Connect with us

Hrvatska

Propao i Technomax

Objavljeno

-

Nakon Vemila i HG Spota pokleknuo je i treći veliki trgovac potrošačke elektronike u hrvatskoj – Technomax. Nekoliko dobro upućenih izvora potvrdilo je za Poslovni dnevnik da je vlasnik Renoproma, tvrtke koja upravlja trgovinama Technomax, Miro Petravić, zatražio prije nekoliko dana stečaj tvrtke

Prije mjesec dana Petravić je javno potvrdio da je račun tvrtke u blokadi te da pokušava dogovoriti restrukturiranje s bankama i dobavljačima. Odlazak Renoproma u stečaj i službena je potvrda rasula koje vlada na tržištu potrošačke elektronike.

Sva tri najveća trgovca iz branše – Vemil, HG Spot i Renoprom – danas su ili u stečaju ili pred stečajem, a nisu jedine tvrtke iz branše koje čeka slična sudbina. Tako je vrata svojih trgovina zatvorio i Bossiz, centar mobilne telefonije, računala i AV tehnike čiji se prihod prije krize kretao oko 10 milijuna eura, a lani je pao na trećinu tog iznosa. Zlatko Borko, vlasnik Bossiza kaže da su morali zatvoriti trgovine jer ne mogu doći do novih obrtnih sredstava.

Da prostora za rast ima dokaz su pak novi igrači koji su iskoristili pad velikih sektorskih tvrtki, ali i onih koji su se svojom ponudom naslanjali na taj segment poput Peveca i Europatradea, a doživjeli su stečaj ili značajan pad prihoda.

Riječ je o tvrtkama poput Technomarketa, Linksa, E plusa, Konikoma i Chipoteke koji su lani imali najveći rast prometa prema podacima Fine. Naime, prihodi su im rasli barem dvoznamenkastim postocima od 13,7 posto koliko je prihod porastao Chipoteki do 180,5 posto koliko je lani skočio Technomarketu.

Po dobiti je pak u branši i dalje uvjerljivo najuspješniji Europatrade sa 2,9 milijuna eura neto dobiti u 2010. godini. Slijedi Eurotrade iz Rovinja sa 1,1 milijun eura dobiti, Makro Mikro 344.600 eura, Konikom 322.000 i Links sa 194.200 eura neto dobiti u 2010. godini.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Drastična promjena vremena: Temperature padaju, vraćaju se kiša i snijeg

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Prvo jutro novog radnog tjedna svanulo je suho i djelomično sunčano. Slično će se zadržati veći dio dana – djelomično sunčano i toplo. No što nas čeka dalje?

Poslijepodne i prema večeri bit će sve oblačnije, na sjeverozapadu unutrašnjosti i u gorju mjestimična kiša i pljuskovi, osobito navečer i u noći na utorak kad u predjelima iznad 700 metara nadmorske visine može biti i snijega. Vjetar na kopnu slab, s promjenom vremena kasno popodne i navečer jak sjeverni i sjeveroistočni. Na Jadranu ujutro malo bure, sredinom dana sjeverozapadni i jugozapadni, a navečer na sjevernom Jadranu jaka bura.

Ponedjeljak će biti podjednako topao kao vikend uz maksimalne temperature između 15 i 20 Celzijevih stupnjeva. 

Posvuda hladnije

Od utorka posvuda hladnije, osobito na kopnu. Bit će pretežno oblačno, mjestimice s kišom, u gorju i snijegom. Na Jadranu će sredinom tjedna puhati prva marčana bura s olujnim udarima. Temperatura zraka sutra na kopnu većinom između 7 i 12, na Jadranu do 16 stupnjeva. 

Srijeda nam donosi prestanak oborina, ali i dalje ostaje prohladno uz pojačan sjeverac na kopnu i jaku buru s olujnim udarima duž obale.

Drugi dio tjedna izgleda uglavnom suho i djelomično sunčano, bura će postupno slabjeti, ali će jutra u unutrašnjosti biti hladnija uz moguć mraz. 

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.

Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje. 

Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.

Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Pljuskovi će biti češći, ponegdje uz grmljavinu, u najvišem gorju moguć snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, ima i kiše duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice i u Posavini.

U nastavku četvrtka kiše i pljuskova bit će većinom duž Jadrana i uz Jadran, no poslijepodne i drugdje u unutrašnjosti. Moguća je i grmljavina! U najvišem gorju može pasti malo snijega.

Petak će rijetka biti oborina, uglavnom u unutrašnjosti može pasti malo kiše ili kakav lokalni pljusak. Na Jadranu će biti pretežno sunčano i suho.

Za vikend će se nastaviti nestabilne prilike. U subotu će kiša i pljuskovi biti češća pojava duž Jadrana i uz Jadran, poslijepodne moguće i u središnjoj i zapadnoj unutrašnjosti. U nedjelju će kiša i pljuskova biti većinom duž Jadrana i uz Jadran.

Novi tjedan ne donosi stabilizaciju, česti će biti kiša i pljuskovi, a kako će se temperature malo sniziti, u najvišem gorju može pasti malo snijega. Čini se da će i nadolazeći tjedan biti u znaku nestabilnog vremena.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu