magazin
ADVENT U ZADRU: 023 Band otvara bogat koncertni tjedan!
Zadarski 023 Band danas otvara bogat koncertni tjedan na Adventu u Zadru. Dopuste li vremenske prilike, nakon večerašnjeg nastupa ovog mladog zadarskog benda na adventskog pozornici gostovat će The Siids (četvrtak), Soul Fingers (petak), grupa Cambi (subota) i Opća opasnost (nedjelja).
023 band čine glazbenici koji su prve korake napravili pod imenom Hot Staff, da bi posljednjih nekoliko godina aktivno prašili pozornicama i dvoranama pod novim imenom. Uz osnivača, klavijaturista i glavnog pjevača Romana Segarića, u grupi su još gitarist Andrija Sikirić, bubnjar Nikola Dijan, pjevačica Andrea Čupić i basist Marino Brkljača.
– Vjerujem da su nas zadarski ljubitelji glazbe već upoznali na ranijim koncertima i prigodnim događanjima, no za one koji nas još nisu čuli recimo da sviramo većinom domaću glazbu osamdesetih i devedesetih godina prošlog stoljeća, uglavnom pop, dance, rock i funk, kaže Segarić.
S obzirom na to da se radi o adventskom koncertu, repertoaru s obradama Dina Dvornika, Petra Graše, Iće Sikirića, Magazina, priključit će nekoliko pjesama prigodnih božićnom vremenu. Koncert bi trebao početi u 19:30 sati, a momci iz 023 Banda trebali bi svirati oko dva sata.
magazin
“MASLINE (SVE U SVOJE VRIME)” / Alenka Milano izvodi novu pjesmu Gorana Kovačevića. Poslušajte…
“Masline (Sve u svoje vrime)” naslov je nove pjesme zadarskog glazbenika Gorana Kovačevića Gorna.
Pjesmu izvodi Alenka Milano, dok je prateći vokal Teo Brajčić.
Na gitari je Zlatko Brodarić, na mandolini Ivica Kinda, a na klavijaturama Kovačević, ujedno autor glazbe, stihova i aranžmana.
Audio i video produkcija: Dado Marušić, Studio Deva Split
U nastavku donosimo spot:
magazin
FOTOGALERIJA / Leb i sol na Muraju
magazin
TREĆEPROSTOR NA KvartArt FESTIVALU / Izvedbena radionica: Klimatska f(r)ikcija & Boiler House metoda
Kvartart, subota 20.6., 19h, Centar za mlade Zadar
Udruga Trećeprostor poziva vas na intenzivnu i dinamičnu kazališno-performativnu radionicu u sklopu ovogodišnjeg KvartArt festivala! Ova radionica predstavlja javno lansiranje naše autorske Boiler House izvedbene metode i upoznavanje s međunarodnom platformom Climate Friction.
Kroz radionicu istražujemo pojam ekološke i društvene “frikcije” (trenja/otpora) – točke u kojoj se sudaraju naša svakodnevica i klimatska kriza.
Što vas očekuje?
Boiler House intenziv: Isprobajte našu autorsku izvedbenu metodu utemeljenu na fizičkom teatru, neverbalnom izražavanju i transformaciji prostora.
Kreativni aktivizam: Naučite kako osobne priče i ekološke motive pretočiti u snažan javni performans i “socijalnu skulpturu”.
Predstavljanje platforme: Upoznajte se s našom digitalnom platformom Climate Friction i saznajte kako možete pristupiti edukativnim materijalima (priručnici, videa s vježbama, korisni linkovi itd.) na platformi te se povezati s mladim aktivistima i umjetnicima iz Italije, Portugala i Hrvatske.
Vidimo se na KvartArtu u Centru za mlade Zadar!
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 dan prijeJESTE LI SE VEĆ ULOGIRALI? Online usluga „Moja čistoća“ za lakše upravljanje računima i obvezama
-
magazin18 sati prije(VIDEO) NOVA PJESMA ZADARSKOG IZVOĐAČA DUHOVNE GLAZBE / Fra Pavle Ivić predstavio novi singl i videospot “Ne boj se”
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prijeSUBOTA, KATEDRALA: Svećeničko ređenje fra Antonia Gospića
-
magazin4 dana prijePočinje KvartArt festival! Donosimo detaljan program…





