Sport
KORAK NAPRIJED ZA ZADARSKI TENIS Potpisan sporazum o poslovnoj suradnji Hrvatskog teniskog saveza i ŠC-a Višnjik
U Športskom centru Višnjik u srijedu, 24. ožujka 2021. potpisan je sporazum o dugoročnoj poslovnoj suradnji između Hrvatskoga teniskoga saveza i Športskoga centra Višnjik.
Nikolina Babić, predsjednica HTS-a, o tomu je kazala:
– S veseljem i ponosom pozdravljam nastavak izvrsne suradnje Hrvatskog teniskog saveza i ŠC Višnjik. Sporazum koji smo danas potpisali sljedeći je korak na putu razvoja tenisa u Zadru, ali i čitavoj Dalmaciji. Taj put započeli smo 2016. i 2018. godine domaćinstvima polufinala Davisova Cupa, te prošlogodišnjim domaćinstvom Adria Toura kojima se ŠC Višnjik pokazao kao sjajan partner koji podupire razvoj tenisa. To su prepoznali i brojni hrvatski tenisači koji su upravo Zadar odabrali kao mjesto za pripreme, a sigurna sam da će to nastaviti činiti i u budućnosti. Nova ulaganja u infrastrukturu, poglavito balon koji će omogućiti treniranje na Višnjiku tijekom cijele godine, temelj su razvoja tenisačica i tenisača te njihovih budućih uspjeha. Hrvatski teniski savez nastavit će i u godinama koje dolaze ŠC Višnjik pružati punu potporu, sa zajedničkim ciljem popularizacije tenisa i novih sjajnih teniskih rezultata.

U surječju dosadašnje i buduće suradnje dvaju potpisnika ugovora, partnera, Nikolina Babić je istakla:
– Hrvatski teniski savez i Športski centar Višnjik danas su napravili korak dalje u ionako već uspješnoj suradnji. Iza nas je već nekoliko izuzetno dobro organiziranih velikih priredbi, kao što su dva polufinala Davis Cupa i Adria Tour, a koje su priređene na najvišoj organizacijskoj razini, u punoj suradnji dva ozbiljna partnera. U takvoj situaciji, kad znamo što Športski centar Višnjik može, s velikim zadovoljstvom i punim povjerenjem nastavljamo prema novim projektima. Osim organizacije izuzetno zahtjevnih priredbi, HTS-u je ŠC Višnjik izuzetno bitan i kao poligon za treninge i pripreme naših mladih tenisačica i tenisača. Sportska infrastruktura koja je na Višnjiku izgrađena je golemi potencijal koji želimo i moramo iskoristiti na najbolji način. Stvorili smo uvjete koji su nam nedostajali, ali ni ŠC Višnjik ni HTS ne žele na tome stati. Prvi korak bit će natkrivanje triju igrališta, što će nam biti od mnogostruke koristi: više mogućnosti za treninge, više mogućnosti za pripreme, ali i organizaciju domaćih i međunarodnih turnira.
U zaključku izjave predsjednice Nikoline Babić:
– Vjerujemo da je put kojim su krenuli ŠC Višnjik i HTS odličan putokaz za sve naše teniske sredine, ali i one koje to žele postati. Nakon izgradnje i opremanje kompleksa na Višnjiku zamjetno je omasovljenje teniske igre u Zadru, a opći nam je cilj da uvijek iznova u tenis ulaze novi mladi naraštaji. Želja nam je i da u Hrvatskoj imamo što više sličnih centara kako bismo omogućili razvoj tenisa i što bolje uvjete i onima izvan najvećih sredina. U mnogim stvarima kao da krećemo od početka, no zato je izazov veći, a ovakvim projektima pokazujemo djelima, a ne samo na papiru da nam je uistinu stalo do razvoja tenisa. Zahvaljujem i svima koji podupiru teniski sport u Zadru, Gradu Zadru i Zadarskoj županiji koji su prepoznali potencijal tenisa i svekolike infrastrukture.

U ime Športskoga centra Višnjik sporazum je potpisao Denis Karlović, direktor.
– Sporazum koji smo danas potpisali, Hrvatski teniski savez i Športski centar Višnjik, nova je potvrda dosadašnje nadasve uspješne poslovne suradnje krovne državne teniske organizacije, te Višnjika kao već etabliranoga odredišta za organizaciju i provođenje domaćih i međunarodnih priredaba. Želim podsjetiti da je u bliskoj prošlosti Višnjik bio domaćin dvama uspješnim polufinalima Davisova kupa (Francuska 2016., te SAD 2018.), potom domaćin međunarodnom turniru Adria Touru (2020.), zatim i brojnim drugim natjecanjima različitih kategorija. Teniski kompleks u sklopu Višnjika bio je i omiljena lokacija uspješnih priprema najboljih hrvatskih tenisača što je na svoj način izravna posljedica sjajne poslovne suradnje Hrvatskoga teniskoga saveza, koji je i u značajnoj mjeri pridonio izgradnji i opremanju kompleksa, te Višnjika. Nadalje, današnji će sporazum biti čvrsti temelj za razvoj naše dugoročne suradnje. Ta će suradnja imati niz oblika, uvijek i primarno na dobrobit teniske igre. Športski centar Višnjik uvijek će sve svoje infrastrukturne i ljudske potencijale angažirati za svaki pojedini budući teniski događaj, te će i dalje promišljeno djelovati na planu kontinuiranih zahvata na infrastrukturi. Uskoro nas očekuje realizacija postavljanja suvremenog balona nad trima terenima s tvrdom podlogom, u čemu smo uz druge subjekte imali zapaženu potporu i Hrvatskoga teniskoga saveza, a koji će zahvat omogućiti još više radnih sati tijekom cijele kalendarske godine, ali i organizaciju domaćih i međunarodnih kampova, turnira, priprema i slično.
Za kraj:
– Zaključio bih da ovim sporazumom Hrvatski teniski savez i Športski centar Višnjik osnažuju svoje partnerstvo, te da utiremo stazu koja vodi prema popularizaciji i širenju teniske igre, u konačnici i prema njezinu razvoju, kao i razvoju igračica i igrača iz sadašnjih, te budućih naraštaja – rekao je Denis Karlović.
Izvor: Planet Višnjik
Sport
Zadranka Josipa Marković nakon Švicarske iduće sezone igrat će u Rumunjskoj
Već je u lanjskoj polusezoni 25-godišnja hrvatska reprezentativka Josipa Marković najavljivala da će švicarski Kanti Schaffhausen zamijeniti u novoj sezoni nekim jačim klubom u kvalitetnijoj ligi. I nakon što je sa Švicarkama postala državna viceprvakinja, održala je obećanje i, unatoč tome što su je htjeli zadržati i nadalje u svojim redovima, potpisala novi ugovor u Rumunjskoj, sa CSM Lugoj. A da su htjeli zadržati našu vrsnu primačicu-pucačicu nije niti čudo, obzirom da je bila najbolji skorer Švicarske lige.
“Bilo mi je odlično u Schaffhausen, super grad, sjajni navijači u uvijek punoj dvorani, dobar klub, bila sam najbolji skorer lige što mi puno znači, ali htjela sam novi iskorak u karijeri, htjela sam nešto više. Poziv iz Lugoja mi se svidio, radi se o klubu koji je donedavno bio među Top 5 u Rumunjskoj, pa opet žele biti konkurentni u samom vrhu. Trener je iz Srbije, sviđa mi se koncept kakav su zamislili, biti će nas čak četiri igračice s Balkana, a ono što mi je posebno drago je da je potpisala i naša reprezentativna tehničarka Vedrana Jakšetić. Dobro se poznajemo, i to će nam još biti bonus. Radi se o manjem gradu, blizu Temišvara, malo više od pet sati vožnje udaljenom od Osijeka. “
A do tada, Josipa odrađuje tko zna koje po redu reprezentativne ljetne pripreme. Ali, ne buni se. “Kako ću se ‘buniti’, pripreme su mi u rodnom gradu, u Zadru, ne može bolje. Imamo sjajne uvjete za rad i smještaj, a tu mi je i obitelj, prijatelji… Zaokružena priča!”
Trenutno je u tijeku onaj ‘dosadniji’ dio priprema, teretana i treninzi s loptom, zasada još uvijek bez kontrolnih utakmica. “Dobro se radi, jako i naporno, izbornik Arbutina već sada pokušava simulirati naporan ritam od tri susreta u tri dana na Europskom prvenstvu. No, imamo i dovoljno vremena za odmor i regeneraciju, tako da je doista sve super. Na okupu smo u kompletnom sastavu, iako još neke igračice nisu krenule punim intenzitetom jer su tek odradile rehabilitacije nakon ozljeda. Uglavnom, što se pripremnih utakmica tiče, koliko nam je poznato, uskoro bi trebale igrati s reprezentacijama BiH i Egipta, a onda pred put na EP u Švedskoj slijedi i finalna provjera u Latviji.”
Europskom se prvenstvu Josipa jako veseli. “Naravno, izborile smo se za to kroz kvalifikacije i sada želimo pokazati da imamo dobar sastav i za veće domete. Prošlo EP nije bilo baš u skladu s očekivanjima, zato sada želimo pokazati više. No, još ima puno vremena do početka, planove za EP ćemo raditi tek prije puta, no ovako općenito mogu reći da svakako priželjkujem prolazak skupine i odlazak u drugi krug, a onda ćemo – korak po korak”, rekla je na kraju 182 cm visoka Josipa Marković, koja je lani završila trogodišnji studij menadžmenta pa sada malo ‘pauzira’ od fakulteta okrenuvši se trenutno profesionalnoj karijeri.
Sport
Zadarnova kamp u Konavlima: Čista nogometna romantika
Tekst: NK Zadarnova
Proveli smo tri tjedna za pamćenje na hrvatskom jugu. U Gabrilima se od 6. do 26. srpnja održao premijerni „Zadarnova Football Camp 2026“. Prvi je ovo kamp u samostalnoj organizaciji našeg kluba izvan matične baze, a reakcije djece i roditelja najbolje potvrđuju da je bio pravi pogodak.
Zanimanje za sudjelovanje nadišlo je sva naša očekivanja. Svih 18 mjesta popunjeno je u niti tjedan dana od otvaranja prijava. Kako bismo zadržali najveću kvalitetu rada, ekipa je bila podijeljena u dvije grupe. Treniralo se pod vodstvom Stjepana Pepija Skurića, koji je kroz tri tjedna s momcima odradio 17 intenzivnih i raznovrsnih treninga na terenu NK Croatije Gabrile, klubu kojem od srca zahvaljujemo jer nam je osigurao teren u vrhunskom stanju te općenito odlične uvjete za rad.
Posebna priča ovogodišnjeg kampa bila je takozvana „Zadrova kuhinja“. U prepoznatljivom klupskom stilu, željeli smo polaznicima donijeti dašak uzbuđenja kakvo je vladalo u finalu Svjetskog prvenstva.
Tako je osmišljena i dodijeljena unikatna zlatna kartica – ekskluzivna propusnica s kojom su na kampu kao posebni gosti tri dana sudjelovali David Jurjević i Jakov Čubrić. Dečki su se sjajno uklopili i donijeli dodatnu pozitivnu energiju na teren.

Na kraju kampa, nakon puno truda, učenja i novih prijateljstava, svi polaznici su dobili službene diplome za uspješno završen kamp. Prvu generaciju polaznika kampa Zadarnove u Konavlima čine: Domagoj Mostina, Matej Trojanović, Matej Gagro, Marko Bokarica, Stjepan Radišić, Antun Radonić, Toma Mandić, Mihael Katušić, Borna Miljas, Teo Škegro, Manuel Rodić, Maro Mijoč, Vlaho Vojnić, Nikola Pavlović, Juraj Milić Doboš, Leo Saulan, Luka Matković i Luka Diklić.
Posebne zahvalnice uručili smo onima koji su logistički pomogli i podržali ovaj projekt: Anti Zoriću, Mihaelu Vojniću, Mariju Mostini i NK Croatiji Gabrile.
Voditelj kampa Stjepan Pepi Skurić nije skrivao ponos nakon posljednjeg treninga. Prije svega, zahvalio je klubu što je stao iza ovog projekta i što je imao čast voditi kamp u svojim rodnim Konavlima. Istaknuo je kako se već prvog dana nakon otvaranja prijava popunilo pola raspoloživih mjesta. Izrazio je veliko zadovoljstvo što su roditelji i djeca prepoznali ovaj kamp kao pravo mjesto za unaprjeđenje nogometnih, ali i motoričkih vještina.
Polaznici su tijekom cijelog kampa pokazali iznimnu motivaciju, želju za učenjem i napretkom.
– To me posebno veseli. Njihov pristup radu i energija koju su pokazali najbolja su potvrda da smo napravili pravi korak. Cilj nam je bio formirati dvije optimalne grupe prema biološkoj dobi kako bismo rad podigli na najvišu razinu i svakom djetetu omogućili kvalitetan razvoj. U tome smo na kraju i uspjeli, što je dodatno pridonijelo kvaliteti samog kampa, objašnjava Pepi.
Osvrnuvši se na atmosferu i goste, Skurić je naglasio koliko mu je drago što su preko „Zadrove kuhinje“ priliku dobili Jakov Čubrić i David Jurjević. Oni su pokazali kako nogomet povezuje djecu, stvara prijateljstva i pruža priliku za zajedništvo.
– Suze na rastanku najbolje govore koliko je ovaj kamp bio više od samih treninga i nogometa na terenu. Stvorila su se nova prijateljstva, lijepe uspomene i posebno zajedništvo koje će, vjerujem, dugo ostati u njihovom sjećanju. Siguran sam da će klub ovaj kamp uvrstiti u svoj godišnji kalendar te da ćemo i u budućnosti provesti još mnogo lijepih nogometnih trenutaka u Konavlima.
Na kraju, Pepi je uputio zahvalu svima koji su sudjelovali u organizaciji i pomogli da sve protekne u najboljem redu. Posebno je zahvalio roditeljima na ukazanom povjerenju, suradnji i pozitivnoj energiji. Naglasio je kako su od djece i roditelja dobili izvrsne povratne informacije, a upravo je njihovo zadovoljstvo najveća potvrda uspjeha koja im daje dodatnu motivaciju za daljnji razvoj ovog projekta.

Zadnji dan kampa odvijao se u posebnoj atmosferi. Nakon posljednjeg treninga organizirano je zajedničko druženje uz catering. Djeca, roditelji i treneri još su jednom popričali i sabrali dojmove. Okupljenima se obratio voditelj škole nogometa Antonio Perica. Istaknuo je važnost samog procesa i rada u tim godinama, a priznao je da su Konavle za njega i osobno vrlo emotivno mjesto jer mu je to bila prva seniorska destinacija nakon prvoligaškog puta i juniorskog staža.
– Zato svaki put kada prijeđem most u Dubrovniku, srce mi zaigra. To su posebne emocije i uspomene koje ostaju cijeli život. Znam koliko je težak nogometni put, a posebno bih naglasio pubertetsko razdoblje, kada se događaju velike prekretnice u razvoju mladih igrača. Nažalost, vidimo da okruženje u kojem živimo često razvija dječju nogometnu priču u pogrešnom smjeru – sve se više gleda tko će koliko igrati, a manje gdje se igrač nalazi u svom razvoju, što mu je potrebno i na koji način ga treba voditi.
Perica je objasnio kako je upravo trenažni proces ono što stvara prave temelje za razvoj nogometaša i izgradnju osobe, zbog čega svaki igrač mora proći svoj put, prilagoditi se izazovima i učiti kroz rad. Poručio je da je u svemu najvažniji kontinuitet. Baš kao što dijete u školi ne može naučiti jedno slovo i odmah znati čitati, već mora ponavljati i ustrajati, isti princip vrijedi i u nogometu jer napredak dolazi isključivo kroz kontinuiran rad.
Antonio je iskoristio priliku da se toplo zahvali roditeljima na povjerenju, naglasivši da bez njihove podrške i suradnje ništa od ovoga ne bi bilo izvedivo na ovoliko visokoj razini. Za sam kraj, poslao je poruku koja garantira da je ovo tek početak jedne dugogodišnje priče:
– Nema ništa ljepše nego kada se nakon godina mogu vratiti u Konavle i imati se kome javiti, prisjetiti se lijepih trenutaka i ljudi koje je sport povezao. Upravo je to najveće bogatstvo sporta – uspomene, prijateljstva i odnosi koji ostaju cijeli život. Ovaj kamp će postati tradicionalan i sigurno ćemo se u Konavlima okupljati i idućih godina.
Sport
Gradnja Olimpijskog bazena na VIšnjiku ide planiranom dinamikom; završeni radovi iskopa
U narednim danima slijede armirano betonski radovi.
U narednim danima slijede armirano betonski radovi.
Grad Zadar provodi projekt izgradnje Olimpijskog bazena na Višnjiku i projekt ide planiranom dinamikom. Završeni su radovi iskopa, a slijede armirano betonski radovi.
Izgradnja vanjskog bazena na Višnjiku započela je u travnju, a gradnja bazena dodatno će podići kvalitetu razvoja vodenih sportova, ali i dati dodatnu sportsku dimenziju cijelom kompleksu ŠC Višnjik koji je postao dnevni boravak brojnih rekreativnih i profesionalnih sportašica i sportaša.
Riječ je o najvećoj kapitalnoj investiciji ulaganja u sport posljednjih godina.
Novi olimpijski bazen samo je jedan korak u projektu modernizacije sportske infrastrukture u Zadru, u okviru ITU projekta Sport Upbuild.
Vrijednost radova je 2,7 milijuna eura + PDV, a polovinom ožujka potpisan je ugovor s tvrtkom Lavčević o gradnji bazena. Novi bazen ukupnih je tlocrtnih dimenzija 80,48×35,64 metara i zadovoljit će sve uvjete za održavanje službenih plivačkih natjecanja na međunarodnoj razini, a gradit će se prema projektu koji je izradio zadarski Konus. Oko bazenske školjke će se izvesti servisni hodnik te strojarnica. Predviđeno razdoblje izvođenja radova je deset mjeseci.
-
magazin6 dana prijeVitamini B kompleksa: Koje su prednosti i kako se točno uzimaju?
-
Hrvatska7 dana prijeLiječnici upozoravaju na trend među mladima: Peptidi nisu bezazleni
-
Sport6 dana prijeMladi Zadrani i dvije bivše igračice ŽKK Zadar Plus osvojili PRO 3×3 turnir u Šibeniku
-
magazin6 dana prijeHoroskop za 27. srpnja 2026.




