ZADAR / ŽUPANIJA
PROLJEĆE, KONAČNO? Od danas uglavnom sunčano, kiša više nije u prognozama! Bura do kraja tjedna.
U većini krajeva danas djelomice sunčano uz promjenljivu naoblaku, no mjestimice i uz malo kiše te poslijepodnevne lokalne pljuskove, ponajprije u Gorskom kotaru i na sjeverozapadu zemlje. U Dalmaciji i njenoj unutrašnjosti pretežno sunčano. Vjetar u većem dijelu unutrašnjosti slab do umjeren sjeveroistočni i sjeverni, prolazno i s jakim udarima, a u gorskim područjima jugozapadni. Na Jadranu će puhati slab i umjeren jugozapadni i sjeverozapadni vjetar, a na južnom dijelu još prijepodne jugo. Najviša dnevna temperatura većinom između 20 i 25 °C, u gorju i na sjeverozapadu ponegdje niža.
U srijedu pretežno sunčano, u gorju i unutrašnjosti Dalmacije mjestimice s umjerenom naoblakom. Vjetar na kolpnu slab. U noći i ujutro na sjevernom Jadranu mjestimice umjerena bura, a tijekom dana duž obale zapadnjak i sjeverozapadnjak. Najniža jutarnja temperatura zraka od 7 do 11, na Jadranu između 14 i 18, a anjviša dnevna uglavnom od 20 do 25 °C.
IZGLEDI VREMENA:
Na Jadranu pretežno, a u unutrašnjosti djelomice sunčano. Uz umjeren razvoj oblaka na kopnu i na sjevernom Jadranu mogući su rijetki pljuskovi. Vjetar u unutrašnjosti slab, a na Jadranu većinom umjeren sjeverozapadnjak, a u srijedu i petak na sjevernom dijelu u noći i ujutro prolazno bura. Temperatura zraka bez veće promjene.

ZADAR / ŽUPANIJA
“DA SE NE ZABORAVI – HRVATSKA ROĐENA U RATU” / U četvrtak u Gradskoj straži otvorenje izložbe za obljetnicu VRO Maslenica
“DA SE NE ZABORAVI-HRVATSKA ROĐENA U RATU” – izložba iz fundusa Narodnog muzeja Zadar biti će otvorena u četvrtak, 22. siječnja 2026. godine, u Gradskoj straži na Narodnom trgu s početkom u 18 sati.
Izložbom Da se ne zaboravi-Hrvatska rođena u ratu iz fundusa Narodnog muzeja Zadar obilježavamo 33. obljetnicu VRO Maslenica, oslobodilačku operaciju Oružanih snaga Republike Hrvatske i pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova na području Velebita i zadarskog zaleđa od 22. siječnja do 27. siječnja 1993. godine.
Kao strateška prekretnica u oslobodilačkom Domovinskom ratu, VRO Maslenica ima iznimnu važnost i neizbrisiv trag u povijesnom kontekstu nastanka Republike Hrvatske.
Uz obilježavanje 33. obljetnice VRO Maslenica, ova izložba za cilj ima prikazati važnost sustavnog prikupljanja i čuvanja predmeta iz fundusa Narodnog muzeja Zadar; materijalnih tragova prošlosti povezanih s Domovinskim ratom čije postojanje svjedoči o životima ljudi tijekom rata i omogućuje edukaciju budućih generacija.
ZADAR / ŽUPANIJA
GRAD ZADAR / Objavljene privremene rang liste stipendija za 2025./2026.
Grad Zadar za školsku/akademsku 2025./2026. godinu objavio je privremene rang liste stipendija koje se dodjeljuju na temelju Pravilnika o stipendiranju i drugih oblika potpore učenicima i studentima (Glasnik Grada Zadra 25/25).
Sve detalje možete pregledati u nastavku:
ZADAR / ŽUPANIJA
NAJAVA KONCERATA / 300 godina Arbanasa u crkvi sv. Šime; Duo Eolian u Kneževoj palači
Najavljen je svečani koncert kojim se obilježava 300 godina od doseljenja Arbanasa u grad Zadar. Kroz pjesmu i zajedništvo, proslavit ćemo tri stoljeća bogate povijesti, tradicije i kulturnog identiteta koji je neraskidivo utkan u biće našega grada.
Nastupaju:
Župni zbor crkve Gospe Loretske
“Vicko Zmajević”
Mario Petani, dirigent
Mješoviti pjevački zbor “Condura Croatica”
Ivo Nižić, dirigent
Suzana Petani, orgulje
Koncert je na rasporedu u utorak, 20. 1. s početkom u 19 sati u crkvi sv. Šime.
Ulaz je slobodan.

Duo Eolian, kojeg čine flautistica Lucija Stilinović i harfistica Veronika Ćiković, osnovan je 2018. godine kada su obje glazbenice bile studentice Muzičke akademije u Zagrebu. Od tada duo Eolian često nastupa na poznatim festivalima klasične glazbe u Hrvatskoj, kao što su: Dubrovačke ljetne igre, Svibanjske glazbene večeri u Šibeniku, Rapske glazbene večeri, Festival sv. Marka, Festival komorne glazbe u Čakovcu i dr. Također, duo je nastupio u Galeriji Mijo Kovačić u Koprivnici, Dvorani zajednice Talijana Circolo u Rijeci i Velikoj koncertnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu. Važno je istaknuti kako su članice dua Eolian zajedno izvele Mozartov Koncert za flautu, harfu i orkestar u C-duru na Dubrovačkim ljetnim igrama (kolovoz 2022.) uz Dubrovački simfonijski orkestar i Maestra Dawida Runtza. Koncert je popraćen ovacijama publike te prepoznat od strane kritike:
” Posebno je bilo zanimljivo promotriti sinergiju obiju solistica: bilo je očito da su uložile mnogo vremena i truda u izradi ideja interpretacije što je, naravno, bilo najočitije u njihovim promišljenim kadencama. Odabirom boje tona uspjele su timbar toliko različith instrumenata približiti jedan drugome: harfa je po potrebi imala savršen legato koji je istovremeno izvodila flauta ili je pak flauta izvodila tečnu i „pikavu” melodijsku liniju imitirajući harfu. Pri tome su, uz savršenu zajedničku preciznost, bez imalo razilaženja, uvijek zajedno ‘disale’ u brojnim muzikalnim fraziranjima.” – Helena Skljarov, Glazba.hr
Koncert je na rasporedu u srijedu, 21. 1. s početkom u 20 sati u Kneževoj palači.
Ulaz: 12,00 €
-
magazin3 dana prijeŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(NE)RADNI DAN / Evo gdje u spizu ove nedjelje…
-
Svijet4 dana prijeSEVERE WEATHER EUROPE / Veliki poremećaj polarnog vrtloga: Hladni val stiže u Europu, temperature do -10
-
Sport4 dana prijeCATALEYA INDOOR CUP 2026 / Mladi nogometaši osvajat će Sv. Filip i Jakov






