Connect with us

Sport

OD 12. DO 19. LISTOPADA / Na Višnjiku Europsko ekipno prvenstvo u stolnom tenisu

Objavljeno

-

U četvrtak je u hotelu Hyatt Regency Zadar održana konferencija za medije Hrvatskog stolnoteniskog saveza povodom domaćinstva Europskog ekipnog prvenstva u stolnom tenisu koje će biti održano u Športskom centru Višnjik u Zadru od 12. do 19. listopada 2025. godine. Samoj konferenciji za medije prethodio je ždrijeb Europskog prvenstva. Hrvatska muška reprezentacija u grupi je s Austrijom i Moldavijom, dok će hrvatska ženska reprezentacija natjecati protiv Italije i Engleske.

Zoran Primorac, predsjednik Hrvatskog stolnoteniskog saveza, istaknuo je važnost domaćinstva:
“Bilo je teško dobiti domaćinstvo ovog Prvenstva s obzirom na jaku konkurenciju. Iznimno smo sretni što smo uspjeli vratiti stolni tenis u Zadar. Ovo je nevjerojatno priznanje za cijelu Hrvatsku i za hrvatski stolni tenis. Hvala ETTU-u na podršci. Ovakvih prilika neće biti puno te se zbog toga još više veselim ovom domaćinstvu. Prvenstvo u Zadru bit će prilika hrvatskim stolnotenisačima da se pokažu na velikoj pozornici. Zadar bilježi dugu i lijepu stolnotenisku tradiciju, koja se sada nastavlja. Nadam se da ćemo svi uživati u stolnom tenisu u Zadru.”

Josip Pavić, državni tajnik pri Ministarstvu turizma i sporta, naglasio je širi značaj događaja:
„Ovakvih prilika nećemo imati puno te je Ministarstvo turizma i sporta odmah podržalo kandidaturu za ovo Europsko prvenstvo. Zahvaljujemo, ali i čestitamo, Hrvatskom stolnoteniskom savezu što su prihvatili ovu organizaciju, svima na čast i ponos. Prvenstvo u Zadru prilika je našim reprezentativcima da igraju pred svojom publikom, da djeca dođu i zavole ovaj sport i krenu trenirati stolni tenis. Zadar je ovaj vikend, počevši današnjim ždrijebom i konferencijom za medije, sportski centar.”

Heike Ahlert, zamjenica predsjednika Europske stolnoteniske federacije, izrazila je zadovoljstvo odabirom Zadra:
„Organizacija Europskog ekipnog prvenstva u stolnom tenisu vrlo je važna za ETTU. Ovo je jedno od osnovnih prvenstava koje organiziramo, a koje je ujedno i kvalifikacijski turnir za Svjetsko prvenstvo. U Zadru sam boravila još 2023. godine kada sam bila u obilasku natjecateljskog objekta i zaključila da je isti odličan za stolni tenis. Vidim podršku koju HSTS uživa na lokalnoj i nacionalnoj razini što me posebice veseli i čime sam vrlo zadovoljna.”

Gradonačelnik Grada Zadra, Branko Dukić, zahvalio je Savezu i ETTU-u na ukazanom povjerenju:
„Redovita održavanja sportskih natjecanja u Zadru daju nama kao gradu obvezu da ulažemo u sportsku infrastrukturu. Zahvaljujem Hrvatskom stolnoteniskom savezu na kandidaturi Grada Zadra kao domaćina te Europskoj stolnoteniskoj federaciji na prihvaćanju iste. Vjerujem da će se stolni tenis u Zadru, ali i u cijeloj Hrvatskoj, vratiti na zaslužene staze. Svako sportsko događanje usmjerava djecu prema sportu, što je nemjerljiv doprinos ovakvih događanja.”

Predstavnik Zadarske županije Ante Sjauš istaknuo je poveznicu sporta i turizma:
“Zahvaljujem Hrvatskom stolnoteniskom savezu, na čelu s predsjednikom Primorcem, Europskoj stolnoteniskoj federaciji, na organizaciji ovako velikog natjecanja upravo u našoj županiji. U Zadarskoj županiji događa se fantastičan spoj turizma i sporta. U listopadu, uz veliki broj sportaša, timova i novinara, očekujemo i navijače. Zasigurno ćemo biti dobri domaćini, a sportaši naši ambasadori. Svim sportašima želim puno uspjeha.”

Frane Tomislav Kojić, hrvatski reprezentativac, osvrnuo se na očekivanja reprezentacije:
„Hrvatska je nositelj u grupi G gdje ćemo igrati protiv Austrije i Moldavije. Zadovoljan sam grupom. Protiv obje reprezentacije ne trebamo bježati, jer smo favoriti. Naš renking je između petog i osmog mjesta. Nadam se da možemo dogurati do četvrtfinala, a uz pomoć publike mislim da možemo iskoristiti prednost domaćeg terena i osvojiti medalju. Prije dvije godine bili smo nadomak medalje, a sada mislim da možemo doći do “krune generacije”, s Andrejom Gaćinom kao predvodnikom reprezentacije. Vjerujem da možemo doći do medalje u listopadu.”

Hana Arapović, članica ženske reprezentacije, osvrnula se na ždrijeb i istaknula svoja očekivanja:
„Igrat ćemo u grupi s Italijom i Engleskom. Italija je jača ekipa od Engleske, a obje reprezentacije su nam poznate, već smo igrale protiv njih. S obzirom na to da ćemo igrati pred domaćom publikom, vjerujem da ćemo pobijediti u oba meča. Protiv Engleske smo sigurno favoriti, ali treba odraditi meč. Prije dvije godine plasirale smo se u top 16, a sada se nadamo iskoraku u plasmanu. Trenutačno završavamo sezonu, a nakon nje krećemo s pripremama za iduću sezonu i pripremama za Europsko prvenstvo. Nadam se dobroj atmosferi u Zadru u listopadu.

Od četvrtka su u prodaji i ulaznice za Europsko ekipno prvenstvo. Ulaz je besplatan za djecu do 12 godina, čime organizatori žele dodatno potaknuti najmlađe da se upoznaju sa stolnim tenisom i uživaju u vrhunskom sportskom događaju. Ulaznice su dostupne na: www.core-event.co

Europsko ekipno prvenstvo u stolnom tenisu jedno je od najvećih sportskih događaja ove godine u Hrvatskoj. Hrvatski stolnoteniski savez poziva sve ljubitelje sporta da podrže Hrvatsku stolnotenisku reprezentaciju u Zadru.

Mediji zainteresirani za praćenje Europskog ekipnog prvenstva u Zadru mogu podnijeti zahtjev za akreditaciju putem www.ettczadar2025.com/media-accreditation/.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

POSEBAN GUŠT / Bivši igrač Zadra zvijezda je 3×3 košarke

Objavljeno

-

By


Na turnirima „ulične košarke“ često se pojavljuju igrači koji još uvijek profesionalno igraju klasičnu košarku 5 na 5. Jedan od njih je bivši reprezentativac te igrač KK Zadar  i KK Jazine Arbanasi Karlo Uljarević.

Sezonu koja još traje odrađuje u dresu Zaboka, hit kluba Premijer lige, kod trenera Ivana Tomasa, gdje ima ulogu startnog playmakera te u prosjeku postiže 12,6 poena uz 4,4 asistencije i 2,8 skokova po utakmici.

Svoj košarkaški put 190 cm visoki Uljarević započeo je u rodnom Osijeku, točnije u Osječkom Sokolu, a već sa 16 godina, kao jedan od najnadarenijih playmakera u svom godištu (1998.), odlazi u Cibonu. Nakon toga igrao je još za Škrljevo, Zadar i Goricu, zatim ponovno za Škrljevo, pa je igrao u Italiji za Basket Ravennu, iz koje se vraća u hrvatsku košarku igrajući za zadarske Jazine, a potom i Vrijednosnice Osijek.

Kao mlad igrač prošao je sve hrvatske reprezentativne selekcije, U16, U18 i U20, a upisao je i nekoliko nastupa za seniorsku reprezentaciju Hrvatske za koju je debitirao upravo u Zadru.

Kada premijerligaška sezona završi Karlo će se okrenuti sve popularnijoj košarci 3×3.

„Pripremam se i sve dogovaram za novu 3×3 sezonu, ali kako još uvijek ne znam kada će mi završiti obveze u Premijer ligi ne znam točno koje turnire ću igrati. Ovisi koliko daleko će u doigravanju za naslov prvaka Hrvatske Zabok dogurati“.

Prošlih godina promijenili ste nekoliko sastava i imali brojne suigrače. U Zagrebu ste na PRO Touru 3×3 s ekipom Nitui Zagreb osvojili turnir.

„Da, u finalu smo dobili Radnik iz Križevaca. Stvarno je odlično bilo to finale i neizvjesno do samog kraja. Suigrači su mi bili Dean Popović, Matija Kalan i Jure Gunjina. Ako me pitate tko će mi biti suigrači u novoj sezoni, to još uvijek ne znam jer nisam siguran tko može igrati. Ali i to će se znati ubrzo.“

Jedan ste od rijetkih igrača iz Premijer lige koji redovito igra 3×3 košarku. Je li razlog tome održavanje forme ili želja da naučite nešto novo?

„Meni to što mogu igrati košarku 3×3 na najvišoj razini zaista puno znači. Oduvijek mi se sviđala košarka 3×3, a ujedno na taj način održavam svoje tijelo spremnim kroz cijeli ljetni period.“

Koji turnir posljednjih godina posebno pamtite i gdje vam je najveći gušt igrati?

„Svaki turnir je poseban na svoj način i baš na svaki turnir sa svojim suigračima idem maksimalno do kraja. Uvijek idemo osvojiti turnir. Jedva čekam informaciju o lokacijama i datumima novog izdanja PRO 3×3 Toura i da nova sezona krene. Poseban je to gušt. Ali prije toga imam još posla i ciljeva s KK Zabok.“

Nastavi čitati

Sport

SUBOTA NA VIŠNJIKU / Humanitarni turnir u elektronskom pikadu

Objavljeno

-

By

U subotu, 14. ožujka, u Press centru ŠC Višnjik s početkom u 11:00 sati održat će se humanitarni turnir u elektronskom pikadu, u organizaciji Lions kluba Zadar i Sportske udruge slijepih i slabovidnih osoba Donat.

Cilj turnira je prikupiti sredstva za financiranje natjecanja kluba SUSSO “Donat”, u kojem treniraju talentirani i vrijedni parasportaši.

Članovi kluba redovito sudjeluju na natjecanjima u pikadu i šahu za slijepe i slabovidne osobe, a organizatori pozivaju sve zainteresirane da se pridruže i podrže ovu hvalevrijednu inicijativu – uz dobru zabavu i sportski duh.

Nastavi čitati

Sport

AK BIOGRAD / Srebro za Patriciju Pešić na Prvenstvu Hrvatske – o pobjednici odlučilo samo pet centimetara

Objavljeno

-

By

Na Zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske održanom proteklog vikenda u Splitu atletičarka AK Biograd Patricia Pešić osvojila je srebrnu medalju u disciplini bacanja kugle (3 kg).

U iznimno jakoj konkurenciji o pobjednici su odlučivali centimetri. Prvo mjesto osvojila je Elena Cik iz AK Zagreb s hicem od 10,69 metara, samo pet centimetara više od Patricijinog rezultata (10,64 m). Na treće i četvrto mjesto plasirale su se Karla Pavković (AK Dinamo-Zrinjevac, Zagreb) s 10,57 m te Doria Štulić (AK Grobnik, Čavle) s 10,55 m, s hicima sedam, odnosno devet centimetara kraćim od članice AK Biograd.

Trener AK Biograd Damir Aljinović nije skrivao zadovoljstvo nastupom svoje atletičarke:

„Patricia je sjajna i vrijedna sportašica. Kao mlađa kadetkinja u bacanju vortexa osvojila je naslov državne prvakinje, a sada je za samo pet centimetara ostala bez zlata. I sve to bez pravih uvjeta za bavljenje bacačkim disciplinama u Biogradu. Ova medalja nagrada je za njezinu upornost i ustrajnost.“

Već ovog vikenda Pešić ponovno nastupa u Splitu na ASK Split Challengeu, gdje će u istoj disciplini odmjeriti snage sa starijim natjecateljicama – mlađim juniorkama.

„Nadamo se ponovno dobrim vijestima i novom vrijednom rezultatu“, dodao je trener Aljinović

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu