Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

NA POMOLU PROMJENA VREMENA! Iskoristite sunčani vikend. U nedjelju naoblaka, od ponedjeljka kiša

Objavljeno

-

Na Jadranu danas sunčano, a u unutrašnjosti sredinom dana umjeren razvoj oblaka uz malu vjerojatnost za poneki pljusak, uglavnom na istoku i u gorju. Vjetar slab i umjeren sjeverni i sjeveroistočni, na Jadranu umjerena i jaka, mjestimice i olujna bura postupno će slabjeti. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom od 19 do 24 °C, u gorju malo niža.

U subotu će na Jadranu biti sunčano, dok će od sredine dana u unutrašnjosti biti male i mjerene naoblake. U unutrašnjosti vjetar slab do umjeren sjeveroistočni i istočni. Na moru će noću i ujutro ponegdje puhati umjerena bura, podno Velebita i jaka, no danju u slabljenju i okretanju na jugozapadnjak i sjeverozapadnjak. Najniža jutarnja temperatura zraka od 3 do 8, na moru između 10 i 15 °C. Najviša dnevna većinom od 17 do 22, u Dalmaciji i viša.

IZGLEDI VREMENA:

U subotu većinom sunčano, a popodne u sjevernim krajevima prolazno razvoj oblaka. Od nedjelje nestabilnije. Već od sredine dana mjestimice kiše, te pokoji pljusak praćen grmljavinom većinom u unutrašnjosti, ali i ponegdje na sjevernom Jadranu dok će do Dalmacije kiša stići tek u ponedjeljak. Vjetar uglavnom slab, a u početkom novog radnog tjedna malo svježije.

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

KUKLJICA / U srijedu je Gospa od sniga – blagoslov kipa i tradicionalna procesija brodovima

Objavljeno

-

By

Na blagdan Gospe od Sniga, u srijedu, 5. kolovoza, kip Gospe od Sniga koji je trajno postavljen ispred crkve Gospe od Sniga u uvali Ždrelašćica u župi Kukljica, nakon mise koja u toj crkvi počinje u 10,30 sati, će blagosloviti zadarski nadbiskup Milan Zgrablić. 

Nakon blagoslova kipa je tradicionalna procesija s brodovima i povratak zavjetnog Gospinog kipa iz Ždrelašćice u Kukljicu.

Gospa od Sniga časti se u Kukljici od 1514. godine. Crkva se nalazi uz jedan od najprometnijih pomorskih kanala kojim tijekom sezone dnevno prođe više od 2 000 plovila.

Kip je djelo klesara Vlade Kneževića, a izrađen je od plemenitog bračkog kamena. 

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

UZ OBLJETNICU “OLUJE” / Narodni muzej Zadar prikazuje ratne filmove u Kneževoj palači

Objavljeno

-

By

Povodom obljetnice vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana domovinske zahvalnosti i dana hrvatskih branitelja,  u Kneževoj palači prikazivat  će se dokumentarni filmovi  na temu Domovinskog rata.

Filmovi raznih autora donose  ratna zbivanja kroz prizmu ljudske patnje i borbu hrvatskih branitelja  u svrhu očuvanja povijesnog sjećanja i stvaranja nasljeđa za buduće naraštaje.

Dokumentarni radovi posvećeni braniteljima i ratnim stradanjima mogu se pogledati u vremenu od 9.00 do 21.00 od 3.8. do 8.8.2026.

Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

Glazbene večeri: Danas koncert i besplatna radionica uz Maju Rivić

Objavljeno

-

By

Danas, 1. 8. na rasporedu su dva programa. U Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar s počektom u 11 sati održat će se posljednja radionica Tvornica snova posvećena glasu, a koju će voditi Maja Rivić.

Maja Rivić je vokalistica, skladateljica i multimedijalna umjetnica s diplomama iz jazz pjevanja (London), Novih medija (ALU Zagreb) i grafičke tehnologije. Poznata po osebujnom stilu i proširenim vokalnim tehnikama, njezino djelovanje obuhvaća jazz, improviziranu, eksperimentalnu i world glazbu. Suosnivačica je i vokalistica Mimika orkestra, sastava MILK, OAZA, kvinteta Maja Rivić te članica CRI Orkestra. Ostvarila je zapažene suradnje s Jazz orkestrom HRT-a, Muzičkim biennaleom Zagreb te Darkom Rundekom, s kojim dijeli nagradu Porin. Objavila je brojna studijska izdanja, uključujući autorski album s kvintetom i albume s Mimikom za Menart, a aktivno se bavi i pedagoškim radom vodeći radionice vokalne improvizacije. Prijave na radionicu: info@kuzd.hr

Drugi program održat će se večeras s početkom u 21 sat u atriju crkve sv. Nikole gdje će Rivić će sa svojim kvintetom predstaviti autorski projekt Drugo sunce. U ovom je kvintetu Rivić okupila neke od najboljih pojedinaca koji se mogu pronaći na hrvatskoj jazz sceni. Projekt Drugo sunce svjedoči njene mnogostrane interese koji uključuju i performativne eksperimentalne formate kakve je predstavila na svojim autorskim izložbama u okviru studija Novih medija na Akademiji likovnih umjetnosti.

PRODAJA ULAZNICA

Online prodaja ulaznica dostupna je putem poveznice https://kuzd.mojekarte.hr/, dok se fizička prodaja odvija od ponedjeljka do subote na info pultu Providurove palače od 11 do 13 sati i na pop-up info pultu na Narodnom trgu od 19 do 21 sat sve do 6. kolovoza kada završava festival.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu