Connect with us

Sport

KROS / Biograd je dobio prvaka Dalmacije, mladi atletičari ‘pobrali’ u Zadru sedam medalja 

Objavljeno

-


U Zadru je u nedjelju, 19. listopada, održano Prvenstvo Dalmacije u krosu, čiji su rezultati ujedno službeno priznati i kao rezultati Prvenstva Zadarske županije.

Bio je to veliki dan za Atletski klub Biograd. Mladi Roko Šušić, koji trenira tek nepunih godinu dana, osvojio je zlatnu medalju u svojoj prvoj kros utrci i tako postao prvak Dalmacije i Zadarske županije.

Odličan uspjeh ostvario je i Luka Birkić, koji je zauzeo treće mjesto u Dalmaciji, dok je u utrci na 500 metara postao viceprvak Zadarske županije.

U kategoriji 2018. godišta, Dora Pešić, već poznato lice s postolja, postala je viceprvakinja Dalmacije i Zadarske županije u utrci na 200 metara.

Posebno treba istaknuti i Rika Palića, koji je u svom prvom nastupu osvojio brončanu medalju za Zadarsku županiju te četvrto mjesto u Dalmaciji.

Na natjecanju je nastupilo ukupno 15 trkača biogradskog kluba od kojih su mnogi imali svoje prve službene utrke. Ukupno su osvojili sedam medalja i to dvije zlatne, tri srebrne i dvije brončane.

„Ponosan sam na naše mlade atletičare i njihove rezultate. Prilika je ovo da pozovemo i ostalu djecu s biogradskog područja da nam se pridruže na treninzima koje imamo u Osnovnoj školi Biograd utorkom, četvrtkom i petkom. Mi se okrećemo završnim pripremama za miting u Makarskoj koji se održava u subotu 25. listopada u nadi da ćemo se doma vratiti s novim odličjima i dobrim rezultatima, ali prije svega dobro zabaviti na putovanju i u natjecanju s atletičarima iz ostalih klubova“, istaknuo je glavni trener AK Biograd Damir Aljinović.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

TK ULTIMA / Mateo Škara i Đana Bajlo na putu za London: Novi izazovi u paraolimpijskom procesu 

Objavljeno

-

By

Mateo Škara i Đana Bajlo odlaze u London na velika međunarodna natjecanja.

Mateo Škara, jedan od najuspješnijih hrvatskih parataekwondo sportaša, zajedno sa svojom trenericom Đanom Bajlo, odlazi u London gdje će nastupiti na prestižnim međunarodnim natjecanjima – London Para Taekwondo Poomsae Open i President’s Cup – Para Poomsae.

Riječ je o turnirima koji se održavaju u sklopu paraolimpijskog programa i natjecateljskog procesa, te imaju važnu ulogu u bodovanju, rangiranju i pripremi sportaša za najveća svjetska natjecanja.

Ova natjecanja okupljaju vrhunske sportaše iz cijelog svijeta, a za Škaru predstavljaju novu priliku za potvrdu kvalitete na međunarodnoj sceni. Kao aktualni svjetski i europski prvak, već je dokazao da pripada samom vrhu parataekwondoa.

Iza ovog uspjeha stoji dugogodišnji sustavan rad i predanost, u kojem ključnu ulogu ima njegova trenerica Đana Bajlo.

„Odlazak u London za nas je nastavak kontinuiteta rada i prilika da ponovno testiramo formu na najvišoj razini. Svako ovakvo natjecanje dio je šireg procesa pripreme za najveće izazove koji slijede. Fokus je na izvedbi, stabilnosti i daljnjem napretku,” istaknula je trenerica Đana Bajlo.

Svoje očekivanje podijelio je i Mateo Škara: „Svako natjecanje za mene je nova prilika da dam svoj maksimum i pomaknem vlastite granice. Spreman sam, motiviran i vjerujem u rad koji smo uložili. U London idem dati sve od sebe i dostojno predstaviti Hrvatsku.”

Odlazak u London nije samo još jedno natjecanje, već važan korak u daljnjem razvoju sportske karijere i prilika za nova postignuća. Mateo Škara i Đana Bajlo i ovoga puta dostojno predstavljaju Hrvatsku te ostaju snažna inspiracija mladim sportašima.

Nastavi čitati

Sport

STK JADERA ZADAR / Vrijedna donacija Hrvatskog stolnoteniskog saveza – stolovi, mrežice, stalci za loptice…

Objavljeno

-

By

STK “Jadera” Zadar prvi put od postojanja kluba dobila je vrijednu donaciju od Hrvatskog stolnoteniskog saveza (stolovi, mrežice, stalci za loptice…).

Donacija je bila potrebna za podružnicu u Povljani na otoku Pagu za rad s djecom koja je svoj rad započela prije godinu dana i ima vrijedan rezultat plasiranja na prvenstvo Hrvatske mlađih kadeta braće Bičvić koji će se održati ovaj vikend.

STK “Jadera je postavila voditelja podružnice Zdravka Vidovića, a ujedno i dopredsjednik kluba STK “Jadere” Zadar, koji provodi program kluba radom s djecom i okupljanje mladih u sport.

Treneri koji od početka radu s djecom su Luka Vidović, koji je na trenerskom tečaju, češće dolazi slovenski trener Metod Skamlić.

Angažiran je trener Antonio Kurilić i dolazi i trener Ivica Bujas. Na treningu i druženju su bila djeca iz STK “Pag” Pag s kojima su u jako dobrim odnosima, kao i s općinom Povljana.

“Htio bih se zahvaliti na donaciji tajniku Goranu Radanoviću i predsjedniku Hrvatskog stolnoteniskog saveza Zoranu Primorcu”, rekao je predsjednik kluba STK “Jadera” Zadar, Ivica Bujas.

Nastavi čitati

Sport

(VIDEO) Zadranin Martin Grgec ostvario prvu pobjedu u bare knuckle meču usred Beograda!

Objavljeno

-

By

foto: Privatni album

Beograd je jučer bio domaćin impresivnog “bare knuckle” događaja, organiziranog u suradnji “Prime Fighting League” i “Balkan Boxinga”.

Borio se, uz ostale, i Zadranin Martin Grgec, i to protiv Srbina Nikole Maksimovića.

U uvodnoj borbi večeri, Grgec je pobijedio Maksimovića prekidom u trećoj rundi, nakon što srpski borac nije mogao nastaviti meč.

Bare-knuckle, odnosno boks golim šakama, inače je borilački sport u kojem se borci bore bez zaštitnih rukavica ili bilo kakvog punjenja na rukama. To je najstariji oblik boksa, koji je posljednjih godina doživio renesansu kroz legalne i regulirane organizacije.

Pogledajte video:

Nastavi čitati

U trendu