Sport

Rentlio Zadar Night Run 2024 – još samo 2 dana za prijavu

Objavljeno

-

Bliži se start sportsko humanitarne utrke Rentlio Zadar Night Run 2024! Prijave za utrku i uplata kotizacije moguće su još samo dva dana. Ako želiš biti dio spektakla, prijaviti se možeš putem www.zadarnight.run

Još su ostala samo dva dana za  prijavu utrke! Trkači imaju izbor trčati polumaraton, 10 km, 5 km, 2.5 km ili Maraska Mali Zadar Night Run (za djecu od predškole do 8.razreda). Utrke su to za djecu i odrasle, početnike i vrhunske trkače, muškarce i žene.

Podsjećamo, Rentlio Zadar Night Run je cestovna utrka u poznatoj i dokazanoj organizaciji Škole trčanja Zadar i Triatlon kluba Zadar, a start je u Foši ispred Gradskih vrata. Trkači pri prijavi (kao i prijašnjih godina) biraju utrku 2.5 km (1 krug oko grada), 5 km (2 kruga) ili 10 km (4 kruga) ili polumaraton, utrku na 21,097 metara! Rentlio Zadar Night Run postavlja visoke standarde u organizaciji utrka i svake godine okuplja sve veći broj trkača početnika, djece, rekreativaca, ali i ozbiljnijih trkača. Detalje nam je pobliže objasnio organizator utrke, Jure Šango:
“Interes je ogroman, a to pokazuje i broj trkača koji iz godine u godinu raste. Atraktivnost startne zone i staze, energija, glazba, svjetlosni efekti i niz drugih elemenata oduševljavaju trkače iz godine u godinu.Očekujemo oko 1400 sudionika u svim utrkama. Dio ovogodišnjih prihoda od utrke donirati ćemo udruzi SVE za NJU. Udruga žena oboljelih i liječenih od raka SVE za NJU pruža psihosocijalnu, informacijsku i logističku podršku ženama oboljelima od bilo koje vrste raka.”

Program manifestacije počinje već u petak kada se održava Maraska Mali Zadar Night Run za djecu od predškole do 8.razreda osnovne škole. Utrka je besplatna a svaki mali trkač dobiti će majicu utrke, medalju za sudjelovanje i poklone sponzora – Maraska! Pozivaju se roditelji da prijave svoje najmlađe putem www.zadarnight.run

U subotu od 20:30h kreću glavne utrke – Polu maraton, 10k, 5k, 2.5k:

“Ponosni smo na naš polu maraton koji se će se ove godine dogoditi po drugi puta a brojke će preći 300 trkača sa čime smo oduševljeni! Bit će to najatraktivnija staza polu maratona u regiji (od poluotoka prema Puntamici i natrag). Staza je potpuno ravna i gotovo 95% staze prati morsku obalu što garantira vrhunski doživljaj za trkače kao i dobre rezultate. Želja nam je da za trkače koji započinju svoju ozbiljniju trkačku priču baš Rentlio Zadar Night Run bude prvo polumaratonsko iskustvo. Utrka je postala internacionalni događaj pa trenutno imamo prijave natjecatelja iz 25 država svijeta! Želimo da trkačima nakon utrke, uz finišersku medalju ostane i uspomena vrhunske zabave, sportskog doživljaja te doživljaja gradskih ulica na jedan sasvim drukčiji način.”
Tu su i kraće dionice na 10k i 5k na koju dolaze trkači iz cijele Hrvatske te najkraćih 2.5k kreiranih da bi svatko mogao iskusiti čari trčanja po poluotoku noću. U organizaciji utrke sudjeluje preko 120 volontera.”, dodao je organizator.

Prometna regulacija

Za vrijeme utrke promet će u gradu biti uz pomoć prometne policije posebno reguliran od 20:30 do 23:00 sata pa se vozači mole za poseban oprez i razumijevanje kako bi utrka prošla na najbolji i najsigurniji mogući način.

Organizacija utrke

“Velike zahvale Gradu Zadru na velikoj pomoći u organizaciji utrke. Prepoznali su nas kao događaj koji na pravi način promovira ime Grada Zadra!” – rekao nam je Jure Šango, osnivač Škole trčanja Zadar te glavni organizator utrke Zadar Night Run.

Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

PK JADERA NA ŽUPANIJSKOM PRVENSTVU / Petnaest plivača doplivalo do devetnaest medalja!

Objavljeno

-

By

24.07.2024. na bazenu Kolovare u organizaciji PK Zadar održano je Županijsko prvenstvo u plivanju. Na natjecanju su nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera i PK Zadar. Boje PK Jadera je branilo 15 članova koji su  doplivali do 19 medalja (8xzlato, 9xsrebro 2xbronca).

Natjecatelji su bili podjeljeni u 7 kategorija: A – 2009. i stariji, B – 2010/2011, C -2012/2013, D -2014, E– 2015, F -2016 te G – 2017. i mlađi. Na programu su bile 50m discipline slobodno, leđno, prsno i delfin dok su najmlađi natjecatelji G kategorije plivali 50m noge slobodno.

Po dvije zlatne medalje osvojile su Andrija Kačanić i Leona Rakvin, jednu zlatnu i jednu srebrnu osvojili su; dora Babić, Tia Morović i Adrian Pavić, dok je do jedne zlatne i jedne brončane medalje doplivao Noa Miočić. Do jedne srebrne medalje doplivali su  Luka Krpina i Tonka Krstić, dok je Stipe Kasun osvojio jednu brončanu medalju.

Pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Matej Brkić, Luka Čulina, Andrija Kačanić, Stipe  Kasun, Luka Krpina, Gašpar Krstić, Tonka Krstić, Niko Milin, Noa Miočić, Mate Molnar, Tia Morović,  Adrian Pavić, Leona Rakvin, Jakov Vučenović

Sport

FOTO / Biciklistički klub Posedarje bogatiji za 3 naslova prvaka Hrvatske, te 3 državna doprvaka!

Objavljeno

-

By

Biciklistički klub Posedarje vratio se sa Nacionalnog prvenstva u Žminju bogatiji za 3 naslova prvaka Hrvatske, te 3 državna doprvaka!

Državni prvaci su Šimun Krajina (U9), Ana Brala (U11) i Jelena Lipić (Kadetkinja)

Lovre Juričević (U13), Nicole Nižić (U13), Siniša Radulović (Veteran C) osvojili su druga mjesta i time postali viceprvaci Hrvatske.

Marko Dežmalj osvojio je 4. mjesto kategorije U9, dok su Ivan Dežmalj i Kristijan Brala osvojili 5., odnosno 6. mjesto iste kategorije. Stipan Klanac utrku završava na 7. mjestu kategorije U13.

Roko Doljanin, nažalost, ne uspijeva završiti utrku uslijed teškog pada dok je držao odličnu treću poziciju. Također je, na uvježbavanju staze, pao i Jadran Peran (Veteran C) koji zbog ozlijede nije nastupio na utrci. Velika šteta za Jadrana budući da će ovo izgleda biti jedina titula koju neće osvojiti ove sezone.

Sport

PK JADERA U ZAGREBU: Niz osobnih rekorda i 5 finala sa Prvenstva Hrvatske

Objavljeno

-

By

18.-21.07.2024. u Zagrebu u Zagrebu na bazenu Svetice održalo se Prvenstvo Hrvatske za seniore i dobne skupine. U konkurenciji 367 najboljih plivača iz 37 hrvatskih klubova pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadere branili su junior Andrija Kačanić (2007) i ml. junior Mate Molnar (2008).

Andrija je nastupio u 5 disciplina te se plasirao u 3 popodnevna finala. Najbolji plasman je ostvario u disciplini 50m leđno gdje je s vremenom 28.47 doplivao do 9.mjesta, 11. mjesto je zauzeo u disciplinama: 100m leđno (1:02.57) i 200m slobodno (1:59.85), uz disciplini 100m slobodno (55.64) se plasirao na 22.mjesto, dok je 23. mjesto zauzeo u disciplini 50m leptir (27.04). U popodnevnim seniorskim finalima Andrija je zauzeo 11. mjesto je zauzeo u disciplinama: 50m leđno (28.64) i 100m leđno (1:01.88), dok je u disciplini 200m slobodno (2:00.94) zauzeo 14.mjesto.

Mate je također nastupio u 5 disciplina, a izborio se za 2 finalne trke. Najbolji plasman je ostvario u najdužim disciplinama programa 1500m slobodno (17:51.68) i 800m slobodno (9:23.32) gdje se plasirao na 6.mjesto, 400m slobodno (4:27.45) je završio na 7.mjestu, stepenicu niže na 8.mjesto plasirao se u disciplini 200m slobodno (2:03.69), dok se u disciplini 100m slobodno (56.36) plasirao na 15.mjesto. U oba popodnevna finala je doplivao do novih osobnih rekorda ta je dionicu 1500m slobodno isplivao za 17:31.23 i plasirao se na 9,mjesto doj se u disciplini 800m slobodno (9:11.07) plasirao na 12.mjesto.

Na kraju natjecanja Jaderina dva plivača su za svoj klub osvojila 98 bodova te su se na listi uspješnosti klubova  plasirali na 18.mjesto u muškoj konkurenciji.