Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

PETRČANE / Glavina i Longin održali sastanak s predstavnicima turističkog sektora Zadarske županije

Objavljeno

-

U novom kongresnom centru hotela Pinija u Petrčanima ministar turizma i sporta Tonči Glavina i župan Zadarske županije Božidar Longin održali su sastanak s predstavnicima turističkog sektora Zadarske županije na temu unaprjeđenja dosadašnje suradnje te pripremu aktualnih i budućih aktivnosti u sklopu provedbe reforme upravljanja razvojem turizma. Sastanku su nazočili ministar regionalnog razvoja i fondova EU Šime Erlić i direktor HTZ-a Kristjan Staničić. 

Turistički sektor već niz godina ostvaruje značajne pozitivne pomake što nam potvrđuju i konkretni podaci o turističkom prometu, financijskim pokazateljima, kao i stalnom jačanju prepoznatljivosti Hrvatske kao jedne od najpoželjnijih destinacija svijeta. Rezultat je to intenzivnih aktivnosti svih dionika u sustavu uz kontinuiranu i stalnu podršku Vlade Republike Hrvatske.

“Značajan doprinos uspjehu hrvatskog turizma daje i turistički sektor Zadarske županije. Kako bismo nastavili kontinuitet ovih velikih rezultata, želimo i u nadolazećem razdoblju razvijati zajedničku suradnju s ciljem dodatnog unaprjeđenja hrvatskog turizma i uključivanja svih relevantnih dionika”, rekao je ministar turizma i sporta Glavina.

Prošlogodišnja turistička sezona je vrlo dobro odrađena, u Zadarskoj županiji je tijekom 2024. godine ostvareno 2.176.004 dolazaka i 15.425.005 noćenja. Tako je tijekom 2024. godine ostvareno 6 % više dolazaka te 1 % više noćenja od 2023. godine. Tijekom prva dva mjeseca 2025. godine ostvareno je nešto više od 25.000 dolazaka i preko 82.000 noćenja.

“U luke kojima upravlja Lučka uprava Zadar tijekom 2024. godine uplovilo je ukupno 230 kruzera. Ostvarena je i premašena brojka od 200.000 putnika s kruzera u jednoj kalendarskoj godini. Još je jedna naša luka izuzetno uspješna – Zračna luka Zadar u kojoj se tijekom 2024. godine povećao broj putnika za 29,46 % u odnosu na 2023. godinu. Ukupno je zračnom lukom prošlo 1.593.413 putnika”, rekao je župan Longin dodajući da je Programom potpora u turizmu koji naša Županija provodi predviđeno poticanje i sufinanciranje razvoja turističkih manifestacija i projekta koje promoviraju Zadarsku županiju s ciljem obogaćivanja i poboljšanja turističke ponude. 

“Provedba doprinosi promociji kulturne i povijesne baštine; poboljšanju, obogaćivanju turističke ponude te produženju turističke sezone; razvoju kongresnog, ruralnog i ostalih selektivnih oblika turizma; poboljšanju kvalitete; podizanju vrijednosti turističke destinacije; posebno potiče stvaranje cjelogodišnje ponude proizvoda i doživljaja utemeljenih na tradiciji kulture i turizma; međunarodno promoviranje turističke ponude Zadarske županije. U ovoj smo godini za spomenute potpore osigurali 127.000,00 eura”, dodao je župan.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

PLANIRAJTE NA VRIJEME / U nedjelju u Zadru rade samo ovi marketi…

Objavljeno

-

By

Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 1. veljače 2026.

BAUHAUS:

zatvoreno

KAUFLAND:

zatvoreno

EUROSPIN:

zatvoreno

HEY PARK

zatvoreno

TOMMY

Bože Peričića 5 – od 8 do 14

Put Stanova 46 – od 7 do 21

Trg Damira Zdrilića 1 – od 7 do 20

Skradinska 8 – od 7 do 21

KONZUM:

zatvoreno

LIDL:

zatvoreno

SPAR

zatvoreno

PLODINE

zatvoreno

SUPERNOVA:

zatvoreno

STUDENAC:

od 7 do 21:

Put Vrela 2

Ulica Antuna Dobronića 1

Ulica Ivana Skvarčine 18

Ulica Ante Starčevića 15

Obala kneza Branimira 14

Ul. bana Josipa Jelačića 12A

Ivana Zadranina 1/A

RIBOLA

Put Petrića 51C, Zadar 7:00-21:00

Put Pudarice 11 Zadar 7:00-21:00

PEVEX

zatvoreno

METRO

zatvoreno

EMMEZETA

zatvoreno

ZADAR SHOPPING CAPITOL

zatvoreno

CITY PARK ZADAR

zatvoreno

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

CINAZ / Poziv na radionicu crtanja stripa u Centru za mlade

Objavljeno

-

By

Udruga CINAZ poziva mlade od 13 do 30 godina da se prijave na trodnevnu radionicu crtanja stripa u sklopu novog programa “Klub mladih “KLOOZ”.

Polaznici radionice će imati priliku stvoriti vlastiti kratki strip na tri A3 stranice, koristeći unaprijed pripremljeni početak scenarija. Tijekom radionice polaznici će naučiti osnove stripa, metode crtanja u olovci te tehnike bojanja i tuširanja. Prethodno znanje nije potrebno, a sav radni materijal i osvježenje su osigurani. Voditelj radionice je Erik Lončar.

Program po danima:

6. i 7. veljače, 16:00 – dvorana Mala scena, Centar za mlade

8. veljače, 16:00 – Udruga CINAZ, Andrije Medulića 2, 2. kat

Broj mjesta je ograničen, a prijave se zaprimaju putem online obrasca: https://forms.gle/XqZ4KxiarhKbRWnR8. Odabrani polaznici bit će obaviješteni uoči radionice. Za sve upite možete se obratiti na email: udrugacinaz@gmail.com .

Projekt “Klub mladih KLOOZ” Udruge CINAZ realizira se u 2026. godini uz podršku Grada Zadra. Predstavlja prvi besplatni program za mlade u Centru za mlade Zadar usmjeren na poticanje kulturnog i kreativnog izražavanja i organiziranog provođenja slobodnog vremena mladih kroz radionice, predavanja i interdisciplinarne kulturno-umjetničke aktivnosti.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Stanko Batur ponovno na čelu utemeljitelja HDZ-a Zadarske županije!

Objavljeno

-

By

Održana je redovna Izborna skupština Zajednice utemeljitelja HDZ-a Zadarske županije.

Za predsjednika je ponovno izabran Stanko Batur, čime je potvrđen kontinuitet rada i predanost onima koji su gradili temelje naše organizacije u najtežim vremenima, izvijestili su iz HDZ-a.

“Ovaj mandat je izazov za još bolji rad i ostvarenje zacrtanih ciljeva, uz neraskidivo zajedništvo koje nas je uvijek krasilo” – poručio je Batur.

Okupljenima su se obratili predsjednik ŽO HDZ-a Božidar Kalmeta, gradonačelnik Zadra i predsjednik GO HDZ-a Šime Erlić, predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a Dr. Franjo Tuđman Ivica Tafra te predsjednik Nacionalnog odbora Mario Kapulica.

Zajednička poruka: Utemeljitelji su bili i ostali savjest stranke i čuvari vrijednosti na kojima počiva moderna i snažna Hrvatska, dodaju iz HDZa-a.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu