ZADAR / ŽUPANIJA
Zadarska županija je zvijezda kampanje proljetne i ljetne kolekcije poznate sportske odjeće marke CMP
Renomirana marka sportske odjeće CMP izašla je u javnost s kampanjom kojom se promovira kolekcija za proljeće i ljeto, a krase je vizuali Zadarske županije, točnije prostora od Nacionalnog parka Paklenice, preko Tulovih greda, odnosno Velebita, sve do rijeke Zrmanje.
Rezultat je to suradnje s Turističkom zajednicom Zadarske županije koja je, zajedno s TZ Starigrada, ugostila produkciju i omogućila posjete lokacijama, kao i sve nužno za uspješno snimanje. S obzirom da je riječ o brendu koji promovira aktivan život i boravak u prirodi, tražeći destinaciju za snimanje, CMP je partnera našao u Zadarskoj županiji koja se diči upravo time – iznimnim prirodnim ljepotama i raznovrsnom ponudom za aktivni odmor. Nakon razmatranja niza lokacija, odlučeno je kako područje Velebita najbolje korespondira s brendom CMP.
CMP je poznata marka sportske odjeće i obuće iz Italije, (www.cmpsport.com) koja svoje proizvode prodaje diljem Europe, a najviše u Njemačkoj, Austriji, Italiji i Španjolskoj. Samo snimanje komunikacijskih materijala obavljeno je u rujnu 2023. godine, te je obuhvatilo aktivnosti kao što su pješačenje, planinarenje, trčanje, brdski biciklizam, a koje komuniciraju vrijednost brenda CMP i naglašavaju destinaciju domaćina – Zadarsku županiju.
Aktivnosti u sklopu kampanje kojim će se Zadarska županija predstaviti brojnoj publici provodit će se putem oglašavanja, društvenih mreža, izloga trgovina, postera, kataloga, newslettera, odnosno općenito svim komunikacijskim materijalima CMP-a, gdje je „Zadar Region“ u svim materijalima istaknuta kao lokacija domaćin. Kampanja je nedavno započela video objavama na društvenim mrežama, gdje su i „backstage“ video i najavni video kampanje samo na Instagramu ostvarili preko 30.000 pregleda svaki.
Tim je povodom Mihaela Kadija izjavila:
Ova uspješna suradnja nam je omogućila višestruku korisnost, snažnu promociju naših predivnih prirodnih područja, kao i brojnih aktivnosti na otvorenom koje TZ Zadarske već godinama promovira, i to na nekim od naših najvažnijih tržišta. Niz je kanala kojim će kadrovi iz Zadarske županije u idućem razdoblju dopirati do milijunske publike, zaljubljenika u boravak na otvorenom i aktivnosti u prirodi.
ZADAR / ŽUPANIJA
KUKLJICA / U srijedu je Gospa od sniga – blagoslov kipa i tradicionalna procesija brodovima
Na blagdan Gospe od Sniga, u srijedu, 5. kolovoza, kip Gospe od Sniga koji je trajno postavljen ispred crkve Gospe od Sniga u uvali Ždrelašćica u župi Kukljica, nakon mise koja u toj crkvi počinje u 10,30 sati, će blagosloviti zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.
Nakon blagoslova kipa je tradicionalna procesija s brodovima i povratak zavjetnog Gospinog kipa iz Ždrelašćice u Kukljicu.
Gospa od Sniga časti se u Kukljici od 1514. godine. Crkva se nalazi uz jedan od najprometnijih pomorskih kanala kojim tijekom sezone dnevno prođe više od 2 000 plovila.
Kip je djelo klesara Vlade Kneževića, a izrađen je od plemenitog bračkog kamena.
ZADAR / ŽUPANIJA
UZ OBLJETNICU “OLUJE” / Narodni muzej Zadar prikazuje ratne filmove u Kneževoj palači
Povodom obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana domovinske zahvalnosti i dana hrvatskih branitelja, u Kneževoj palači prikazivat će se dokumentarni filmovi na temu Domovinskog rata.
Filmovi raznih autora donose ratna zbivanja kroz prizmu ljudske patnje i borbu hrvatskih branitelja u svrhu očuvanja povijesnog sjećanja i stvaranja nasljeđa za buduće naraštaje.
Dokumentarni radovi posvećeni braniteljima i ratnim stradanjima mogu se pogledati u vremenu od 9.00 do 21.00 od 3.8. do 8.8.2026.
ZADAR / ŽUPANIJA
Glazbene večeri: Danas koncert i besplatna radionica uz Maju Rivić
Danas, 1. 8. na rasporedu su dva programa. U Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s počektom u 11 sati održat će se posljednja radionica Tvornica snova posvećena glasu, a koju će voditi Maja Rivić.
Maja Rivić je vokalistica, skladateljica i multimedijalna umjetnica s diplomama iz jazz pjevanja (London), Novih medija (ALU Zagreb) i grafičke tehnologije. Poznata po osebujnom stilu i proširenim vokalnim tehnikama, njezino djelovanje obuhvaća jazz, improviziranu, eksperimentalnu i world glazbu. Suosnivačica je i vokalistica Mimika orkestra, sastava MILK, OAZA, kvinteta Maja Rivić te članica CRI Orkestra. Ostvarila je zapažene suradnje s Jazz orkestrom HRT-a, Muzičkim biennaleom Zagreb te Darkom Rundekom, s kojim dijeli nagradu Porin. Objavila je brojna studijska izdanja, uključujući autorski album s kvintetom i albume s Mimikom za Menart, a aktivno se bavi i pedagoškim radom vodeći radionice vokalne improvizacije. Prijave na radionicu: info@kuzd.hr
Drugi program održat će se večeras s početkom u 21 sat u atriju crkve sv. Nikole gdje će Rivić će sa svojim kvintetom predstaviti autorski projekt Drugo sunce. U ovom je kvintetu Rivić okupila neke od najboljih pojedinaca koji se mogu pronaći na hrvatskoj jazz sceni. Projekt Drugo sunce svjedoči njene mnogostrane interese koji uključuju i performativne eksperimentalne formate kakve je predstavila na svojim autorskim izložbama u okviru studija Novih medija na Akademiji likovnih umjetnosti.
PRODAJA ULAZNICA
Online prodaja ulaznica dostupna je putem poveznice https://kuzd.mojekarte.hr/, dok se fizička prodaja odvija od ponedjeljka do subote na info pultu Providurove palače od 11 do 13 sati i na pop-up info pultu na Narodnom trgu od 19 do 21 sat sve do 6. kolovoza kada završava festival.
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Sport6 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.
-
magazin6 dana prijeFOTOGALERIJA / Rockatansky Band rasplesao Dračevac i otvorio “Lito u Dračevcu 2.0.”




