ZADAR / ŽUPANIJA
SMS ALERT / Upozorenje iz Civilne zaštite za zadarsko područje: “U drugom dijelu noći olujni vjetar, tuča i bujice. Prilagodite aktivnosti!”
Stanovnicima Zadarske županije danas poslijepodne upućen je iz Sustava civilne zaštite za rano upozoravanje i uzbunjivanje SMS sljedećeg sadržaja:
“Uz jako grmljavinsko nevrijeme u drugom dijelu noci moguc olujan vjetar, tuca, obilni pljuskovi i bujice. Prilagodite aktivnosti.”
Na linku koji stoji uz SMS naznačeno je:
Pratite obavijesti na televiziji, radiju i na poveznicama Ravnateljstva civilne zaštite:
Više informacija možete pronaći na
U slučaju grmljavinskog nevremena, važno je poduzeti određene mjere opreza kako biste osigurali svoju sigurnost i sigurnost onih oko vas. Upute kojih se potrebno pridržavati u slučaju grmljavinskog nevremena:
- odgodite sve aktivnosti na otvorenom prostoru
- ako čujete udaljenu grmljavinu ili vidite bljesak svjetlosti, ukoliko ste u mogućnosti uđite u zatvoreni prostor, jer čvrsta zgrada je najsigurnija lokacija tijekom grmljavinskog nevremena
- uđite u kuću, zgradu ili automobil
- zatvorite prozore i vanjska vrata
- nemojte stajati pored prozora, otvorenih vrata, metalnih stupova i predmeta kao što su slavine, utičnice i električni prekidači
- izbjegavajte tuširanje i kupanje
- isključite električne i klima uređaje
- ostanite u zatvorenom prostoru trideset minuta nakon što grmljavina prestane
- na otvorenom prostoru se sklonite u nižim dijelovima, kao što su klanci, gudure ili udoline, a u šumi ispod grmlja ili nižih stabala
- izbjegavajte sklanjanje ispod visokih izoliranih stabala na otvorenom području i u izoliranim manjim objektima, kao što su šupe i slično
- izbjegavajte vrhove brjegova, otvorena polja – prostore, plaže i kupanje u vodi
- ako plivate (na moru, rijeci, jezeru) izađite na kopno, napustite plažu i potražite sklonište, isto vrijedi i za ribarenje, odnosno pecanje
- izbjegavajte sve metalno – traktore i druge radne strojeve, motore, bicikle i dr.
- ako ste za vrijeme oluje u vozilu pomaknite auto sa strane, što dalje od stabala i zgrada (ako je moguće), probajte naći što otvoreniji prostor, izbjegavajte mjesta gdje se može nakupiti voda, poput podvožnjaka ili tunela
- ako čujete pucketanje, primijetite izbijanje elektriciteta poput dizanje dlaka i kose na tijelu (indikacija da prijeti udar groma): čučnite, spustite glavu i rukama pokrijte uši, zatvorite oči i otvorite usta
Pratite vremenske prognoze i upozorenja DHMZ-a kako biste na vrijeme poduzeli potrebne mjere zaštite
Ako morate na put, stanje na cestama obavezno provjerite na stranicama Hrvatskog autokluba
ZADAR / ŽUPANIJA
RADOVI SE BLIŽE KRAJU / Zadarska Pedijatrija priprema se za povratak u svoju zgradu!
Odjel za pedijatriju Opće bolnice Zadar polako se priprema za povratak u svoju zgradu!
Podsjetimo, intenzivni radovi traju od kraja prošlog ljeta, a obuhvaćaju zamjenu vanjske stolarije, postavljanje fotonaponske elektrane, ugradnju visokoučinkovite dizalice topline zrak/voda za potrebe grijanja i hlađenja, uspostavu sustava za daljinsko očitanje potrošnje energenata i vode te povezivanje s ISGE sustavom. U sklopu projekta zamjenjuje se i postojeća unutarnja rasvjeta novom, energetski učinkovitom LED rasvjetom.
Po završetku radova uslijedit će opremanje prostorija, a dio namještaja (stolovi, ormari i fotelje) već je isporučen. Uredit će se i opremiti ukupno 18 soba za pacijente. Sukladno potrebama pacijenata i mogućnostima prostora, bit će osigurane i fotelje na razvlačenje za roditelje kako bi im se omogućio ugodniji i kvalitetniji boravak uz dijete tijekom hospitalizacije.
Dio unutarnjeg uređenja realizirat će se kroz projekt energetske obnove, dok će preostali dio financirati bolnica iz vlastitih sredstava.
Hvala svim roditeljima i pacijentima na razumijevanju i podršci tijekom proteklih mjeseci. Zajedničkim naporima stvaramo sigurniji, moderniji i ugodniji prostor za našu djecu, njihove roditelje i zdravstveno osoblje, poruka je iz OB Zadar.
ZADAR / ŽUPANIJA
OBAVIJEST: Dio Sukošana u četvrtak bez vode!
Zbog izvođenja građevinskih radova tvrtke Vodoinstalacija d.o.o., dana 18.06.2026. (četvrtak) u vremenu od 08:00 h do 13:00 h opskrba vodom će biti privremeno obustavljena u mjestu Sukošan u ulici Punta. Poteškoće u vodoopskrbi moguće su i u okolnim ulicama.
ZADAR / ŽUPANIJA
ANTWERPEN, BELGIJA / Turistička zajednica Zadarske županije se predstavila na međunarodnom MICE Cruise događanju
Turistička zajednica Zadarske županije je u suradnji s predstavništvom Hrvatske turističke zajednice za Benelux, sudjelovala na međunarodnom poslovnom networking događanju „MICE Cruise“ koje se održalo u utorak 16. lipnja 2026. u Antwerpenu u Belgiji.

Događanje je organizirala belgijska specijalizirana mreža za poslovni turizam The Contact Factory, a program se odvijao na prestižnoj jahti Grace Kelly tijekom trosatne plovidbe. Sudjelovalo je više od 30 predstavnika vrhunskih hotela, kongresnih i konferencijskih centara, incentive destinacija te međunarodnih hotelskih grupacija iz Belgije, Monaka, Švicarske, Hrvatske, Malte, Njemačke i drugih zemalja.

Uz Turističku zajednicu Zadarske županije i Hrvatsku turističku zajednicu, događanju su nazočili brojni renomirani partneri i destinacije, među kojima su Visit Monaco, Visit Malta, Monte Carlo SBM, Hilton International, Minor Hotels, Antwerp Convention Bureau, Meet in Oostende, Knokke-Heist Convention Bureau, Geneva Convention Bureau i mnogi drugi. Dodajmo kako je MICE Cruise događanje otvoreno isključivo za profesionalce iz industrije poslovnih događanja, meeting i incentive organizatore te event stručnjake, a organiziralo se u suradnji s platformom BATTOO, specijaliziranom za organizaciju poslovnih događanja.
Turistička zajednica Zadarske županije predstavila je ponudu destinacije za poslovni turizam, incentive programe, kongrese i ekskluzivna događanja, s naglaskom na autentična iskustva, prirodne ljepote, izvanrednu gastronomiju i kvalitetnu hotelsku infrastrukturu i time nastavlja aktivno promovirati Zadarsku županiju kao atraktivnu i konkurentnu destinaciju za održavanje međunarodnih poslovnih skupova i događanja. Ovakve su aktivnosti dio kontinuiranih nastojanja usmjerenih na razvoj cjelogodišnjeg turizma.
Tako je direktor Vanja Čvrljak timpovodom izjavio:
Sudjelovanje na ovom specijaliziranom MICE događanju predstavlja važnu priliku za jačanje međunarodne vidljivosti Zadarske županije na tržištu poslovnih događanja, kao i za uspostavljanje novih poslovnih kontakata s organizatorima kongresa, incentive putovanja i korporativnih događanja iz Europe i svijeta. Dio je to trajnih aktivnosti koje Turistička zajednica Zadarske županije provodi s ciljem jačanja poslovnog turizma, odnosno razvoja cjelogodišnjeg turizma.
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prijeFOTOGALERIJA IZ MASLENICE / 3. Eko akcija čišćenja podmorja u čast Vinka Šimunića – Bubnja
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(NE)RADNI DANI / Evo gdje danas u spizu…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeFOTO / S. Katarina Teskera izabrana za novu opaticu benediktinskog Samostana sv. Marije u Zadru
-
Hrvatska3 dana prijePROGNOZA / Meteoalarm podignut na narančasti, stiže nevrijeme sa sjevera, evo gdje će najprije udariti





