Hrvatska
Policija danas nastavlja s ispitivanjem Jelavića

Nikica Jelavić je nakon jučerašnjeg uhićenja i ispitivanja u policijskom Uskoku proveo noć u pritvoru te će se danas nastaviti njegov informativni razgovor sa istražiteljima.
Jelavićev odvjetnik Milenko Umićević je za Index jutros potvrdio da je Jelavić zadržan u pritvoru. “Prespavao je tamo i danas se nastavlja informativni razgovor. Formalno još ne iskazuje ništa”, kazao nam je Umićević te dodao kako još samo razgovara s istražiteljima i ne iznosi nikakvu obranu.
Podsjetimo, Jelavić je jučer uhićen u zagrebačkoj zračnoj luci Pleso nakon što se iz Sarajeva avionom vratio u Zagreb. Zadržala ga je granična kontrola prilikom kontrole putovnica te je prebačen u prostorije policijskog Uskoka na zagrebačkim Oranicama. Jelavić je ranije preko odvjetnika najavio da se vraća u Zagreb te da se namjerava odazvati pozivu na informativni razgovor.
Zbog te najave je odvjetnik Umičević jučer kazao da nije bilo potrebe za uhićenjem na Plesu. Policija je posljednjih dana na ispitivanje dovela većinu pripadnika tzv. knežijske skupine, a sve u sklopu operative akcije “Šok 3”. Glasnogovornik policije je potvrdio kako su uhićenja povezana s napadima na novinara Dušana Miljuša i poduzetnika Josipa Galinca.
Na razgovoru je prošlog tjedna bio i Zoran Pripuz, koji se dobrovoljno javio policiji, a nakon ispitivanja je pušten na slobodu. Pripuz je zajedno sa Jelavićem slovio kao predvodnik tzv. knežijske skupine. Istraga zbog pokušaja ubojstva Miljuša i Galinca pokrenuta je protiv Darka Đakića i Đorđea Vuletića, kojima je određen jednomjesečni pritvor, a osumnjičeni su kao izvršitelji pokušaja ubojstva. Nalogodavci još nisu pronađeni.
Hrvatska
PROGNOZA / Zemlju zahvatila jača promjena vremena: Evo gdje danas stižu kiša, snijeg, olujni vjetar…
Noćas je jača promjena vremena s kišom i sjevernim vjetrom zahvatila veći dio Hrvatske. U Gorskom kotaru jutros pada snijeg, a na većem dijelu obale je zapuhala jaka do olujna bura.
U nastavku dana puno oblaka i vjetra. Povremene kiše i pljuskova s grmljavinom bit će na Jadranu, osobito u Dalmaciji. Na sjevernom dijelu većinom suho sa sunčanim razdobljima. U unutrašnjosti puno oblaka, a u Slavoniji i gorskoj Hrvatskoj povremeno će biti kiše, u višim predjelima i snijega. Puhat će umjeren sjeverac, na Jadranu jaka i olujna bura. Temperatura na kopnu od 6 do 11, u gorju hladnije, a duž obale između 11 i 16 Celzijevih stupnjeva.
Povremene kiše bit će i sljedeće noći te sutra ujutro.
Danju prestanak oborina, najprije na sjevernom Jadranu i u sjevernijim kopnenim krajevima. Uslijedit će djelomično razvedravanje pa će sutra biti i sunčanih razdoblja, osobito u drugom dijelu dana. Ostaje vjetrovito uz umjeren i jak sjeverac u unutrašnjosti te jaku i olujnu buru na Jadranu koja podno Velebita može imati i orkanske udare. Temperatura zraka većinom između 10 i 15 Celzijevih stupnjeva.
Od četvrtka uglavnom suho i djelomično sunčano. Vjetar će postupno oslabjeti. Jutra hladna, osobito na kopnu gdje je moguć i mraz, a dnevna temperatura bez veće promjene u odnosu na srijedu.
Hrvatska
PROGNOZA / Drastična promjena vremena: Temperature padaju, vraćaju se kiša i snijeg
Prvo jutro novog radnog tjedna svanulo je suho i djelomično sunčano. Slično će se zadržati veći dio dana – djelomično sunčano i toplo. No što nas čeka dalje?
Poslijepodne i prema večeri bit će sve oblačnije, na sjeverozapadu unutrašnjosti i u gorju mjestimična kiša i pljuskovi, osobito navečer i u noći na utorak kad u predjelima iznad 700 metara nadmorske visine može biti i snijega. Vjetar na kopnu slab, s promjenom vremena kasno popodne i navečer jak sjeverni i sjeveroistočni. Na Jadranu ujutro malo bure, sredinom dana sjeverozapadni i jugozapadni, a navečer na sjevernom Jadranu jaka bura.
Ponedjeljak će biti podjednako topao kao vikend uz maksimalne temperature između 15 i 20 Celzijevih stupnjeva.
Posvuda hladnije
Od utorka posvuda hladnije, osobito na kopnu. Bit će pretežno oblačno, mjestimice s kišom, u gorju i snijegom. Na Jadranu će sredinom tjedna puhati prva marčana bura s olujnim udarima. Temperatura zraka sutra na kopnu većinom između 7 i 12, na Jadranu do 16 stupnjeva.
Srijeda nam donosi prestanak oborina, ali i dalje ostaje prohladno uz pojačan sjeverac na kopnu i jaku buru s olujnim udarima duž obale.
Drugi dio tjedna izgleda uglavnom suho i djelomično sunčano, bura će postupno slabjeti, ali će jutra u unutrašnjosti biti hladnija uz moguć mraz.
Hrvatska
PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje.
Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.
Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) SAVRŠENA TEMPERATURA MORA? / Evolution Next Level u Zadru otvorio raspravu o budućnosti turizma i investicija
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) VELIK INTERES ZA EVOLUTION NEXT LEVEL U ZADRU / Nikolina Brnjac, Josip Bilaver i Šime Erlić otvorili platformu ideja, znanja i novih suradnji
-
Sport4 dana prijePOSEBAN GUŠT / Bivši igrač Zadra zvijezda je 3×3 košarke






