Connect with us

magazin

(FOTOGALERIJA) VEČER ZADRA NA WALL STREETU / Zadarski kuhari, vinari i maslinari oduševili novinarsku i tour-operatersku elitu New Yorka!

Objavljeno

-

Prezentacijskom večerom s čak 11 odvojenih gastronomskih cjelina – tanjura, koji su zajedno ocrtali najvažnija obilježja gastronomije, vina i maslinova ulja Zadra i njegovog kraja u restoranu Delmonico’s u New Yorku, točnije na Manhattanu, Turistička zajednica grada Zadra u utorak je predstavila naš grad većoj skupini uzvanika – tour-operatora, turističkih agenata i predstavnika putničkih i kamperskih strukovnih asocijacija, novinara, urednika i televizijskih producenata specijaliziranih za turistički sektor.

Na početku višesatne degustacije goste su pozdravili direktor TZ Zadar Mario Paleka, gradonačelnik Zadra te predsjednik Skupštine i Turističkog vijeća TZ Branko Dukić, direktor glavnog ureda Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić te veleposlanik RH u SAD Pjer Šimunović. Prikazan je prošlogodišnji nagrađivani promotivni film o Zadru autora Igora Goića, a glavna obilježja grada, njegovu povijesnu i kulturnu baštinu te turističke osobitosti mediteranskog Zadra predstavila je djelatnica TZ Zadar Lucija Grubić. Gostima je cijelu večer pjevao klapski kvintet Niko.

Sve namirnice od kojih su se pripremali manji zalogaji, predjela i glavno jelo (osim goveđeg mesa), stigle su za ovu prigodu iz Zadra, uz veliku pomoć tvrtke Marikomerc. Time se zadržala izvornost okusa ovoga kraja, a zadarski kuhari, chef restorana Foša Saša Began, vlasnik restorana Niko Erik Pavin i Jakov Meštrović kao predstavnik mlađe, svježe generacije potekle iz zadarske kuharske škole su u svojim tanjurima htjeli zadržati izvornost baštinskih jela i njihovih okusa te, naravno, zadarskog mora i njegovih proizvoda.

Večer je počela s čak četiri mala pozdrava iz kuhinje: košaricom s carpacciom od Marikomercove jadranske hobotnice i Pelagosovim mariniranim inćunom, Begnovom focacciom sa slanim inćunom, stonskom kamenicom iz Marikomercove ponude te zalogajem  ike jime filetom odležanog brancina ugljanske tvrtke Marfish prelivenog s emulzijom od naranče i maslinova ulja. Sva su jela inače pripremljena i začinjena s lokalnim ekstra djevičanskim maslinovim uljima zadarskog kraja, koje su preko Udruge maslinara Zadarske županije donirali nagrađivani maslinari dr.Ivica Vlatković, Ante Vulin, Vinko Lalin i Marin Matešić. Bočice njihovih ulja bile su zajedno sa cvijetom ninske soli Solane Nin dio darovnih paketa za goste.

Večer se nastavila Beganovom izvedbom tradicionalnog savura od plave i bijele ribe, Meštrovićevim filetom ‘zapaljene’ jadranske plavorepe tune (iz kaveza Jadran tune) s pireom od čičoke, gustom ribljom juhom od bijele ribe s filetom kovača i dagnjom koja je začinjena lokalnim šafranom tvrtke Stigma šafran iz Žerave, potom Pavinovim klasičnim rižotom od Velebitskog škampa, dalmatinskom pašticadom s mini povrćem umjesto njoka, a prava mala zadarska fine dining degustacija završila je Meštrovićevom izvedbom Zadarske torte od naranče i čokolade koju je oplemenio s Dalmatinskim tartufom u čokoladi te kremom od zadarske maraške, crumbleom od mendule te Maraskinim slavnim Maraschinom. Time prezentacija još nije bila gotova: nakon svega gostima su servirani pijatini s ploškama paškog sira Paške sirane i fete zemuničkog Dalmatinskog pršuta.

Sva jela su uparena isključivo s autentičnim vinima zadarskih vinarija. Vinarija Fiolić sudjelovala je s maraštinom i roseom, Vinarija Kraljevski vinogradi sa pošipom, chardonnayom i crljenkom, a Vinarija Degarra sa svojim pjenušcem Primo,  snažnom Bonterom i desertnom kupažom Bontere i vina od maraške Bomaryem. Naravno da su i sva vina za ovu prigodu doletjela iz Zadra.

Svi uzvanici, eminentni sastav iskusnih i poznatih novinara koji su vidjeli svijeta, pa i hrane svih svjetskih kuhinja te turistički menadžeri iz više američkih država, bili su neskriveno oduševljeni okusima i mirisima Mediterana na zadarski način. Neki od njih poput Davida Farleya, slobodnog novinara koji je već bio u Zadru i proslavio ga u svojim kolumnama u The New York Timesu, dobro poznaju okuse ovog grada. Na ovaj način se s našom gastronomijom prvi put susrela i iskusna urednica Putovanja iste te slavne novinske kuće Amy Wirshup. Oduševile su se zadarskom hranu, kao i svi ostali, i dvije visokopozicionirane predstavnice grada New Yorka: Alexandra Silversmith, druga osoba njujorškog Ureda za turizam i Rachel Insler, voditeljica marketinga u istom tom Uredu.

Nabrajanje imena drugih gostiju na ovoj zadarskoj večeri u New Yorku bila bi duga. Njihovi dojmovi i sjećanja na ovaj zadarski gastro event sigurno će im pomoći kada svojim partnerima ili budućim hrvatskim gostima budu pričali o našem gradu.

Zanimljivo, nakratko je na zadarsku večer u slavnom Delmonicosu navratio i osvjedočeni prijatelj Zadra iz Italije, tamošnja TV zvijezda Fabrizio Nonis, koji je nedavno snimao priloge za vrijeme Festivala mesa Meat Me 4.0. Hoće li i ovaj put Nonis ispričati svoju priču za talijansku TV kuću o Zadranima u New Yorku tek treba vidjeti.

Oduševljen cijelim događajem bio je osobito Denis Turčinović, jedan od suvlasnika Delmonico’sa. Njegov brojni kuharski i konobarski tim te cjelokupno osoblje restorana zadarskim su kuharima pružili maksimalnu podršku i pomoć.

Ovo je bilo drugi put da Turistička zajednica Zadra priređuje gastronomsko-turističku prezentaciju u New Yorku. Prvi put je bila organizirana u restoranu Felidia slavne Lidije Bastianich početkom 2020. godine, neposredno pred izbijanje pandemije COVID-om. Rezultati svih ovih promotivnih ulaganja, uključujući i nastupe na turističkim sajmovima u SAD-u te brojne novinarske posjete i reportaže o Zadru u SAD-u, polako ali sigurno počinju davati rezultate kroz veću prisutnost i vidljivost našeg grada na konkurentnom i dinamičnom američkom tržištu te veći broj dolazaka turista s američkog kontinenta u naš grad.

 
Nastavi čitati
1 Comment

1 Comment

  1. Nja-prc.prc

    31. listopada 2023. at 15:52

    Jadno kvazi novinarstvo, da jadnije ne može biti. Kad je sve tako krasno zašto je Baljega dao ostavku, a ostavku treba dati i Dukić.

     

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

magazin

Horoskop za 3. ožujka 2024.

Objavljeno

-

OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Imate dovoljno samopouzdanja. Veze se razvijaju dobro, a ako ste još sami, ne čekajte, nego idite van. Sve je moguće.
KARIJERA: Utjecat ćete na stvari i ljude oko sebe, a ponekad i nesvjesno. Primjećivat će vas više nego što očekujete.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ostat će dovoljno vremena za druženja.

BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Padat će vam na pamet razne kombinacije kojim bi mogli poboljšati svoje privatne odnose. Ni jedna neće biti prihvatljiva.
KARIJERA: Za razliku od vas, vaši nadređeni danas neće znati što žele. Oslonit će se na vaše stručno znanje. Pomozite im.
ZDRAVLJE&SAVJET: Razmotrite sve moguće opcije.

BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Uslijedit će odličan provod s voljenom osobom i prijateljima. Bit ćete vrlo zabavni, zanimljivi i otkačeni.
KARIJERA: Imate potrebu povući se i djelovati iz sjene. Uspjet ćete u tome. Vaša diskretnost donijet će rezultate.
ZDRAVLJE&SAVJET: Bit ćete društveni.

RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Male mudrosti iz neke stare knjige poslužit će vam da pokušate preuzeti glavnu riječ u vezi. Ne pretjerujte.
KARIJERA: Moguće su financijske malverzacije od strane drugih koje nisu sasvim čiste. Provjeravajte stanje i brojke.
ZDRAVLJE&SAVJET: Imate pravo na ljenčarenje.

LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Ako danas pokušate obogatiti svoj ljubavni život putem neke svoje maštovite ideje, to baš i neće uspjeti.
KARIJERA: Uživat ćete u opuštenijem tempu rada. Neki će čak i pretjerati u ležernosti. Dobro je raditi bez stresa, ali napravite što treba.
ZDRAVLJE&SAVJET: U strahu su velike oči.

DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Vaš ljubavni život i danas će napredovati, a vi ćete u njemu uživati. Bit ćete otvoreni i tolerantni.
KARIJERA: Idealan je dan za opuštanje, psihološke analize, unutrašnje inventure, dublja razmišljanja ili pokretanje zdravih navika.
ZDRAVLJE&SAVJET: Čist račun, duga ljubav.

VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Razvoj vašeg ljubavnog života je neupitan. Možete birati, a ponekad je i obratno. Važno je da vam je srce na mjestu.
KARIJERA: Stiže prijedlog za jednu suradnju koji niste očekivali. Malo ste zbunjeni, ali regirate brzo i snalazite se.
ZDRAVLJE&SAVJET: Postavite jasne ciljeve.

ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Bit ćete sposobni čitati između redova, te detektirati i ono najskrivenije u odnosu s osobom do koje vam je stalo.
KARIJERA: Većina vaših radnih aktivnosti odvijat će se uz pomoć i podršku drugih. Pokažite da to cjenite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Poboljšanje i inspiracija.

STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Malo je toga što vas u ovom trenutku može omesti na vašem ljubavnom putu. Sve se razvija dobro, a vi ste zadovoljni.
KARIJERA: Danas ne slušajte prijatelje ako vam izraze svoje mišljenje o jednoj vašoj poslovnoj ideji. Neće vas razumjeti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Naspavajte se.

JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: I danas se možete odlično provesti i biti gost neke atraktivne zabave. Voljena osoba slijedit će vas u stopu.
KARIJERA: Oni koji vole sport naći će se na nekoj napetoj utakmici. Ostali će uživati malo radeći, malo se zabavljajući.
ZDRAVLJE&SAVJET: Vrijeme je za više gimnastike.

VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Vjerojatno ćete dan provesti u društvu voljene osobe kod kuće. Bit će vam lijepo i bez većih ljubavnih akcija.
KARIJERA: U poslovnoj korespondenciji koja je intenzivna moglo bi doći do malog kaosa. Jasno postavljajte pitanja i jednako odgovarajte.
ZDRAVLJE&SAVJET: Imate pravo na opuštanje.

RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 03.03.2024.
LJUBAV: Bit ćete popularni i rado prihvaćeni u svakom društvu. Ako ste još sami, izađite među ljude barem na kavu.
KARIJERA: Danas biste mogli dobiti informaciju o jednom vašem uspjehu koji će odjeknuti. Bit će vam draog zbog toga.
ZDRAVLJE&SAVJET: Držite se svog plana.

 
Nastavi čitati

magazin

FOTOGALERIJA / Subotnja špica

Objavljeno

-

 
Nastavi čitati

magazin

Gdje biste završili da u Zagrebu krenete kopati rupu na drugu stranu Zemlje?

Objavljeno

-

By

foto: Pixabay

Može li se izbušiti rupa kroz središte Zemlje? Koliko bi trajalo?

Pobornici teorije da je Zemlja ravna ploča tvrde da je to istina jer još nitko nije izbušio površinu dublje od 12 kilometara.

Nebrojeno puta je dokazana činjenica da je naš planet okrugao. U teoriji, može se izbušiti na bilo kojem mjestu na površini bušenjem kroz središte i gledanjem s druge strane.

Te točke na površini nazivamo antipodima. Ime dolazi iz starogrčkog i sastoji se od riječi (anti/suprotno) i (podes/stopalo), tj. ono što je nasuprot stopalima. Teoretski bi se takva rupa mogla izbušiti i u Zagrebu, no u stvarnosti je takva akcija trenutno nemoguća.

Koliko bi nam trebalo?

Nitko nikada nije bušio Zemljinu površinu dublje od 12 kilometara. Trenutno je najdublja bušotina na poluotoku Kola u sjeverozapadnoj Rusiji, sa 12.262 metra , najdublja rupa koju je napravio čovjek na svijetu. Bušili su ju 19 godina.

Prosječni promjer našeg planeta je 6.317 kilometara. Prosjek jer Zemlja nije savršena kugla. Računamo li da su za nešto više od 12 kilometara potrošili gotovo 20 godina, istim tempom trebalo bi oko 10.530 godina da prijeđu 6.317 kilometara. Dakle, predugo da bismo provjerili gdje smo izašli s druge strane.

Još jedan razlog zašto bi bušenje takve rupe zapravo bilo nemoguće je to što biste morali bušiti središte našeg planeta. Danas znamo da je površina na kojoj stojimo samo gornji sloj vrlo tankog sloja koji pluta na tankom i vrlo vrućem sloju koji prema unutrašnjosti postaje sve topliji i fluidniji.

Temperatura u unutarnjoj jezgri Zemlje iznosi oko 5.200 stupnjeva, a tlak gotovo 3,6 milijuna atmosfera. Niti jedan trenutno poznati alat, a kamoli čovjek, ne može preživjeti takve uvjete.

Što kada bismo uspjeli?

Gotovo bi sigurno umrli pokušavajući. Antipod Zagreba leži nekoliko kilometara duboko ispod površine Tihog oceana, na geografskim koordinatama 165°29’42” istočne geografske dužine i 46°3’36” južne geografske širine.

Najbliže kopno, otočje Chatnam, koje pripada Novom Zelandu, udaljeno je 1.011 kilometara od ove točke, prema web stranici Antipodes Finder . Arhipelag se sastoji od 10-ak otoka u radijusu od oko 60 kilometara, na kojima živi nešto više od 700 ljudi, a najveće naselje se zove Waitangi.

Položaj antipoda Zagreba (crvena oznaka) prikazan je na slici ispod. Antipodi su označeni narančastim znakom, a Waitangi ljubičastim znakom.

Geodatos.net

Waitangi je od Zagreba udaljen 19.000 kilometara, a let traje 21 sat, stoji na stranici. Budući da je antipod točno na drugoj strani Zemlje, vremenska razlika bi trebala biti 12 sati. Antipod je, u smislu vremena, ispred nas.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu