Connect with us

Hrvatska

Prednost zapošljavanju na radno mjesto referenta župan dao – ugostiteljima!?

Objavljeno

-


Zadarska županija raspisala je 04. studenog 2010. godine natječaj za radno mjesto referenta/ice za uredsko poslovanje u Upravnom odjelu za pravne i zajedničke poslove. Kada je naša sugovornica (čiji su podaci poznati redakciji) poslala prijavu na natječaj, dobila je odbijenicu u kojoj piše da “ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja za navedeno radno mjesto (uvjet tražene struke), budući da ima završenu gimnaziju“!?
Prema Pravilniku o unutarnjem radu upravnih tijela Zadarske županije od 2. rujna 2010. godine, kao uvjet za raspored na radno mjesto referenta za uredsko poslovanje propisana je srednja stručna sprema upravne, ekonomske i – ugostiteljsko – turističke škole.
Na raspisani natječaj prijave je podnijelo trideset i troje kandidata. Međutim, osam ih je otpalo iz razloga jer nisu priložili presliku svjedodžbe o završenoj srednjoj školi. Četvero ih je otpalo jer su imali završenu gimnaziju. Sedamnaest njih ispunjavalo je formalne uvjete propisane natječajem, te su na taj način ostvarili pravo na pristup provjeri znanja i sposobnosti na pismenom testu, na kojem je prva bila M. O., sa najvećim brojem bodova – 10.
M. O., srednje stručne spreme, hotelijersko-turistički radnik, s navršenih 13 godina radnog staža i radnog iskustva na odgovarajućim poslovima, bez položenog državnog ispita, prima se u službu na neodređeno vrijeme, u Upravni odjel za pravne i zajedničke poslove, na radno mjesto referenta za uredsko poslovanje, odlučeno je.
Žalbu naše sugovornice odbacila je pročelnica Milena Ikić koja je u odbijenici navela da je za navedeno radno mjesto predviđeno stručno znanje, srednja stručna sprema (pri čemu se ne navodi naziv struke) i najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima.
Odbijenicu žalbe na formu natječaja uputio je našoj sugovornici i zadarski župan Stipe Zrilić.

ŽUPAN NEDOSTUPAN – NIJE MOGUĆE?
Objašnjenje cijele situacije zatražili smo i od samog župana Zrilića, no on je ostao poslovično nedostupan za javnost i nezainteresiran za pojašnjavanja svojih odluka građanima.
INSPEKCIJA U ČUDU
Sugovornica Z NET portala tvrdi da se obratila i Inspektoratu, gdje su joj rekli da se u pravilu za takve poslove uzima netko njezine ili ekonomske, odnosno upravno pravne stručne spreme, te su se začudili županovoj odluci, stoga je očekivati inspekcijski nadzor ovih dana i u Zadarskoj županiji.
REFERENT ZA PUTOVANJA IKIĆEVE?!
Jedno od ponuđenih objašnjenja zbog čega se na radno mjesto referenta zapošljava ugostitelj navodno jest u sljedećemu, tvrdi sugovornica Z NET-a – “osoba koja se zaposli na ovome natječaju u Županiji imat će obavezu vršenja rezervacija hotelskog smještaja za pročelnicu Ikić”!?

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

0 Comments

  1. anastazija

    15. ožujka 2011. at 9:49

    Slučajno sam i sama sudjelovala u tom natječaju.Smijurija.
    Već se danima ranije znalo tko će biti primljen a za žalbe i prigovore nemam volje. Ali dobro da se barem piše o tome.

    No votes yet.
    Please wait...
  2. fikus

    15. ožujka 2011. at 10:33

    Gospe ti di ta živi, ća nije doturila kuvertu……

    No votes yet.
    Please wait...
  3. luce

    15. ožujka 2011. at 14:28

    Pa sto je to cudo. Natjecaj se napravi kako bi bili ispunjeni svi uvjeti ‘vezistice’ jer mu je to od strica cer,tetke brat (kako to vlaji slazu rodbinsku vezu),i naravno da gore navedena nije imala ispunjene uvjete. Zrili,Ikic,Prtenjaca,Skara…….Pa ljudi skuzite vise da za druga prezimena nema posla u ovom gradu

    No votes yet.
    Please wait...
  4. nocoment

    15. ožujka 2011. at 15:13

    ajde nemojte samo na ovom slucaju stati, svi znamo da ima toga i jos.

    No votes yet.
    Please wait...
  5. bodulica

    15. ožujka 2011. at 20:54

    Svaki natječaj u državnoj službi je namješten. I ja sam se nažalost tako zaposlila jer nije bilo drugog načina. Moja kolegica na sudu već 5 godina radi na određeno, svakih par miseci joj produžuju ugovor a to je protuzakonito. Ali ako se žali čeka je nogom u tur.
    Zato draga dotična gospođo, drugi put traži vezu pa ti neće trebati nikakve kvalifikacije.

    No votes yet.
    Please wait...
  6. onurbej

    15. ožujka 2011. at 21:38

    Meni je najbolji detalj onaj – da je dotična MO na pismenom testiranju ostvarila, of course, maksimalan broj bodova!
    Haha, pa naravno, kad su maloj mjesec dana ranije dostavili pitanja i odgovore, da ih dobro naštreba na vrijeme.
    A baš me zanima di je to skucala 13 godina staža.
    To je nečija ženica, dosadilo joj po kafićima besplatno ćakulat uz kavu, pa je poželila ćakulat uz kavu u Županiji, za mjesečnu plaću.

    No votes yet.
    Please wait...
  7. m.o.

    16. ožujka 2011. at 23:45

    pa sto ne napisete ko je ta osoba m.o. tako znamo,pa valjda ce neko u ovom nasem malom gradu znat gdje je radila.a i mozda saznamo preko kojeg strica ili tetka je dosla do posla! vidim da je neko tu se vec javio ko je bio na tom natjecaju pa u odbijenici pise ime i prezime!!! ajmo malo akcije,i ovako bi trebali i ubuduce,pa ce se nasi celnici mozda zapitati da li im je pametno primat necake i ostale rodbinske linije,jer ce javnost preko zneta precesljat sve hehehe ajmo akcija!

    No votes yet.
    Please wait...
  8. mila

    17. ožujka 2011. at 2:22

    Dragi moji ovo je besmisleno, članak je potekao od osobe koja se ni u kom slučaju nebi smjela žaliti, nego se tuči nogom u guzicu i vikati jupi jer nije iza rešetaka, a dotična M.O. nije nikad radila u kafićima i pila besplatne kavice. Neka dotična koja se žali na sve moguće institucije napiše svoju prošlost i kaže naciji zbog čega traži posao kad je imala posao kakvi bi svi mi poželjeli.

    No votes yet.
    Please wait...
  9. luce

    17. ožujka 2011. at 2:41

    a ti si ocito M.O,a Mila ???? Boze,hvala ti sto ne zivim u Hrvatskoj a narocito u toj vukojebini od Zadra.
    ZNET-ovci samo nastavite,ocito jedini vi imate gaca pisati o istini

    No votes yet.
    Please wait...
  10. mila

    17. ožujka 2011. at 3:47

    Nisam ja ta MO, ali sam i ja bila na tom testiranju i dobila keca, pa sam se malo raspitivala i saznala puno toga. A što se tiče vukojebine od zadra za to ti svaka čast, sad je Zadar “oklen si ti”. Lije pozdrav ma gdje bili!

    No votes yet.
    Please wait...
  11. marko

    17. ožujka 2011. at 7:28

    svašta

    No votes yet.
    Please wait...
  12. m.o.

    17. ožujka 2011. at 10:22

    vidi vidi…svi znaju sve a niko nista ne govori,dakle ime i prezime doticne gospode! pa da vidimo mozda znamo i mi jos nesto pa da slozimo lipu pricu!

    No votes yet.
    Please wait...

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Hrvatska

PROGNOZA / Drastična promjena vremena: Temperature padaju, vraćaju se kiša i snijeg

Objavljeno

-

By

foto: Saša Čuka

Prvo jutro novog radnog tjedna svanulo je suho i djelomično sunčano. Slično će se zadržati veći dio dana – djelomično sunčano i toplo. No što nas čeka dalje?

Poslijepodne i prema večeri bit će sve oblačnije, na sjeverozapadu unutrašnjosti i u gorju mjestimična kiša i pljuskovi, osobito navečer i u noći na utorak kad u predjelima iznad 700 metara nadmorske visine može biti i snijega. Vjetar na kopnu slab, s promjenom vremena kasno popodne i navečer jak sjeverni i sjeveroistočni. Na Jadranu ujutro malo bure, sredinom dana sjeverozapadni i jugozapadni, a navečer na sjevernom Jadranu jaka bura.

Ponedjeljak će biti podjednako topao kao vikend uz maksimalne temperature između 15 i 20 Celzijevih stupnjeva. 

Posvuda hladnije

Od utorka posvuda hladnije, osobito na kopnu. Bit će pretežno oblačno, mjestimice s kišom, u gorju i snijegom. Na Jadranu će sredinom tjedna puhati prva marčana bura s olujnim udarima. Temperatura zraka sutra na kopnu većinom između 7 i 12, na Jadranu do 16 stupnjeva. 

Srijeda nam donosi prestanak oborina, ali i dalje ostaje prohladno uz pojačan sjeverac na kopnu i jaku buru s olujnim udarima duž obale.

Drugi dio tjedna izgleda uglavnom suho i djelomično sunčano, bura će postupno slabjeti, ali će jutra u unutrašnjosti biti hladnija uz moguć mraz. 

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.

Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje. 

Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.

Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.

Nastavi čitati

Hrvatska

PROGNOZA / Pljuskovi će biti češći, ponegdje uz grmljavinu, u najvišem gorju moguć snijeg

Objavljeno

-

By

Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, ima i kiše duž Jadrana i uz Jadran, mjestimice i u Posavini.

U nastavku četvrtka kiše i pljuskova bit će većinom duž Jadrana i uz Jadran, no poslijepodne i drugdje u unutrašnjosti. Moguća je i grmljavina! U najvišem gorju može pasti malo snijega.

Petak će rijetka biti oborina, uglavnom u unutrašnjosti može pasti malo kiše ili kakav lokalni pljusak. Na Jadranu će biti pretežno sunčano i suho.

Za vikend će se nastaviti nestabilne prilike. U subotu će kiša i pljuskovi biti češća pojava duž Jadrana i uz Jadran, poslijepodne moguće i u središnjoj i zapadnoj unutrašnjosti. U nedjelju će kiša i pljuskova biti većinom duž Jadrana i uz Jadran.

Novi tjedan ne donosi stabilizaciju, česti će biti kiša i pljuskovi, a kako će se temperature malo sniziti, u najvišem gorju može pasti malo snijega. Čini se da će i nadolazeći tjedan biti u znaku nestabilnog vremena.

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu