Connect with us

Sport

NK ZADARNOVA / Tićima srebro, papalinama bronca na Cataleya cupu!

Objavljeno

-

foto: NK Zadarnova

NK Zadarnova, klub osnovan prije svega pet godina, je na Cataleya cupu 2024. osvojio 2. mjesto s U-9 i 3. mjesto s U-7 momčadi. Evo izvješća:

Da netko klubu koji je tek nedavno puhao u pet svjećica na rođendanskoj torti ponudi da će mu svih pet momčadi igrati osminu finala na međunarodnom turniru na kojem sudjeluje 100 klubova i više od 1800 igrača, odmah bi svatko prihvatio. Ili skoro svatko?

Možemo mi i bolje od toga. Pa smo se s tri ekipe plasirali u četvrtfinale, a onda se pobrinuli i za mini-žetvu medalja osvojivši broncu i srebro na ovogodišnjem Cataleya kupu.

Srebro i pehar za drugo mjesto na jakom turniru osvojila je naša U-9 momčad trenera Patrika Puljića i Marka Jurline. Nakon osvajanja prvog mjesta u skupini i uvjerljive pobjede nad Šibenikom u osmini finala, do polufinala su došli pobjedom nad Sesvetama, a plasman u finale izborili su slavljem protiv Karlovca. U finalu ih je čekala momčad Rudeša. Naši tići poveli su u dinamičnoj utakmici i imali su još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, ali Rudešani na samom kraju utakmice uspijevaju izjednačiti pa je pobjednika turnira morala odlučiti lutrija izvođenja penala. I zaista je bila lutrija u kojoj je protivnička momčad bila s(p)retnija.

Osmijesi najbolje kazuju koliko ovo srebro vrijedi

Osvojeno srebro, do kojeg se došlo pobjedama protiv klubova koji se ponose svojim školama nogometa, zasluženo se burno proslavilo. Osim momčadskog drugog mjesta na turniru, vrijedi istaknuti da je najboljim vratarom proglašen Marko Galešić.

Marko Galešić, najbolji vratar turnira U-9

Velik uspjeh postigla je i naša U-7 momčad. Igrači kojima je ovo prvi jaki turnir iskazali su se karakterom i pobjedničkim mentalitetom. Nakon što su skupinu završili na prvom mjestu, ispred Dinama i Abecede, još su dvaput pobjeđivali momčadi Dinama. Pobijedili su u osmini finala Dinamo Plavi, a u četvrtfinalu su preokretom svladali momčad Zrinjskoga. Ovaj dvoboj ispraznio je baterije naših igrača pa u polufinaloj borbi protiv momčadi Arbanasa nismo gledali njihovo najbolje izdanje te smo prijateljima iz Arbanasa čestitali na pobjedi i zaželjeli im sreću u finalu. Mi smo se okrenuli utakmici za treće mjesto koja je donijela još jedan, treći dvoboj protiv Dinama.

Želja da se turnir okonča pobjedom nadjačala je umor te naše papaline dominiraju tijekom čitave utakmice protiv Zagrepčana i bilježe uvjerljivu pobjedu. Uz mnogo decibela proslavljena je brončana medalja i podizanje pehara.

Bronca u debitantskom nastupu na Cataleya cupu

Zapažene rezultate ostvarile su i ostale naše momčadi na turniru. Momčad Maksimira U-8, koja je kasnije osvojila turnira, je u osmini finala izbacila naše U-8 Plave, a u četvrtfinalu i U-8. U napetoj utakmici osmine finala U-10 momčad Zadarnove je tek nakon izvođenja penala ispala od Abecede.

– I ovogodišnje izdanje Cataleya cupa potvrdilo je da se radi o jednom od najjačih turnira ovakve vrste u Hrvatskoj, a uspjesi koje smo ostvarili dokaz su nam da je Zadarnova na pravom putu. Čestitke svima, a posebno našim igračima na ostvarenim izvrsnim rezultatima. Također, moram pohvaliti naše trenere koji su se iskazali pristupom i odličnim vođenjem svojih momčadi – kazao je voditelj Škole nogometa Zadarnova Antonio Perica.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

JUNIORSKO PH / Članovi Dizačkog kluba Zadar osvojili 9 zlatnih medalja!

Objavljeno

-

By

U subotu 13. lipnja Dizački klub Zadar bio je domaćin Juniorskog Prvenstva Hrvatske u Olimpijskom dizanju utega.

Klub je predstavilo troje članova uz maksimalni učinak od 9 osvojenih zlatnih medalja!

Joso Šikić osvojio je 3 zlata u kategoriji do 60kg; 

Ria Longin osvojila je 3 zlata u kategoriji do 58kg; 

a Gino Longin osvojio je 3 zlata u kategoriji do 65kg. 

Sljedeći nastup ima Gino Longin koji u 8. mjesecu nastupa na kadetskom prvenstvu Europe.

Nastavi čitati

Sport

PKOI JADERA / Gregov briljirao u Zagrebu s četiri druga mjesta u klasi S7 

Objavljeno

-

By

U Zagrebu je, od 13/14. 06.2026. godine, održano Zagreb Para Swimming Open 2026. – 7. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske. Ovo prestižno natjecanje okupilo je 116 natjecatelja iz 19 klubova, a sudjelovali su sportaši iz ukupno četiri države: Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Crne Gore.

U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, pod stručnim vodstvom trenera Ante Džaje, boje PKOI Jadera branio je Josip Gregov (klasa S7). Josip je pokazao izvrsnu formu i borbenost, osvojivši četiri druga mjesta u svojoj klasi:

  • 50m slobodno (41.94) – 2. mjesto
  • 100m slobodno (1:27.28) – 2. mjesto
  • 400m slobodno (6:43.71) – 2. mjesto
  • 100m leđno (1:48.20) – 2. mjesto

Nažalost, zbog bolesti na natjecanju nije mogao nastupiti plivač Mihovil Ninčević, te mu iz Kluba žele brz i uspješan oporavak.

Nastavi čitati

Sport

AK ALOJZIJE STEPINAC / Šestogodišnji Mak Tanasijević prvak Dalmacije!

Objavljeno

-

By

Mak Tanasijević (2020. g.), član AK Alojzije Stepinac Zadar, na Prvenstvu Dalmacije za limače i limačice osvojio je prvo mjesto na 60 metara u kategoriji dječaka rođenih 2020. godine, te je postao prvak Dalmacije za svoje godište.

Ova lijepa sportska crtica posebno je zanimljiva obzirom na to da se radi o vrlo mladom natjecatelju. Sve čestitke, Mak!

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu