Sport
VIKEND NA VIŠNJIKU / Vaterpolo, nogomet, košarka…
Petak, 7. studenog
VATERPOLO: U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske u vaterpolu s početkom u 19:00 sati sastaju se Zadar i Jug.
KOŠARKA: KK Zadar u 6. kolu ABA košarkaške lige dočekuje Bosnu. Početak susreta najavljen je u 20:30 sati.
Subota, 8. studenog
VATERPOLO: U 13:45 na rasporedu je vaterpolo utakmica mlađih juniora Zadra i Juga.
KOŠARKA: U 10:15 u dvorani 2 KK ABC – KK Zara, Međužupanijska juniorska liga. Utakmica Premijer ženske lige, u 15 sati sastaju se ŽKK Zadar i ŽKK Šibenik, u pomoćnoj dvorani 3.
ODBOJKA: U 15:00 sati OK Zadar – MOK Rijeka II Prva liga u odbojci seniori. OK Zadar – OK Split Prva B liga u odbojci – skupina jug seniorke.
NOGOMET: mlađi pioniri HNK Zadar – NK Abeceda 10:00h, pioniri HNK Zadar – NK Abeceda 11:45h.
Nedjelja, 9. studenog
VATERPOLO: Mlađi juniori VK Zadar domaćini su momčadi VK KPK, susret će se odigrati u 11:00 sati.
KOŠARKA: Susret SuperSport Premijer lige između Zadra i Dinama na rasporedu je u 18 sati.
NOGOMET: mlađi pioniri HNK Zadar 2 – HNK Šibenik 2 09:30h, kadeti NK Arbanasi – NK Croatia (Z) 11:30h, juniori NK Arbanasi – NK Croatia (Z) 13:15h.
NAPOMENA: Zbog održavanja vaterpolo utakmica u petak građanstvu neće biti dostupni veliki bazen od 15 do 22, te mali od 17:45 do 20 sati, u subotu veliki bazen od 13 do 15 i u nedjelju veliki bazen od 10 do 12:30 sati.
Sport
Prijave za Školu jedrenja za studente i zaposlenike Sveučilišta u Zadru
Jedriličarski klub Uskok i Pomorski odjel Sveučilišta u Zadru, uz pokroviteljstvo Tankerske plovidbe, organiziraju Školu jedrenja namijenjenu studentima i zaposlenicima Sveučilišta u Zadru.
Prethodno iskustvo nije potrebno. Tijekom tjedan dana druženja u Jedriličarskom klubu Uskok polaznici će se upoznati s osnovama jedrenja i znanjima o moru. Broj mjesta je ograničen na 16 polaznika po terminu.
Škola jedrenja za studente održat će se u subotu i nedjelju, 9. i 10. svibnja, a za zaposlenike 23. i 24. svibnja.
Prijave se zaprimaju putem poveznice.
Sport
TK ULTIMA / Sjajne vijesti iz Londona: Mateo Škara osvojio dvije brončane medalje
LONDON– Đana Bajlo i Mateo Škara javljaju izvrsne vijesti iz Londona! Hrvatski parata tekwondo reprezentativac ostvario je sjajan rezultat osvojivši dvije brončane medalje na međunarodnim turnirima London Para Taekwondo Poomsae Open i President’s Para-Poomsae Cup.
U Londonu se okupilo oko 600 najboljih natjecatelja iz cijelog svijeta, što dodatno potvrđuje snagu i važnost ovih natjecanja, koja su dio paraolimpijskog sustava i priprema za najveće međunarodne smotre.
Na putu do medalja, Škara je imao zahtjevne nastupe protiv predstavnika Poljske, Velike Britanije i Italije, što dodatno naglašava vrijednost ostvarenog uspjeha.
Trenerica Đana Bajlo naglasila je značaj ostvarenog rezultata:
„Riječ je o iznimno kvalitetnim i zahtjevnim natjecanjima koja okupljaju vrh svjetskog parataekwondoa. Mateo je pokazao visoku razinu tehničke izvedbe, stabilnost i natjecateljsku zrelost. Osvojene medalje potvrda su kontinuiranog i sustavnog rada, ali i jasan pokazatelj da se nalazi među vodećim sportašima u svojoj kategoriji.”
Svoj nastup prokomentirao je i Mateo Škara:
„Konkurencija je bila izuzetno jaka i svaka borba zahtjevna. Zadovoljan sam osvojenim medaljama, ali i nastupom u cjelini. Ovo mi je dodatna motivacija za daljnji rad i napredak te pripreme za sljedeća velika natjecanja.”
Mateo Škara još je jednom potvrdio svoju kvalitetu i kontinuitet vrhunskih rezultata, dostojno predstavljajući Hrvatsku na međunarodnoj sceni.
Ovaj uspjeh dodatni je poticaj za nastavak rada i priprema za nadolazeća velika natjecanja, gdje se s pravom očekuju novi vrhunski rezultati. Taekwondo klub Ultima još jednom potvrđuje svoju kvalitetu i kontinuiran rad na vrhunskoj razini.
Uspjeh Matea Škare rezultat je predanosti, stručnog vodstva i sustavnog rada cijelog tima.
Sport
DALMATINSKA LIGA / Biogradski atletičari briljirali u Makarskoj, Patricija Pešić postala vodeća bacačica kugle u Hrvatskoj
Atletski klub Biograd nastavlja s izvrsnim rezultatima u 2026. godini. Proteklog vikenda Biograđani su imali najuspješniji ovosezonski nastup i to u 3. kolu Dalmatinske lige održanom u Makarskoj. Klub je predstavljalo sedam atletičara koji su osvojili 11 medalja (šest zlata, jedno srebro i četiri bronce) i srušili tri osobna rekorda dok je Patricia Pešić ostvarili najbolji nacionalni rezultat sezone.
U utrci na 60 metara za godište 2018, Liv Nekić osvojila je zlato s osobnim rekordom 10.69, Dora Pešić bila brončana.
U kategoriji limača (2017), Liam Nekić osvojio je dva zlatna odličja i to u skoku u dalj i utrci na 200 metara.
Tonka Polegubić osvojila je broncu u vortexu za limačice (2015), dok je Tonina Šarić među mlađim kadetkinjama osvojila srebro u vortexu s rezultatom 52.99 metara te zlato u bacanju kugle (2 kg).
U konkurenciji kadetkinja, Patricia Pešić bila je dvostruka pobjednica – osvojila je zlato u bacanju kugle (3 kg) s osobnim rekordom 11.26, čime je preuzela vodeće mjesto na tablici Hrvatskog atletskog saveza, te zlato u bacanju koplja (500 g) s rezultatom 27.32 metra (osobni rekord).
Dina Bojmić osvojila je brončanu medalju na 800 metara s rezultatom 2:45,72.
Štafeta 4 x 100 metara (2015), u sastavu Dora Pešić, Tonka Polegubić, Nikol Lokin i Liv Nekić, osvojila je broncu uz osobni rekord 1:10,94.
„Ponosan sam na svoje atletičare. Njihovi rezultati potvrđuju kontinuirani rast njih kao sportaša i kluba u cjelini te najavljuju uspješan nastavak sezone. Vjerujemo da ćemo imati što za reći i na Prvenstvu Dalmacije za starije kategorije koje je naš sljedeći veliki izazov“, rekao je trener AK Biograd Damir Aljinović nakon velikog uspjeha u Makarskoj.
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prijeMORATE U SPIZU? Danas u Zadru rade sljedeće trgovine…
-
magazin2 dana prijeSUBOTNJA ŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije(FOTOGALERIJA) ZEMUNIK GORNJI / Misno slavlje na blagdan sv. Josipa radnika predvodio nadbiskup Zgrablić
-
Sport4 dana prijeTK ULTIMA / Mateo Škara i Đana Bajlo na putu za London: Novi izazovi u paraolimpijskom procesu





