veliku nagradu Idrije biciklističko društvo KD Sloga organizira još od njezina ponovnog pokretanja 1983. godine. Nekadašnja bodovna utrka ulicama Idrije s vremenom je prerasla u etapnu utrku za mlađe kategorije dječaka i djevojčica, prvu takvu u Sloveniji, koja je ubrzo dobila nadimak „Giro d’Idrija”. Nicole Nižić na postolje se popela čak dva puta – prvi put nakon treće etape, kada je osvojila treće mjesto, a zatim i u ukupnom poretku, gdje je također završila treća u svojoj kategoriji.

U nedjelju, 10. svibnja, održano je i peto izdanje maratona XCM Rakalj, koja je ponovno okupila natjecatelje iz Hrvatske, Italije i Slovenije. Atraktivna staza, koja prolazi velikim dijelom Općine Marčana, još je jednom oduševila sudionike prekrasnim krajolicima i pogledima na more. Odličan rezultat ostvario je Martin Legović, koji je na zahtjevnoj stazi od 61 kilometra osvojio drugo mjesto, potvrdivši još jednom svoju kvalitetu i odličnu formu.

Stubičke Toplice i Hrvatsko zagorje ponovno su bili domaćini pravog biciklističkog spektakla – Granfondo Roonda Stubaki, koji je i ove godine okupio stotine biciklista iz Hrvatske i inozemstva. Nakon više od 100 kilometara zahtjevne trase kroz Zagorje i Zagrebačku županiju završeno je četvrto izdanje utrke.

Uspješan nastup ostvarili su i članovi BK Posedarje. U izuzetno uzbudljivoj završnici Ian Peran osvojio je drugo mjesto, zaostavši manje od sekunde za pobjednikom iz Slovenije Anžeom Hočevarom (KK Zapravljivček). Sjajnim rezultatima kluba pridružio se i Luka Ivan Tomić, koji je utrku završio na trećem mjestu u svojoj kategoriji, Luka Radmanović koji utrku završava kao deveti, dok je Jadran Peran zauzeo deseto mjesto u kategoriji.

Rezultati članova BK Posedarje još su jedna potvrda kvalitetnog rada i odlične forme kluba, čiji članovi iz utrke u utrku ostvaruju zapažene rezultate na domaćoj i međunarodnoj biciklističkoj sceni.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

Nova tribina na Višnjiku spremna za gledatelje i malonogometne turnire

Objavljeno

-

By

FOTO: Nenad Opačić

Završeni su radovi na obnovi i proširenju tribine uz otvoreno malonogometno igralište u ŠC Višnjik. Obnovljena tribina sada raspolaže s više od 400 sjedećih mjesta te je u potpunosti spremna za nove posjetitelje, sportska događanja i malonogometne turnire.

Radovi su izvedeni u predviđenim rokovima, u skladu s planiranom dinamikom i projektom, a obuhvatili su obnovu postojećih tribina, njihovo proširenje te postavljanje novih montažnih sjedalica. Uređenjem tribine značajno su poboljšani uvjeti za praćenje sportskih aktivnosti, uz veću udobnost i bolju preglednost terena.

Ova investicija nadovezuje se na nedavno postavljene nove travnjake na malonogometnim terenima, čime se nastavlja sustavno unapređenje sportske infrastrukture u ŠC Višnjik. S obzirom na svakodnevnu i intenzivnu uporabu terena od strane sportskih klubova, rekreativaca te učenika osnovnih i srednjih škola, obnovljena tribina dodatno će pridonijeti kvaliteti sportskih i rekreacijskih sadržaja.

S novim izgledom i povećanim kapacitetom, tribina je spremna ugostiti brojne gledatelje te pružiti još bolje uvjete za održavanje sportskih natjecanja i događanja koja okupljaju lokalnu zajednicu.

Radove su izvodili CIBO GRADNJA d.o.o., a ukupna vrijednost investicije iznosila je 49.067,50 eura bez PDV-a (odnosno 61.334,38 eura s PDV-om).

Nastavi čitati

Sport

5. SRPNJA / Zadar domaćin IV. Kola Prvenstva Dalmacije u preponskom jahanju

Objavljeno

-

By

Konjički klub „Zadar” s ponosom najavljuje organizaciju VI. Kola Prvenstva Dalmacije u preponskom jahanju, koje će se održava u Zadarskoj županiji, u prostoru Konjičkog kluba „Zadar” u Murvici, u nedjelju, 5. Srpnja 2026. godine, s početkom u 16:00 sati.

Ovo službeno sportsko natjecanje, koje okuplja najbolje konjičke klubove iz cijele Dalmacije, predstavlja važan iskorak za razvoj konjičkog sporta u regiji, te potvrđuje rastući značaj Konjičkog kluba „Zadar” kao domaćina i organizatora događanja na visokoj razini.

Organizacija IV. Kola Prvenstva Dalmacije je drugo po redu natjecanje u organizaciji kluba.Tako da sa ponosom možemo reći da  natjecanje ima sve više prijavljenih natjecatelja, što dokazuje kako je organizacija kluba pokazala zavidne organizacijske vještine koje su prepoznali klubovi diljem Hrvatske i svoje odobravanje pokazali prijavama.

Natjecanje će uključivati više kategorija i visina prepona, a posjetitelji će imati priliku uživati u vrhunskim sportskim nastupima jahača i njihovih konja, kao i u jedinstvenoj atmosferi konjičkog sporta. Ulaz za posjetitelje je slobodan, a događaj je idealan za obiteljski izlet i upoznavanje s plemenitim svijetom konjičkog sporta.

Pozivamo sve ljubitelje sporta, prirode i konja da nam se pridruže u Murvici i podrže jahače iz cijele Dalmacije u ovom povijesnom trenutku za zadarsku konjičku zajednicu.

Nastavi čitati

Sport

Međunarodni hrvački kamp u Zadru okupio mlade sportaše iz Hrvatske i inozemstva

Objavljeno

-

By

Župan Josip Bilaver posjetio je Međunarodni hrvački trening kamp koji u Zadru, već 13. godinu zaredom, organizira Hrvački klub Zadar. Riječ je o jedinom i najdugovječnijem hrvačkom trening kampu u Hrvatskoj, koji je tijekom proteklih godina prerastao u prepoznatljivo sportsko, odgojno i edukativno okupljanje mladih hrvačica i hrvača.

Na ovogodišnjem kampu u dvorani Jazine sudjeluju sportašice i sportaši iz Poljske, Njemačke, Ukrajine te hrvatskih gradova Šibenika, Splita, Ludbrega, Zagreba i Zadra. Kamp mladim zadarskim hrvačicama i hrvačima pruža priliku za trening i sparing s vršnjacima iz drugih država i sredina, što je iznimno važno za njihov sportski razvoj i pripremu za velika međunarodna natjecanja.

Župan Bilaver istaknuo je kako ovakvi sportski programi imaju višestruku vrijednost za sve sudionike. 

„Ovaj kamp nije važan samo zbog sportskih rezultata, nego i zbog svega onoga što sport donosi mladim ljudima – disciplinu, radne navike, odgovornost, zajedništvo i zdrav način života. Hrvački klub Zadar već godinama kvalitetno radi s djecom i mladima, a rezultati njihovih sportaša najbolja su potvrda predanog rada trenera, roditelja i samih natjecatelja. Zadarska županija nastavit će podržavati programe koji doprinose razvoju sporta i stvaranju uvjeta za napredak mladih sportaša“.

Kroz međunarodni hrvački kamp tijekom godina su stasali brojni hrvatski reprezentativci, dok su mnogi mladi treneri upravo kroz rad na kampu stekli dragocjeno iskustvo i dodatno usavršili svoje trenerske vještine. Osim sportskog dijela, poseban naglasak stavlja se i na odgojnu te edukativnu komponentu kampa.

Značaj kampa ogleda se i u rezultatima zadarskih sportaša. Roko Strika osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu 2022. godine, Marijana Šumski ove je godine osvojila srebrnu medalju na Europskom prvenstvu, dok je Emanuela Rados olimpijska kandidatkinja.

Trener Hrvačkog kluba Zadar Vladimir Menčik istaknuo je kako je kontinuitet održavanja kampa najbolja potvrda njegove vrijednosti.

„Tijekom boravka u kampu djeca i mladi sportaši uče o važnosti očuvanja zdravlja, osobne higijene i higijene prostora u kojem borave i treniraju. Posebna pozornost posvećuje se pravilnoj prehrani, razvoju zdravih životnih navika te smanjenju negativnih utjecaja suvremenog načina života, osobito prekomjernog korištenja mobitela i televizije. Kroz zajednički rad i boravak polaznici razvijaju socijalne vještine, samostalnost, odgovornost i međusobno poštovanje. Ponosni smo što kroz kamp mladim hrvačicama i hrvačima omogućujemo kvalitetan rad, međunarodno iskustvo i okruženje u kojem se, uz sportske vještine, razvijaju i radne navike, odgovornost i zajedništvo“, poručio je Menčik.

Međunarodni kamp ima i gospodarski učinak za lokalnu zajednicu. Već 13 godina u organizaciji se koriste usluge Srednjoškolskog đačkog doma Zadar, ali i drugih smještajnih kapaciteta na području Zadarske županije. Samo ove godine očekivani prihod ostvaren kroz organizaciju trening kampa iznosi oko 17 tisuća eura, ističu organizatori. 

Održavanje međunarodnog hrvačkog kampa u Zadru potvrđuje kako sport, uz natjecateljske rezultate, ima važnu ulogu u odgoju mladih, promociji zdravih životnih navika i jačanju međunarodne sportske suradnje.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu