Connect with us

Hrvatska

Izlagači s Eko-Etna: "Priča o tisućama prodanih ulaznica je bajka!"

Objavljeno

-

Eko etno sajam (Foto: Ivan Katalinić)
Izlagači nedavno održanog Eko-Etno sajma u Zadru, na adresu redakcije Z NET-a uputili su oštar demantij nedavne izjave glavne organizatorice sajma, Dijane Katice, a koja je rekla kako se ulaznice za Sajam odlično prodaju, te da ne razumuje zašto se izlagači bune. Podsjetimo i to kako su izlagači potpisivali peticiju zbog velikog najma sajamskog prostora.
Donosimo reakciju izlagača u cijelosti:
“‘Noblesse’ sajam se ne postiže samo visokim pokroviteljstvom Predsjednika republike i cijenama ulaznica, već ukupnom organizacijom, dobrom komunikacijom u svih pet dana trajanja Sajma i promocijom. Gospođa s omalovažavanjem objašnjava da Eko-Etno sajam nije seoski sajam, da se na takvom sajmu uglavnom ne prodaju proizvodi (90 posto je bilo izlagača koji su bili orjentirani na prodaju), nego se ostvaruju kontakti i da onima koji nemaju brendove tu nije mjesto, a u isto vrijeme daje nagradu za najbolje prezentirane proizvode, te zlatnu medalju za kvalitetu upravo onim izlagačima koji su pokrenuli peticiju i na koje se ta izjava odnosi. Govoriti da to nije sajam na kojem se roba prodaje je bedastoća kojom se želi opravdati slaba posjećenost, a time i slaba prodaja proizvoda koji su itekako imali prigodnu sajamsku cijenu. Gospođa bi trebala znati da je i prodaja promocija. Ali, taman da je Sajam i bio izložbenog karaktera, odnosno manifestacija na kojoj se ostvaruju kontakti i sklapaju dugoročni poslovi, na ovom tako nešto sigurno nije bilo ostvarivo jer za kontakte i poslove, kao ustalom i za prodaju, Sajam treba imati posjećenost. Bajke o tisućama prodanih ulaznica su samo priče za one koji nisu bili na Sajmu. Čule su se prijetnje kako će se iduće godine pomno birati izlagači i paziti da se ovakvi kao što su bili ove godine (čitaj; oni koji se bune) nikako ne puste na Eko etno sajam zaista nikog ne mogu uplašiti i samo govore o organizatoru. Umjesto da se bavi propustima u organizaciji koji će se sigurno manifestirati na broju izlagača i sponzora kod organizacije idućeg Sajma, on se bavi time da ‘ne pusti’ na Sajam one koji mu ne odgovaraju jer kritiziraju. Već je ove godine u odnosu na prijašnju godinu bilo puno manje županija, gradova, općina i turističkih zajednica koje su, plativši sajamski prostor, omogućile svojim privrednicima dolazak, a iduće će ih godine biti još i manje. Jer, zamislite, i oni su bili orjentirani na prodaju svojih proizvoda. Sva je sreća da je recesijsko vrjeme pa će to opravdati time. Mnogo je Sajmova iza nas; i velikih i onih manjih, onih koji nose pridjev ‘Obrtnički’, na kojima vrlo teško nađete mjesto za izlaganje ako se ne prijavite najmanje tri mjeseca prije početka, na kojima cijena kvadratnog metra izložbenog prostora nije mala ali je svaka kuna izlagača itekako dobro uložena i višestruko vraćena za razliku od ovog, na kojima se ne naplaćju ulaznice, i uvijek, ali baš uvijek, ukoliko dođe do nekakvog nezadovoljstva izlagača, se nađe kompromis i problemi se dogovorno riješe na obostrano zadovoljsvo. Ali, bit će da su to oni seoski sajmovi!”

Izlagači

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

0 Comments

  1. Anonimno

    20. listopada 2010. at 14:46

    svako danas može bit novinar

     
  2. ante

    20. listopada 2010. at 15:51

    Nažalost ni izlagači na sajmu nisu shvatili bit sajma.
    Naime, to bi trebala biti prilika da svoje proizvode reklamiraju i približe kupcima. Pretpostavka za to je i pristupačna tj. promotivna cijena. Ali, kao što je to kod običaj, te ekonomske neznalice nabiju još višu cijenu i tako u startu ljude odbijaju od svojih proizvoda. Viška pogača npr. 50 kuna (mali kolutić prešanih suhih smokava) je stvarno previše. Ali, ni drugi nisu bili bolji tj. pametniji.

     

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

Još imate kune? Evo gdje ih možete zamijeniti za eure

Objavljeno

-

By

Mnoštvo građana odlučilo si je sačuvati nekoliko kovanica i novčanica kune za uspomenu, no ako ste među onima koji su ih zametnuli ili ih nisu odnijeli na vrijeme, još imate priliku.

Svoje kune možete osobno donijeti u Hrvatsku narodnu banku na adresi Jurišićeva 17, Zagreb, od ponedjeljka do petka u vremenu od 8.30 do 15.30 sati. Novčanice možete zamijeniti bez vremenskog ograničenja, a kovanice sve do 31. prosinca 2025.

Iznos do 14.999,99 kuna moguće je na vlastitu odgovornost dostaviti i putem poštanskih usluga na adresu Hrvatska narodna banka, Direkcija za pohranu, obradu i opskrbu gotovim novcem, Trg hrvatskih velikana 3, 10000 Zagreb, uz informaciju o željenom načinu preuzimanja gotovog novca eura (u Hrvatskoj narodnoj banci ili dostava putem poštanskih usluga na adresu donositelja), ističu na službenim stranicama Banke.

Također, ako imate oštećene eure, možete ih zamijeniti za ispravne novčanice ili kovanice u HNB-u, prenosi 24sata.hr.

Hrvatska narodna banka prima na zamjenu euronovčanice čija površina iznosi 50% ili manje od 50% površine autentične originalne novčanice, euronovčanice obojene elektrokemijskom zaštitom, iznimno oštećene euronovčanice te neprikladne eurokovanice koje su prepoznatljive s lica ili naličja, uz uvjet da su dostavljene uz pripadajući obrazac zahtjeva s potrebnim prilozima, ističu.

 
Nastavi čitati

Hrvatska

Otkriven već peti slučaj štetne tvari u povrću iz Makedonije

Objavljeno

-

By

U povrću iz Sjeverne Makedonije već peti je put u proteklih godinu dana otkrivena štetna kemikalija.

Kako javljaju iz europskog sustava za sigurnost hrane, u miješanoj salati utvrđene su nedopuštene razine pesticida klorpirifos zabranjenog u EU. Udjel klorpirifosa u salati iznosio je 0,028 miligrama po kilogramu proizvoda.

Srećom, to je utvrđeno analizom uzorka pošiljke na hrvatskoj granici, pa salata ipak nije dospjela na naše tržište. Cijela je pošiljka nakon toga uništena, prenosi Danica.hr.

Prema broju pošiljki kontaminiranog voća i povrća namijenjenog hrvatskom tržištu, uvjerljivo prednjači Turska. Lani i ove godine štetni su pesticidi otkriveni u 11 navrata: triput u kruškama, dvaput u limunu i suhim smokvama te po jednom u mandarinama, paprikama, rajčicama, grejpu.

Na drugome je mjestu Sjeverna Makedonija s pet pošiljki: triput miješana salata te po jednom svježa mrkva i paprika. Od zabranjenih pesticida pak u najviše slučajeva bilo je riječi o klorpirifosu.

Taj je zabranjeni pesticid analizom otkriven u čak 13 pošiljki voća i povrća: limetama, salati, mrkvi, grejpu, riži, grahu, mandarinama, šljivama, limunu… Klorpirifos je od 2020. zabranjen za uporabu na području EU zbog genotoksičnog potencijala i razvojne neurotoksičnosti kod sisavaca.

Brojne znanstvene studije pokazale su kako izloženost klorpirifosu može utjecati na neurološki razvoj djece te oštetiti još nerođeno dijete.

Povezuju ga s poremećajima u razvoju mozga, hiperaktivnošću, zaostajanjem u rastu, smanjenim kvocijentom inteligencije. Problema s klorpirifosom u domaćim proizvodima imali smo i u Hrvatskoj jer je lani pronađen u više pošiljaka mandarina.

 
Nastavi čitati

Hrvatska

FOTO / PPD upozorava na novi pokušaj prevare na društvenim mrežama, prijavite ove objave

Objavljeno

-

By

Pexels

Prvo plinarsko društvo (PPD) upozorava građane na pokušaj prevare putem objava na društvenim mrežama.

U lažnim objavama, u ime PPD-a, građani se pozivaju da se uključe u investicijski program koji nudi mogućnost ostvarivanja prihoda uz ulaganje od 250 EUR.

PPD

Iz PPD-a naglašavaju kako oni ni na koji način ne traže ulaganja građana niti u zamjenu za ulaganja daje mogućnost ostvarivanja prihoda. Jedini službeni kontakti i informacije kompanije navedeni su na njenoj službenoj stranici www.ppd.hr.

“Upozoravamo građane da se radi o prevari te ih pozivamo da navedene slučajeve prijave Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Hrvatske”, poručuju iz PPD-a.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu