Hrvatska
"Potucite svoje supranike sa 5:0!"

Posljednja predizborna stanica pretposljednjeg dana predizborne kampanje HDZ-a bila je u Diklu, gdje se okupilo veliko mnoštvo simpatizera stranke na vlasti, a Zvonimiru Vrančiću i Darku Kasapu pridružio se i Dražen Grugrević. Kandidat HDZ-a, Bruno Milin, podsjetio je na sve što se napravilo u Diklu, a Vrančić je u nastavku pohvalio i Grad i Mjesni odbor Diklo za sve što je učinjeno u prošlom mandatu, te se osvrnuo na ono što se planira u slijedeće četiri godine: nastavak izgradnje sustava odvodnje; zaobilaznica Diklo čiji će se projekt riješiti nakon rješavanja problema sa imovinsko pravnim odnosima; izgradnja dječjeg vrtića; pokretanje inicijative za otvaranje ambulante primarne zdravstvene zaštite; te deponija, a koja je za Dikljance nabolnija točka.
– Ona je zadnjih godina dovedena u red. Riješenje ovisi o izgradnji županijskog centra za zbrinjavanje otpada u Biljanima, zbog čega sutra imamo sastanak u Zagrebu sa ministricom Marinom Mtulović Dropulić, istaknuo je Vrančić i pozvao sve da izađu na izbore, te “potuku svoje suparnike sa 5:0”.
LISTA KANIDATA ZA VIJEĆE MESJNOG ODBORA DIKLO
1. Božidar Grancarić2. Dubravko Milin3. Viktor Grancarić
4. David Milin
5. Stana Didović
Hrvatska
PROGNOZA / Stiže nagla promjena vremena, u dijelu zemlje moguć i snijeg
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, magla je mjestimice vrlo gusta, vozače se poziva na oprez.
U nastavku petka sunčanije, tmurnije će ostati na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru, mjestimice može pasti malo kiše, uglavnom na širem riječkom području. Bit će vjetrovitije u gorju, puhat će jak jugozapadnjak.
Subota će također biti nestabilna, tako da malo kiše može isto tako pasti uglavnom na širem riječkom području. Na moru će jačati jugo, u unutrašnjosti će puhati uglavnom jugozapadnjak, pojačan u gorju.
U nedjelju će već od jutra biti kiše na sjevernom Jadranu, poslijepodne moguće i na sjeverozapadu unutrašnjosti uz granicu sa Slovenijom.
Početkom novog tjedna slijedi jače pogoršanje vremena.
Lokalno će biti izraženijih pljuskova s grmljavinom, osobito duž Jadrana i uz Jadran. Temperature će naglo pasti, što bi u najvišem gorju moglo rezultirati i kojom pahuljom snijega, osobito u noći na utorak, kad dovoljno zahladi.
Bijele pahulje izgledne su i u nastavku novog tjedna, tako u ovim trenucima sugeriraju prognostički materijali, no situacija je još podložna promjeni.
Hrvatska
PROGNOZA / Stiže obilnija kiša, pripremite se i za naglo zahlađenje
Donosimo vremensku prognozu meteorologinje Tee Blažević
Tmurno je u većem dijelu zemlje, što zbog oblaka, što zbog magle. Magla, mjestimice vrlo gusta, smanjuje vidljivost na cestama u unutrašnjosti, vozače se poziva na oprez. Vedro je na krajnjem jugu.
U nastavku četvrtka bit će sunčanije na kopnu, tmurnije će se zadržavati na dijelu obale, osobito sjevernog dijela Jadrana, gdje može pasti malo kiše na širem riječkom području, dok će sunce biti naklonjenije jugu.
Petak će biti sličan, u unutrašnjosti će mjestimice početi maglom i niskim oblacima. Oblačnije će se zadržavati i na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru, lokalno može pasti malo kiše na širem riječkom području.
Nestabilno i za vikend.
U subotu će kiše uglavnom biti na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru, prema večeri i u noći će se oborina intenzivirati.
I tijekom nedjelje će kiše uglavnom biti na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru, na krajnjem zapadu i sjeverozapadu unutrašnjosti uz granicu sa Slovenijom.
Početkom novog tjedna jače pogoršanje vremena i osjetno zahladnjenje.
Hrvatska
PROGNOZA / Promjena vremena pred vratima: Stižu južina i kiša, pa onda ponegdje i snijeg
Slično kao i prethodna dva dana, srijeda je duž obale počela vedro uz slabu do umjerenu buru. Vedro i hladno je i u većem dijelu gorske Hrvatske, a u nizinama na kopnu je sasvim druga slika – tmurno i maglovito uz mjestimice vlažne kolnike zbog rosulje.
Nastavak dana nosi nam slične vremenske prilike. Na Jadranu lijepo i sunčano uz maksimalnu temperaturu između 17 i 20 Celzijevih stupnjeva. U nizinama unutrašnjosti će ujutro i prijepodne biti puno magle i niskih oblaka, a sredinom dana i poslijepodne sunčana razdoblja su moguća i u dijelu kopnene Hrvatske gdje se magla uspije razići. Temperatura u maglovitoj unutrašnjosti ostaje između 5 i 10 stupnjeva, a Lika i Gorski kotar mogu ići i do 15 Celzijevaca. Vjetar na kopnu slab, dok će duž obale puhati slaba do umjerena bura i sjeverozapadnjak.
I sutra na Jadranu i u gorju pretežno sunčano, a kopneni krajevi i dalje će imati dosta magle i niskih oblaka koji se mjestimice mogu zadržati veći dio dana. Ujutro magle može biti i ponegdje na sjevernom Jadranu.
Temperatura zraka se neće bitnije mijenjati sve do petka kad bi trebala krenuti južina koja će i kopnenim krajevima donijeti višu temperaturu sa sunčanim razdobljima. Krajem tjedna moguća je i kiša, najprije na sjevernom Jadranu i u Gorskom kotaru, a u nedjelju i u drugim dijelovima Hrvatske.
Sljedeći tjedan nosi nam češću pojavu kiše, a temperatura će biti u padu. U gorju bi se mogle pojaviti i snježne pahulje.
-
Hrvatska5 dana prijeNe kupujte lažne lijekove! “U ljekarnama ih sigurno nema, a na crno se najviše kupuje jedna vrsta”
-
magazin5 dana prijeFOTO / Uspješno održan 2. susret brijača u Zadru
-
Hrvatska5 dana prijePROGNOZA / Kakvo nas vrijeme čeka idući tjedan? Samo u jednom dijelu Hrvatske bez magle i oblaka
-
Svijet4 dana prijeSTRUČNJACI ZABRINUTI / Očekuje li nas najgora sezona u zadnjih 10 godina? “Nismo već dugo vidjeli virus poput ovog”






