ZADAR / ŽUPANIJA
FOTO / Lučka uprava Zadar dobila sve uporabne dozvole za obnovljenu zadarsku rivu
Radovi u sklopu projekta „Rekonstrukcija i izgradnja lučke infrastrukture Grad Zadar – Poluotok“ uspješno su okončani izdavanjem uporabne dozvole za II. i III. dio zahvata na Obali kralja Petra Krešimira IV, koji se odnosi i na produženi gat sa svjetionikom, priopćeno je iz Lučke uprave.
Zbog kompleksnosti radova u sklopu projekta obavljena su ukupno tri tehnička pregleda koja su pratila dovršetak pojedine faze zahvata. Nastavno, prethodno je već ishođena uporabna dozvola za I. i IV. dio radova na zadarskoj rivi, a uporabna dozvola izdana je i za zaobalni dio Liburnske obale, koji je u sklopu istog projekta u potpunosti uređen i opremljen.
Na svim tehničkim pregledima utvrđeno je da su predmetne građevine izgrađene u skladu s izvršnim aktima za gradnju u pogledu ispunjavanja temeljnih zahtjeva za građevinu, lokacijskih uvjeta i drugih uvjeta određenih aktom za gradnju. Prije posljednjeg tehničkog pregleda po nalogu nadzornog inženjera uklonjeni su svi nedostaci. Dobivanjem posljednje uporabne dozvole, koju je Grad Zadar izdao 19. rujna, stekli su se uvjeti za primopredaju predmetne građevine između izvođača i investitora – Lučke uprave Zadar kao nositelja projekta, a koja je uspješno realizirana 06. listopada 2023. godine.
„Ovaj je projekt za nas predstavljao veliku čast, ali i odgovornost s obzirom na sentimentalnu vrijednost koju zadarska riva ima u srcima svih građana Zadra. Koristimo ovu priliku kako bismo se još jednom zahvalili svim građanima, ali i ostalim dionicima na strpljenju kojeg su pokazali kako bi u konačnici svi zajedno mogli uživati u zadarskoj rivi koja je ponos grada. Vjerujemo da smo svi zajedno realizirali ovaj projekt na način kojeg Zadar zaslužuje“, poručuju iz Lučke uprave Zadar.
Prateće fotografije u visokoj rezoluciji možete preuzeti na sljedećoj poveznici.
ZADAR / ŽUPANIJA
DOBRO JE ZNATI / U nedjelju u Zadru rade samo sljedeće trgovine…
Donosimo raspored rada većih marketa i supermarketa, odnosno trgovačkih lanaca u Zadru u nedjelju, 17. svibnja 2026.
BAUHAUS:
od 9 do 14
KAUFLAND:
zatvoreno
EUROSPIN:
zatvoreno
HEY PARK
zatvoreno
TOMMY
Bože Peričića 5 – od 8 do 14
Put Nina 89 – od 7 do 21
Trg pet bunara 1 – od 8 do 21
KONZUM:
Frane Petrića 10 – od 7 do 13
LIDL:
zatvoreno
SPAR
Polačišće 4 – od 7 do 14
PLODINE
Biogradska 68 – od 7 do 22
Zagrebačka 2 – od 7 do 22
SUPERNOVA:
zatvoreno
STUDENAC:
Od 7 do 21:
Zrinsko Frankopanska 4
Zadarska ulica 24
Obala kneza Branimira 14
Šibenska ulica 9C
Ulica Miroslava Krleže 5A
RIBOLA
od 7 do 21:
Ulica Ivana Lucića 18
Put Šimunova 2
PEVEX
od 8 do 14
METRO
zatvoreno
EMMEZETA
od 10 do 20
ZADAR SHOPPING CAPITOL
zatvoreno
CITY PARK ZADAR
zatvoreno
ZADAR / ŽUPANIJA
ZAVRŠENI RADOVI U NASELJU VRANA / Bolja vodoopskrba za 1.142 stanovnika!
U naselju Vrana, na području Općine Pakoštane, uspješno završeni radovi na unapređenju sustava vodoopskrbe.

Izgrađeno je:
Nova vodosprema „Vrana” kapaciteta 500 m³
278 m dovodnih i odvodnih cjevovoda
Pristupni put duljine 133 m
Vodoopskrbni cjevovod „Put Sv. Mihovila” – 933 m
Projekt je u cijelosti dovršen, izvršen je tehnički pregled te su objekti pušteni u probni rad.
Ukupna vrijednost investicije: 715.080,35 €

Sredstva su osigurana iz programa NPOO, Hrvatskih voda i vlastitih sredstava.
“Naš cilj je stabilan, siguran i kvalitetan sustav vodoopskrbe za sve stanovnike na našem vodoopskrbnom području”, stoji u objavi iz biogradskog Komunalca.
ZADAR / ŽUPANIJA
(FOTO) Premijer Plenković u Zadru: Podrška razvojnim projektima i promociji Zadra kroz FIBA 3×3 World Tour
Predsjednik Vlade Andrej Plenković boravio je u Zadru, gdje je, uz članove Vlade, održao radni susret sa županom Zadarske županije Josipom Bilaverom i gradonačelnikom Zadra Šimom Erlićem.
Na sastanku se razgovaralo o nastavku suradnje i partnerstva usmjerenog na daljnji razvoj Zadra i Zadarske županije, s posebnim naglaskom na projekte u području turizma, infrastrukture, obrazovanja, zdravstva i sporta. Istaknuto je kako je snažna suradnja nacionalne, regionalne i lokalne razine ključna za realizaciju projekata koji izravno utječu na kvalitetu života stanovnika, ali i na daljnje pozicioniranje Zadra i Zadarske županije kao jedne od najprepoznatljivijih hrvatskih destinacija.

Premijer Plenković tom je prigodom naglasio potporu Vlade RH razvojnim projektima koji pridonose ravnomjernom razvoju županije i unaprjeđenju javne infrastrukture. Posebno je istaknut značaj ulaganja u sektore koji imaju važnu ulogu u svakodnevnom životu građana, ali i u jačanju ukupne konkurentnosti prostora Zadarske županije.
Razgovaralo se i o turističkim pokazateljima za ovu godinu. Zadarska županija do prve polovice svibnja bilježi više od 215 tisuća dolazaka i 762 tisuće noćenja, dok i grad Zadar ostvaruje rast turističkog prometa, s dva posto više dolazaka i četiri posto više noćenja u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Navedeni podaci potvrđuju nastavak pozitivnih trendova i važnost daljnjeg ulaganja u kvalitetu turističke ponude, prometnu povezanost, sadržaje i infrastrukturu.

Nakon sastanka, predsjednik Vlade pridružio se programu košarkaškog natjecanja 3×3 FIBA World Tour, koje se održava na jednoj od najprepoznatljivijih zadarskih lokacija — Pozdravu Suncu. Riječ je o atraktivnom međunarodnom sportskom događaju koji ovoga vikenda u Zadru okuplja najbolje ekipe iz različitih dijelova svijeta.
Premijer Plenković izrazio je zadovoljstvo što je upravo Zadar domaćin turnira Svjetske serije u 3×3 košarci, naglasivši kako ovaj olimpijski sport postaje sve popularniji te dodatno pridonosi promociji košarke među mladima. Istaknuo je kako se u Hrvatskoj košarka igra u mnogim sredinama, ali da Zadar ima posebno mjesto kao grad u kojem se desetljećima njeguje iznimna košarkaška tradicija. Pritom je naglasio i važnost podrške župana i gradonačelnika u organizaciji ovako velikog događaja.

Župan Josip Bilaver istaknuo je kako je održavanje 3×3 FIBA World Toura u Zadru velika promocija ne samo grada, nego i cijele Zadarske županije i Hrvatske. Naglasio je kako ovakvi događaji povezuju sport, turizam i međunarodnu vidljivost te dodatno potvrđuju status Zadra kao grada košarke.
Gradonačelnik Šime Erlić ocijenio je turnir spektakularnim događajem, istaknuvši bogat program i činjenicu da u Zadru nastupaju najbolje ekipe iz cijelog svijeta.

Održavanje 3×3 FIBA World Toura u Zadru još je jedna potvrda da veliki sportski događaji imaju značajnu ulogu u promociji grada i županije na međunarodnoj razini. Spoj vrhunskog sporta, prepoznatljive zadarske košarkaške tradicije i jedinstvene lokacije na Pozdravu Suncu dodatno pridonosi turističkoj i sportskoj vidljivosti Zadarske županije te šalje snažnu poruku o Zadru kao gradu košarke.




-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(FOTO) ZADARSKO BIJELO SRCE / Nagrađeni djelatnici OB Zadar: “Ne tražimo pažnju, neka naša djela govore!”
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(FOTO) PREDSTAVLJEN UDŽBENIK DOC. DR. SC. MARIJE LJUBIČIĆ: Najveća vrijednost kvalitete u zdravstvenoj skrbi je osjećaj sigurnosti i povjerenja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeOd ponedjeljka nove kamere na dvije lokacije u gradu, scan vozilo detektirat će i prometne prekršaje
-
Sport4 dana prijeMEMORIJALNI KUP U LICI / Članovi KBK M-Team iz Zadra osvojili ukupno 8 medalja!





