magazin
Horoskop za 18. travnja 2026.
Ovan (21.03.-20.04.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Pomalo ste umorni od obećanja i očekujete promjene koje želite. Vjerujete s pravom u ljepše sutra.
KARIJERA: Dobivate određene protekcije, ali to ne znači da se i dalje nećete trebati dokazivati.
ZDRAVLJE&SAVJET: Nađite vremena za sebe i svoj mir.
Bik (21.04.-20.05.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Lako ćete uspostavljati kontakte i iznositi ideje. Neki će putovati ili sresti osobu koja nije iz njihovog kraja.
KARIJERA: Izgledna je vrlo konstruktivna suradnja između vaših podređenih i nadređenih, a vi ćete biti onaj most koji ih povezuje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Unatoč maloj nervozi, bit ćete dobro.
Blizanci (21.05.-20.06.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Neki će sve vidjeti ružičasto. Moguće su prolazne iluzije, no i u njima ćete uživati. Veza se ipak razvija dobro.
KARIJERA: Nadređeni će vam danas biti spremni izaći u susret. Zapravo, lako će nasjesti na vaš šarm. Popustit će vam.
ZDRAVLJE&SAVJET: Neki će potražiti savjetnika.
Rak (21.06.-20.07.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Imat ćete dobar balans između osjećaja i razuma. Znat ćete se postaviti onako kako treba, a partner će to cijeniti.
KARIJERA: Danas se povezujete sa suradnicima iz drugih mjesta. Posebno dobro je onim zaposlenim u uslužnim djelatnostima.
ZDRAVLJE&SAVJET: Imate utjecaja na druge.
Lav (21.07.-21.08.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Pred vama su dani vaše otvorenosti za društvo. Mnogi će izaći na mjesto i u vrijeme u koje obično ne izlaze. Bit će dobro.
KARIJERA: Vaše zamisli pokazat će se kao iznimno kreativne i estetski zanimljive. Bilo bi dobro da ih razradite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Izdržite napore.
Djevica (22.08.-22.09.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Uklopit ćete se u svakodnevnicu bez mnogo razmišljanja. Navike osobe s kojom sste u vezi prihvaćat ćete bez komentara.
KARIJERA: Mogli biste pokazati svu svoju trenutačnu tvrdoću prema idejama svojih nadređenih. Bit će nadmudrivanja.
ZDRAVLJE&SAVJET: Prolazni kašalj.
Vaga (23.09.-22.10.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Ni danas nećete moći učiniti neki veći pomak u odnosima, ali malim koracima sve će ići na bolje. Budite skromniji.
KARIJERA: U poslovanju s mladima ili s novim suradnicima vi ćete pokazati smisao za razumijevanje i sklad.
ZDRAVLJE&SAVJET: U radu je spas.
Škorpion (23.10.-22.11.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Iako verbalno nećete znati izraziti svoje osjećaje, partner će vas razumjeti. Čitat će između redova. Još jedan lijep dan.
KARIJERA: Ono što misle vaši nadređeni nije isto što mislite i vi, ali im danas to ne morate otvoreno pokazati.
ZDRAVLJE&SAVJET: Dobro se naspavajte.
Strijelac (23.11.-21.12.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Suzdržite se od suvišnih komentara i bit će dobro i vama i drugoj strani. U protivnom, bit će vam malo žao.
KARIJERA: Kontakti će se proširiti, a vi dobiti priliku prezentirati neke svoje inventivne ideje. Uspjet ćete.
ZDRAVLJE&SAVJET: Otvoren znači biti strpljiv.
Jarac (22.12.-20.01.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Mnogi će se potruditi osvježiti svoj ljubavni život s partnerom nekim zanimljivim hobijem ili zgodnom večerom.
KARIJERA: U poslu ćete pokazivati lucidnost na kojoj bi vam mnogi mogli pozavidjeti. Pitat će vas da ih uputite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Bit ćete ljubazni.
Vodenjak (21.01.-19.02.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Osim dobre zabave i bogatog društvenog života, vjerojatno ćete isprobati neki novi jelovnik u društvu drage osobe.
KARIJERA: Moguće je da će vas vaši šefovi danas iznenaditi. Mogli bi predložiti sasvim neobične ideje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Primijenite svoju sposobnost diplomacije.
Ribe (20.02.-20.03.) – Dnevni horoskop za 18.04.2026.
LJUBAV: Mnogi će prihvatiti poziv prijatelja za veće okupljanje. Tu će se zateći u prilici da prihvate nečije udvaranje.
KARIJERA: Svi koji se bave alternativnim djelatnostima danas će biti na dobitku. Ostali će uspješno koristiti intuiciju u radu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Putujte ako trebate.
magazin
FESTIVAL U SPLITU / Predstava KLZ „Dan kad se dogodilo ništa“ osvojila dvije nagrade na 19. Malom Maruliću!
Na svečanom zatvaranju 19. Festivala hrvatske drame za djecu Mali Marulić, održanom 17. travnja 2026. u Gradskom kazalištu lutaka Split, stručni žiri u sastavu Ivan Plazibat, Katarina Romac i Silvana Stanić proglasio je predstavu „Dan kad se dogodilo ništa“ u produkciji Kazališta lutaka Zadar najboljom predstavom u cjelini, čime je ova produkcija osvojila jedno od najznačajnijih priznanja festivala. Uz to, predstava je nagrađena i za scenski pokret koji potpisuje Damir Klemenić.

Riječ je o autorskom projektu Aleksandra Švabića, Damira Klemenića i Marina Lisjaka, u režiji Aleksandra Švabića.
Predstava istražuje igru kroz koju likovi, predmeti i odnosi dobivaju nova značenja, a „ništa“ postaje prostor susreta, mašte i povezanosti. Upravo u toj jednostavnosti otkriva se koliko nas igra zbližava i obogaćuje.
U predstavi igraju Juraj Aras, Irena Bausović Tomljanović, Sanja Grgina, Lucija Matković, Roko Nakić i Andrija Nazlić.
Predstava je izvedena 16. travnja 2026. godine u Kazalištu lutaka Zadar, u okviru festivalskog programa koji se održavao od 13. do 17. travnja u organizaciji Gradskog kazališta lutaka Split.
Više o Festivalu i nagradama: https://gkl-split.hr/mali-marulic/19-mali-marulic-2026/
magazin
25 GODINA DJELOVANJA GLUMICE ŽANE BUMBER / Donosimo prve fotografije s probe “Feliks i Doris”! Premijera 4. svibnja…
U nastavku donosimo prve fotografije s probe nove predstave HNK Zadar, čija će se premijera održati 4. svibnja 2026. godine.

FELIKS I DORIS
Autor: Bill Manhoff
Prijevod: Olja Đorđević
Autori dramatizacije: Filip Jurjević i Robert Bošković
Režija: Robert Bošković
Scenografija: Nikolina Kuzmić
Kostimografija: Patricio Alejandro Agüero Marino
Autor glazbe: Irena Popović Dragović
Koreografkinja: Patricia Gospić
Inspicijet: Mimi Zadarski
Igraju: Žana Bumber i Dominik Karakašić

„Feliks i Doris” suvremena je komedija koja donosi toplu, duhovitu i romantičnu priču o dvoje ljudi s margine društva koji kroz zajedničke susrete i životne situacije razvijaju ne samo ljubavni odnos, već i proces samospoznaje.
Predstava se temelji na kultnoj ekranizaciji filma „The Owl and the Pussycat” („Sova i mačka”) s Barbrom Streisand i Georgeom Segalom u glavnim ulogama.
Ovom predstavom Žana Bumber obilježava 25 godina svoga glumačkog djelovanja.

magazin
Kino Zona večeras donosi hvaljenu dramediju „Oprosti, ljubavi“
Večerašnji program Kino Zone u Polivalentnoj dvorani Providurove palače donosi snažnu i nagrađivanu filmsku priču „Oprosti, ljubavi“ (Sorry, Baby), redateljski prvijenac Eve Victor, koji započinje u 20 sati.
Ova crnohumorna dramedija, koja je osvojila nagradu za najbolji scenarij na festivalu u Sundanceu te priznanje Udruženja američkih kritičara za najbolji redateljski debi, donosi intimnu i dirljivu priču o suočavanju s traumom i procesu iscjeljenja. Film je dodatno potvrđen i nominacijom za nagradu Zlatni globus u kategoriji najbolje glumice za Evu Victor.
U središtu radnje nalazi se Agnes, mlada žena kojoj se dogodilo nešto traumatično, dok se svijet oko nje nastavlja kretati kao da se ništa nije dogodilo. Kada joj u posjet dolazi bliska prijateljica, Agnes počinje shvaćati koliko je zapravo zaglavila u vlastitom iskustvu te odlučuje napraviti prvi korak prema povratku u život.
Film se ističe toplim i suosjećajnim pristupom osjetljivoj temi, nudeći drugačiju perspektivu priča o seksualnom nasilju u kojoj umjesto samog čina, fokus stavlja na posljedice, oporavak i osobni rast. Upravo kroz kombinaciju humora, ironije i iskrenosti, „Oprosti, ljubavi“ uspijeva pronaći ravnotežu između težine teme i životnosti svojih likova.
Redateljica, scenaristica i glavna glumica Eva Victor ovim filmom ostvaruje iznimno zapažen autorski debi, a njezin rad prepoznat je na brojnim svjetskim festivalima uključujući Sundance, Cannes (Director’s Fortnight), Stockholm, Sydney i Edinburgh. Film je osvojio niz nagrada, uključujući i priznanja Nacionalnog udruženja američkih kritičara za najbolji debitantski film i najbolji nezavisni film godine.
Uz Evu Victor, u filmu glume Naomi Ackie i John Carroll Lynch, dok je jedan od producenata i oskarovac Barry Jenkins („Moonlight“), koji je prepoznao autorski potencijal redateljice još u ranim fazama njezina rada.
Iz Kino Zone pozivaju publiku da ne propusti ovu iznimno hvaljenu i emotivno snažnu filmsku priču koja otvara prostor za razumijevanje, razgovor i suosjećanje.
*Ulaznice se mogu rezervirati porukom u inbox profila Kino Zone na Facebooku i Instagramu, e-mailom na: info@kino-zona.com te SMS i WhatsApp porukom na 099/7208342.
*Program Kino Zone sufinanciran je sredstvima Grada Zadra, Zadarske županije, Zaklade kultura Nova i Hrvatskog audiovizualnog centra.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeDUGI OTOK / Nadbiskup Puljić krstio peto dijete u obitelji Gobin u Solinama
-
Sport4 dana prijeSPORTSKE IGRE MLADIH / Općina Sv. Filip i Jakov u četvrtak će ugostiti Dan sporta
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prijeZDRAVSTVENI RIZIK / Grad izdao priopćenje zbog galebova. Ovo su upute za građane…
-
Sport3 dana prijeKIDS’ ATHLETICS / Organizacijski i rezultatski uspjeh HAK Sveti Ante Poličnik






