magazin
Horoskop za 13. travnja 2021.
OVAN (21.03.-20.04.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Dan je pogodan za izlaske i zabave. Bez obzira što možda radite, ne dopustite da vam društveni život stagnira.
KARIJERA: Napokon će doći do dogovora i rješenja za dio novih ili mladih suradnika u poslu. Bit će vam drago zbog toga.
ZDRAVLJE&SAVJET: Poboljšanje.
BIK (21.04.-20.05.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Nezahvalno je biti zavodnik kad vas ne prihvaćaju onako kako biste vi željeli. Nemojte se zato nametati, nego se strpite.
KARIJERA: Mala nadmudrivanja sa nekim od suradnika danas će biti završena i stvari će krenuti u novom pravcu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Izdržite.
BLIZANCI (21.05.-20.06.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: U inače solidnoj vezi vi danas pokušavate nametnuti svoj stav. Bolje bi bilo surađivati.
KARIJERA: Ići ćete uzdignute glave i pucati na visoku poziciju. Prilika je tu. Oko vas ima i nekih zavidnika.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne pretjerujte sa slatkim.
RAK (21.06.-20.07.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Danas možete lako objasniti voljenoj osobi gdje škripi ili što vas muči. Tako ćete vratiti povjerenje u vezu.
KARIJERA: Neki će poći na malo poslovno putovanje gdje će naići na dobru priliku za proširenje djelatnosti kojom se bave.
ZDRAVLJE&SAVJET: Ne idite preko svojih granica.
LAV (21.07.-21.08.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Vaše tajne želje neće biti ostvarive, a kad to shvatite, bit će ljuti i nezadovoljni. Pokušajte to prihvatiti s mirom.
KARIJERA: Dobro ćete funkcionirati u financijskim temama. Neki će čak zaraditi koju kunu više. To će ih razveseliti.
ZDRAVLJE&SAVJET: Suzdržite se od komentara.
DJEVICA (22.08.-22.09.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Vaša bezbrižnost i indolencija topit će se poput snijega. Počinjete shvaćati da i za ljubav treba ulagati neki napor.
KARIJERA: Da je nekom od vaših suradnika stalo do poboljšanja, već bi to jasno pokazali na djelu. No zasad nisu.
ZDRAVLJE&SAVJET: Raste vaše zanimanje za zdrav život.
VAGA (23.09.-22.10.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Uz pomoć prijatelja vi ćete lako prebroditi sve ljubavne sumnje ili dvojbe. Povjeravate se.
KARIJERA: Priznat će vaša zasluge u jednom poslu. Bit će vam drago zbog toga. Neki dobivaju protekcije.
ZDRAVLJE&SAVJET: Pobjeđujete nemir u sebi.
ŠKORPION (23.10.-22.11.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Vaše društvo i danas će vam biti sklono, pa ćete većinu slobodnog vremena radije provesti s prijateljem, nego s partnerom.
KARIJERA: Uspjet ćete se nametnuti na diskretan način. Vaše ideje bit će ozbiljno uzete u razmatranje.
ZDRAVLJE&SAVJET: Zanemarite brige.
STRIJELAC (23.11.-21.12.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Bit će zaokupljeni jednim članom svoje obitelji iz koje potječete, pa će partner nakratko ostati po strani.
KARIJERA: Doći će do male inventure ili ćete imati nešto vremena i tišine da u miru sagledate kako stojite.
ZDRAVLJE&SAVJET: Pretjerivanje u konzumacijama.
JARAC (22.12.-20.01.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Ono čega trenutačno nema u vašim privatnim odnosima danas ćete uspješno nadomjestiti svojom maštom.
KARIJERA: U poslovnoj suradnji s drugima dolazit će do izražaja vaš emotivni stav. Pokušajte posao odvojiti od osjećaja.
ZDRAVLJE&SAVJET: Vjerujte u sebe.
VODENJAK (21.01.-19.02.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Veselit ćete se mogućnosti jednog putovanja na koje biste mogli poći zajedno. Planirat ćete rutu i detalje.
KARIJERA: Vaši nadređeni dat će vam novu priliku, a vi ćete je prigrabiti jedva čekajući da se dokažete.
ZDRAVLJE&SAVJET: Idite tamo gdje vam je dobro.
RIBE (20.02.-20.03.) – DNEVNI HOROSKOP ZA 13.04.2021.
LJUBAV: Bit ćete jako raspoloženi za ljubav, ali će partnera ili vas okolnosti navoditi na previše strastvena reagiranja.
KARIJERA: Kako dan bude prolazio, vi ćete se sve manje truditi oko posla jer će vam nedostajati motivacije za rad.
ZDRAVLJE&SAVJET: Umor, nervoza i tjeskoba.
magazin
DVOSTRUKI OSCAROVSKI PROGRAM U KINO ZONI: Povratak oskarovskih laureata „Jedna bitka za drugom” i „Sentimentalna vrijednost”
Kino zona ovoga tjedna publici donosi posebnu repriznu priliku za gledanje dvaju recentnih filmskih naslova koji su već ranije prikazani u programu, a sada se ponovno vraćaju na veliko platno nakon iznimnog uspjeha na dodjeli Oscara. Riječ je o filmovima „Jedna bitka za drugom” i „Sentimentalna vrijednost”, koji će se prikazivati u Polivalentnoj dvorani Providurove palače u večernjem terminu od 20:15 sati.
U srijedu, 18. ožujka, na rasporedu je „Jedna bitka za drugom”, novi film američkog redatelja Paula Thomasa Andersona, koji je već proglašen jednim od ključnih filmskih ostvarenja godine. Radnja prati Boba, ocvalog revolucionara, neprestano napušenog i paranoičnog pripadnika naoružane skupine aktivista koja napada pritvorske centre za migrante na meksičko-američkoj granici. Njegove nevolje započinju kada mu nestane kći Willa, a istodobno se pojavljuje i njegov zakleti neprijatelj iz prošlosti.
Film je inspiriran satiričnim romanom „Vineland” Thomasa Pynchona, u kojem ovaj veliki postmodernistički pisac daje osebujan pogled na transformaciju američkog političkog i mentalnog krajolika od revolucionarnih 1960-ih do reakcionarne Reaganove ere 1980-ih. Kritika je film već okarakterizirala kao Andersonovo remek-djelo, ističući njegovu kombinaciju akcije, trilera i crne komedije, kao i snažne glumačke izvedbe predvođene Leonardom DiCapriom i Seanom Pennom.
Nakon nedavnog trijumfa na Oscarima, gdje je osvojio čak šest nagrada uključujući one za najbolji film i režiju, „Jedna bitka za drugom” dodatno je učvrstio svoj status jednog od najvažnijih filmova godine, uz niz priznanja na Critics’ Choice Awards, Zlatnim globusima i BAFTA-i.
Dva dana kasnije, u petak 20. ožujka, Kino zona donosi „Sentimentalnu vrijednost”, novi film norveško-danskog autora Joachima Triera, jednog od najistaknutijih suvremenih europskih redatelja. U središtu priče je Gustav Borg (Stellan Skarsgård), redatelj koji je cijeli život stavljao posao ispred obitelji, narušivši odnos sa svojim kćerima Norom (Renate Reinsve) i Agnes. Kada Nora, danas uspješna kazališna glumica, odbije sudjelovati u njegovu novom filmu, Gustav se okreće mladoj holivudskoj zvijezdi Rachel Kemp (Elle Fanning). No, film temeljen na obiteljskoj tragediji postupno ponovno otvara stare rane i privlači interes njegovih kćeri.
„Sentimentalna vrijednost” već je ranije osvojila Grand Prix na Filmskom festivalu u Cannesu, kao i nagrade Europske filmske nagrade i Zlatni globus, a svoj uspjeh okrunila je i Oscarom za najbolji međunarodni film uz niz dodatnih nominacija. Film se ističe emocionalnom autentičnošću, psihološkom nijansiranošću i izbjegavanjem patetike, što ga čini jednim od najzrelijih i najdojmljivijih europskih ostvarenja posljednjih godina.
Oba filma već su imala svoje projekcije u programu Kino zone, no njihov izniman međunarodni uspjeh i nagrade koje su osvojili pružaju publici jedinstvenu priliku da ih ponovno doživi na velikom platnu, i to u reprezentativnom prostoru Providurove palače.
*Ulaznice po cijeni od 5 eura mogu se kupiti na samoj lokaciji prikazivanja, Polivalentnoj dvorani Providurove palače, od 17 h te putem platforme CoreEvent.
*Ulaznice se mogu rezervirati porukom u inbox profila Kino Zone na Facebooku i Instagramu, e-mailom na: info@kino-zona.com te SMS i WhatsApp porukom na 099/7208342.
*Program Kino Zone sufinanciran je sredstvima Grada Zadra, Zadarske županije, Zaklade kultura Nova, Hrvatskog audiovizualnog centra i Turističke zajednice grada Zadra.
magazin
OD 10. DO 12. TRAVNJA, GRADSKA PIJACA / (Pred)sezona u Zadru počinje s Tuna, Sushi & Wine Festivalom
Drugog travanjskog vikenda, od 10. do 12. travnja, održat će se najdugovječnija eno-gastro manifestacija u Zadru – Tuna, Sushi & Wine Festival. To znači da će ovaj sad već nadaleko poznati događaj i ove godine označiti početak ovogodišnje turističke (pred)sezone, i to odmah iza uskršnjeg vikenda.
Festival je od svog početka 2015. godine bio jedinstven i atraktivan događaj, osmišljen kao spoj japanske i hrvatske gastronomije i kulture te uzgajivača tune i bijele ribe, kao i ugostitelja sa zadarskog područja. Japanski su novinari tamošnjoj javnosti predstavili Zadar kao atraktivnu turističku destinaciju i mjesto iz kojeg dolazi vrhunska plavoperajna tuna. S druge strane u Zadru se pomalo počela afirmirati japanska, odnosno azijska kulinarska tradicija, potpuno drugačija od naše mediteranske. Zato sada u Zadru djeluje nekoliko odličnih restorana s japanskom i azijskom kuhinjom, a pojam sushi se počeo svakodnevno upotrebljavati posebno među mlađim naraštajem.
Tijekom godina festival je mijenjao programe, sudionike i format. Kroz manifestaciju su uz japanska jela promovirana i naša domaća, mediteranska, ali i ovdašnja vina i maslinova ulja. Glavni organizator, Turistička zajednica grada Zadra i ove godine nastavlja s tim dijalektičkim pristupom. Promijenjeno je mjesto održavanja: sva događanja bit će smještena na Gradsku pijacu iza palače Cedulin u kojem se nalazi Turističko informativni centar. Program festivala biti će bogat i raznolik. Naravno da je najvažniji i najbogatiji gastronomski dio kojeg će na pijaci iznijeti zadarski ugostitelji, ali i njihove azijske kolege koji žive i rade u Hrvatskoj.
Jedan od zanimljivijih događaja bit će svojevrsni dvoboj chefova, našeg poznatog Davida Skoke i Japanca Nobuhita Okada, koji već godinama surađuje sa zadarskom Pelagos Net Farmom. Skoko će pripremati domaća jela od vrhunske tune, a Nobuhito japanska od iste namirnice. Dvoboj će se održati drugog dana Festivala, u subotu, kad će se održati i prikaz izrade tradicionalnog iškog lopiža, te priprema jela u toj starinskoj glinenoj posudi. Za to je zadužen zadužen daroviti zadarski chef Saša Began. Štand s vrhunskim vinima, prvenstveno lokalnima, povjeren je Zadar Wine Festivalu, odnosno njegovom osnivaču Ivanu Stibliku, a ulja zadarske županije biti će posebno prezentirana i ponuđena posjetiteljima.
Festival će biti otvoren od petka do nedjelje, 10. do 13. travnja, od 10 do 23 sata, a program je, osim gastronomskih, prepun različitih drugih događanja, prvenstveno radionica od kojih izdvajamo one za djecu s ekološkim predznakom (izrada nakita od ribarskih mreža) i odrasle (vinska radionica u obližnjem Wine Gardenu). Za glazbu će biti zaduženi zadarski DJ-i, a svaku je večer predviđen po jedan besplatan koncert. Izdvajamo onaj grupe Cubismo u subotu.
Od niza drugih događanja treba istaknuti da se ove godine Festival spojio s tradicionalnim Međunarodnim danima maslinovih ulja: upravo će u subotu na pijaci biti proglašena najbolje ovogodišnje ulje pristiglo na tu dugovječnu manifestaciju.
I ove godine ovaj poznati zadarski gastro event snažno podupiru zadarske marikulturne tvrtke Pelagos Net Farma, Jadran tuna, Kali tuna i Cromaris, a kao i uvijek u organizaciju i izvedbu su uključeni učenici i profesori zadarske Hotelijersko-turističke i ugostiteljske škole, koji će u petak, 10.travnja, i sami pripremati prve festivalske riblje marende.
magazin
PRLJAVO KAZALIŠTE STIŽE U ZADAR / Dvorana Krešimira Ćosića za Prljavce je rezervirana 2. svibnja!
Jedan od kultnih i najcjenjenijih rock sastava u regiji, Prljavo kazalište, nastavlja svoju veliku turneju ‘Stare navike’ koncertom u Zadru, koji će se 02. svibnja održati u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.
Turneja je već donijela niz impresivnih koncertnih večeri i rasprodanih dvorana. Prljavci su, tako, upravo ovom turnejom ispisali i novu stranicu domaće koncertne povijesti rasprodavši čak tri večeri zaredom zagrebačku Arenu. Osim toga, zabilježeni su i veliki koncerti u pulskoj Areni, riječkoj Dvorani mladosti, osječkoj dvorani Gradski vrt te Areni u Varaždinu, a sada se ta velika koncertna priča nastavlja i u Zadru.
Gotovo pet desetljeća nakon svojih početaka, Prljavo kazalište i dalje ostaje sinonim za iskreni rock izraz, pjesme snažnog emotivnog naboja i refrene koji su odavno nadišli radijski eter. Njihovi bezvremenski hitovi poput ‘Marina’, ‘Mojoj majci’, ‘Heroj ulice’, ‘Sve je lako kad si mlad’, ‘Tu noć kad si se udavala’, ‘Ako tražiš nekoga’, ‘Mi plešemo’, ‘Ma kog’ me Boga za tebe pitaju’ i mnogi drugi, već su generacijama dio kolektivne glazbene memorije — pjesme koje se ne slušaju samo, nego i žive.
Koncert u Zadru bit će nova prilika da publika uživo doživi ono po čemu je bend godinama prepoznatljiv: energičan koncertni zvuk, snažnu emociju i onu posebnu atmosferu koja nastaje kada tisuće glasova u dvorani pjevaju iste stihove. Dvorana Krešimira Ćosića na Višnjiku tako će postati još jedna stanica turneje koja potvrđuje da — unatoč desetljećima na sceni — kod Prljavog kazališta neke stvari jednostavno ostaju iste: ljubav prema glazbi, snažna veza s publikom i, naravno, stare navike koje nikad ne izlaze iz mode.
Publiku u Zadru očekuje večer ispunjena rock energijom, nostalgijom i pjesmama koje su obilježile domaću glazbenu povijest. Ulaznice za koncert koji će još jednom pokazati zašto Prljavo kazalište već desetljećima zauzima posebno mjesto na regionalnoj glazbenoj sceni, dostupne su putem sustava Eventim.
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) SAVRŠENA TEMPERATURA MORA? / Evolution Next Level u Zadru otvorio raspravu o budućnosti turizma i investicija
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeNapišite pismo i osvojite izlet na Kornate: prilika za učenike viših razreda osnovne škole
-
magazin3 dana prijeŠPICA!






