Connect with us

Sport

(FOTOGALERIJA) HRVATSKA, ZADAR I SVIJET SPORTA IZNIMNO VELIKIM DOGAĐAJEM SJEĆAJU SE KREŠIMIRA ĆOSIĆA / Luka Modrić, Donna Vekić, Domagoj Duvnjak, Samanta Fabris, Marko Bijač i Dino Rađa ambasadori događaja

Objavljeno

-

Foto: Saša Čuka

Hrvatsku, Zadar i svijet sporta ovog proljeća očekuje veliki sportsko – edukativni – kulturni događaj kojim će se na „Danima Krešimira Ćosića” od 6. do 8. lipnja u Zadru obilježiti 30. godišnjica od smrti hrvatskog sportskog velikana, najboljeg Hrvatskog sportaša 20. stoljeća. Trodnevno događanje pod pokroviteljstvom je Vlade RH, a podršku mu daju Grad Zadar i Turistička zajednica Grada Zadra. Uz brojne sportaše i sportske saveze, ambasadori projekta su i Luka Modrić, Donna Vekić, Domagoj Duvnjak, Samanta Fabris, Marko Bijač i Dino Rađa. Koji će sudjelovati u promotivnom spotu koji motivira djecu i mlade da zamjene ekrane loptom.

“Krešin doprinos hrvatskom sportu, posebice košarci, bio je izuzetan. On je proglašen najboljim sportašem prošlog stoljeća, stoga je cijela ova priča njemu u čast vrijedna pažnje i podrške. Još je značajnije što su se uključili i svi ostali nacionalni savezi, pa ovo neće biti samo dani košarke, već bih rekao – dani hrvatskog sporta. Ovaj događaj se savršeno uklapa u našu sportsku politiku i koristit ćemo ga kao dodatnu promociju sporta kao zdravog načina života. Uvjeren sam da će privući što veći broj djece i mladih te ih potaknuti na bavljenje sportom.” – istaknuo je izaslanik predsjednika Vlade RH, Josip Pavić, državi tajnik u Ministarstvu turizma i sporta, te dodao: “Meni osobno, kao bivšem sportašu, posebno je drago što se posvećuje pažnja našim velikanima!”

U tri dana zadarski Poluotok postaje najveće sportsko igralište u Europi. Hrvatski sportski savezi uključujući košarkaški, nogometni, vaterpolo, odbojkaški i druge imat će svoje postaje na kojima će građani svih generacija moći isprobati sport te zaigrati sa sportskim velikanima i legendama.

Uz brojne sportske saveze, partneri su i Sveučilište u Zadru, predstavnici američkog sveučilišta Brigham Young, Zaklada ‘Hrvatska za djecu’, Bolnica Vrapče te drugi stručni partneri. Osim sportskih aktivnosti i nagradnih igara, tu je i izložba o povijesti zadarskog sporta koju organizira Narodni muzej. Završnica će biti veliki koncert na Forumu koji će ispričati očevu životnu priču!” – izjavila je Ana Ćosić Pajurin, kćer legende te Predsjednica Udruge “Dani Krešimira Ćosića”, te dodala:  On nije bio samo osvajač medalja, već vođa koji je jačao mentalnu snagu ekipe. Upravo zato je tema mentalnog zdravlja ključni dio ovog događanja.”

“Za potrebe realizacije ovog velikog projekta, cijeli poluotok pretvorit ćemo u jedno veliko sportsko igralište na kojem će biti predstavljeni nacionalni sportovi. Očekujemo veliki broj uzvanika, gostiju i posjetitelja. Uključili smo i sveučilišta te škole kako bismo potaknuli mlade da se aktiviraju i pokazali im važnost zdravog načina života.” – zaključila je Zdenka Zrilić, dopredsjednica Udruge “Dani Krešimira Ćosića”, organizatora događaja te dodala: “Zahvalni smo svim institucijama koje su se uključile su se uključile u realizaciju ovog društveno – odgovornog projekta, a posebno mi je zadovoljstvo da će naš Grad pokazati kako može i zna biti jedinstven ka je najpotrebnije!”

Svi sadržaji su besplatni za sve građane. Poseban dio projekta je edukativna akcija “Sportom za snažnije ja” koja naglasak stavlja na mentalno zdravlje djece i mladih, kod kojih je vidljiv drastičan je porast mentalnih bolesti kod djece i mladih. Jedna od glavnih protuteža u prevenciji je bavljenje sportom koje omogućava ispuštanje endorfina, društveno povezivanje s vršnjacima kroz fizičku aktivnost i rješavanje ‘problema’ na terenu.

“Velika nam je čast na ovakav način odati počast našem pokojnom Kreši. Posebno mi je drago što u ovaj događaj nisu uključeni samo košarkaški savez i košarka, već i svi ostali sportovi. Tako će se naš grad još jednom pokazati kao grad sporta, ponosa, zajedništva i tradicije. Cijeli život, kako meni, tako i mnogim našim sugrađanima, sport je bio neizostavan dio života. Važno je s njim započeti od malih nogu i zadržati taj sportski duh kroz cijeli život, jer on kasnije utječe i na svijest, psihu i opće blagostanje.” – istaknuo je gradonačelnik Grada Zadra Branko Dukić te zaključio “Pozivam sve Zadrane, a posebno roditelje s djecom, da se aktivno uključe u ovaj jedinstveni događaj koji će obilježiti naš Grad ove godine.”

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

TK ULTIMA / Mateo Škara i Đana Bajlo na putu za London: Novi izazovi u paraolimpijskom procesu 

Objavljeno

-

By

Mateo Škara i Đana Bajlo odlaze u London na velika međunarodna natjecanja.

Mateo Škara, jedan od najuspješnijih hrvatskih parataekwondo sportaša, zajedno sa svojom trenericom Đanom Bajlo, odlazi u London gdje će nastupiti na prestižnim međunarodnim natjecanjima – London Para Taekwondo Poomsae Open i President’s Cup – Para Poomsae.

Riječ je o turnirima koji se održavaju u sklopu paraolimpijskog programa i natjecateljskog procesa, te imaju važnu ulogu u bodovanju, rangiranju i pripremi sportaša za najveća svjetska natjecanja.

Ova natjecanja okupljaju vrhunske sportaše iz cijelog svijeta, a za Škaru predstavljaju novu priliku za potvrdu kvalitete na međunarodnoj sceni. Kao aktualni svjetski i europski prvak, već je dokazao da pripada samom vrhu parataekwondoa.

Iza ovog uspjeha stoji dugogodišnji sustavan rad i predanost, u kojem ključnu ulogu ima njegova trenerica Đana Bajlo.

„Odlazak u London za nas je nastavak kontinuiteta rada i prilika da ponovno testiramo formu na najvišoj razini. Svako ovakvo natjecanje dio je šireg procesa pripreme za najveće izazove koji slijede. Fokus je na izvedbi, stabilnosti i daljnjem napretku,” istaknula je trenerica Đana Bajlo.

Svoje očekivanje podijelio je i Mateo Škara: „Svako natjecanje za mene je nova prilika da dam svoj maksimum i pomaknem vlastite granice. Spreman sam, motiviran i vjerujem u rad koji smo uložili. U London idem dati sve od sebe i dostojno predstaviti Hrvatsku.”

Odlazak u London nije samo još jedno natjecanje, već važan korak u daljnjem razvoju sportske karijere i prilika za nova postignuća. Mateo Škara i Đana Bajlo i ovoga puta dostojno predstavljaju Hrvatsku te ostaju snažna inspiracija mladim sportašima.

Nastavi čitati

Sport

STK JADERA ZADAR / Vrijedna donacija Hrvatskog stolnoteniskog saveza – stolovi, mrežice, stalci za loptice…

Objavljeno

-

By

STK “Jadera” Zadar prvi put od postojanja kluba dobila je vrijednu donaciju od Hrvatskog stolnoteniskog saveza (stolovi, mrežice, stalci za loptice…).

Donacija je bila potrebna za podružnicu u Povljani na otoku Pagu za rad s djecom koja je svoj rad započela prije godinu dana i ima vrijedan rezultat plasiranja na prvenstvo Hrvatske mlađih kadeta braće Bičvić koji će se održati ovaj vikend.

STK “Jadera je postavila voditelja podružnice Zdravka Vidovića, a ujedno i dopredsjednik kluba STK “Jadere” Zadar, koji provodi program kluba radom s djecom i okupljanje mladih u sport.

Treneri koji od početka radu s djecom su Luka Vidović, koji je na trenerskom tečaju, češće dolazi slovenski trener Metod Skamlić.

Angažiran je trener Antonio Kurilić i dolazi i trener Ivica Bujas. Na treningu i druženju su bila djeca iz STK “Pag” Pag s kojima su u jako dobrim odnosima, kao i s općinom Povljana.

“Htio bih se zahvaliti na donaciji tajniku Goranu Radanoviću i predsjedniku Hrvatskog stolnoteniskog saveza Zoranu Primorcu”, rekao je predsjednik kluba STK “Jadera” Zadar, Ivica Bujas.

Nastavi čitati

Sport

(VIDEO) Zadranin Martin Grgec ostvario prvu pobjedu u bare knuckle meču usred Beograda!

Objavljeno

-

By

foto: Privatni album

Beograd je jučer bio domaćin impresivnog “bare knuckle” događaja, organiziranog u suradnji “Prime Fighting League” i “Balkan Boxinga”.

Borio se, uz ostale, i Zadranin Martin Grgec, i to protiv Srbina Nikole Maksimovića.

U uvodnoj borbi večeri, Grgec je pobijedio Maksimovića prekidom u trećoj rundi, nakon što srpski borac nije mogao nastaviti meč.

Bare-knuckle, odnosno boks golim šakama, inače je borilački sport u kojem se borci bore bez zaštitnih rukavica ili bilo kakvog punjenja na rukama. To je najstariji oblik boksa, koji je posljednjih godina doživio renesansu kroz legalne i regulirane organizacije.

Pogledajte video:

Nastavi čitati

U trendu