Hrvatska
Sablasni Trgovački centar i ulice Poluotoka!

Uskoro se konačno otvara najveći trgovački centar u Dalmaciji s adresom u Zadru – Supernova. Podsjetimo, u svoj četvrti centar u Hrvatskoj Supernova je uložila 85 milijuna eura, a na 38 tisuća četvornih metara i dvije etaže, kupce će mamiti 90 trgovina.
Otvaranjem velikih shopping centara dolazi do zatvaranja trgovina u starim jezgrama gotovo svih dalmatinskih gradova pa ni Zadar nije iznimka.
Trend zatvaranja trgovina i malih obrta u Zadru traje već gotovo dvije godine, a u posljendje vrijeme taj trend je još intenzivniji čemu svjedoče brojni prazni izlozi na Poluotoku, što i nije čudno, jer to je i svjetski trend jer prostori u gradu još uvijek imaju visoke najamnine, a sve je manje ljudi koji potrepštine kupuju u gradu.
Brži tempo života zahtijeva kupovinu više artikala na jednom mjestu, a plaćanje i nedostatak parkirališnih mjesta situaciju u centru samo pogoršavaju.
Od nekih trgovaca doznajemo kako uskoro slijedi premiještanje ili zatvaranje i nekih većih trgovina s poznatim markama koji se već godinama nalaze na Poluotoku a istu sudbinu dijele i trgovine u starom dijelu trgovačkog centra Relja. Veliki trgovački centri odvlače tako ljude iz središta grada a kako neslužbeno doznajemo neće biti pošteđena ni konkurencija jer sve je više glasina o tome kako bi uskoro i Mercator mogao zatvoriti svoja vrata.
Hrvatska
PROGNOZA / Zemlju zahvatila jača promjena vremena: Evo gdje danas stižu kiša, snijeg, olujni vjetar…
Noćas je jača promjena vremena s kišom i sjevernim vjetrom zahvatila veći dio Hrvatske. U Gorskom kotaru jutros pada snijeg, a na većem dijelu obale je zapuhala jaka do olujna bura.
U nastavku dana puno oblaka i vjetra. Povremene kiše i pljuskova s grmljavinom bit će na Jadranu, osobito u Dalmaciji. Na sjevernom dijelu većinom suho sa sunčanim razdobljima. U unutrašnjosti puno oblaka, a u Slavoniji i gorskoj Hrvatskoj povremeno će biti kiše, u višim predjelima i snijega. Puhat će umjeren sjeverac, na Jadranu jaka i olujna bura. Temperatura na kopnu od 6 do 11, u gorju hladnije, a duž obale između 11 i 16 Celzijevih stupnjeva.
Povremene kiše bit će i sljedeće noći te sutra ujutro.
Danju prestanak oborina, najprije na sjevernom Jadranu i u sjevernijim kopnenim krajevima. Uslijedit će djelomično razvedravanje pa će sutra biti i sunčanih razdoblja, osobito u drugom dijelu dana. Ostaje vjetrovito uz umjeren i jak sjeverac u unutrašnjosti te jaku i olujnu buru na Jadranu koja podno Velebita može imati i orkanske udare. Temperatura zraka većinom između 10 i 15 Celzijevih stupnjeva.
Od četvrtka uglavnom suho i djelomično sunčano. Vjetar će postupno oslabjeti. Jutra hladna, osobito na kopnu gdje je moguć i mraz, a dnevna temperatura bez veće promjene u odnosu na srijedu.
Hrvatska
PROGNOZA / Drastična promjena vremena: Temperature padaju, vraćaju se kiša i snijeg
Prvo jutro novog radnog tjedna svanulo je suho i djelomično sunčano. Slično će se zadržati veći dio dana – djelomično sunčano i toplo. No što nas čeka dalje?
Poslijepodne i prema večeri bit će sve oblačnije, na sjeverozapadu unutrašnjosti i u gorju mjestimična kiša i pljuskovi, osobito navečer i u noći na utorak kad u predjelima iznad 700 metara nadmorske visine može biti i snijega. Vjetar na kopnu slab, s promjenom vremena kasno popodne i navečer jak sjeverni i sjeveroistočni. Na Jadranu ujutro malo bure, sredinom dana sjeverozapadni i jugozapadni, a navečer na sjevernom Jadranu jaka bura.
Ponedjeljak će biti podjednako topao kao vikend uz maksimalne temperature između 15 i 20 Celzijevih stupnjeva.
Posvuda hladnije
Od utorka posvuda hladnije, osobito na kopnu. Bit će pretežno oblačno, mjestimice s kišom, u gorju i snijegom. Na Jadranu će sredinom tjedna puhati prva marčana bura s olujnim udarima. Temperatura zraka sutra na kopnu većinom između 7 i 12, na Jadranu do 16 stupnjeva.
Srijeda nam donosi prestanak oborina, ali i dalje ostaje prohladno uz pojačan sjeverac na kopnu i jaku buru s olujnim udarima duž obale.
Drugi dio tjedna izgleda uglavnom suho i djelomično sunčano, bura će postupno slabjeti, ali će jutra u unutrašnjosti biti hladnija uz moguć mraz.
Hrvatska
PROGNOZA / Jače pogoršanje: Stiže zahlađenje, uz kišu i grmljavina, snijeg
Umjereno do pretežno oblačno je u većem dijelu zemlje, mjestimice se vozi po mokrim i skliskim kolnicima, vozače pozivaju na oprez iz Hrvatskog autokluba.
Mjestimice je smanjena vidljivost zbog magle, stoga brzinu treba prilagoditi uvjetima na cestama. U nastavku petka, uglavnom sredinom dana i poslijepodne, može pasti malo kiše ili kakav pljusak pretežno u kopnenim krajevima. Razmjerno toplo diljem zemlje.
Za vikend će biti nestabilno. U subotu kiše i pljuskova može biti na sjevernom Jadranu, u Gorskom kotaru i Lici, unutrašnjosti Dalmacije i na krajnjem sjeverozapadu zemlje. U nedjelju će kiše i pljuskova biti uglavnom duž Jadrana i uz Jadran, u najvišem gorju može pasti malo snijega.
Početkom novog tjedna jače naoblačenje. Zapuhat će vjetar sjevernog smjera, osjetno će zahladnjeti, u gorju će biti snijega. Kišu i pljuskove, moguće i obilnije, ponegdje može pratiti i grmljavina.
-
ZADAR / ŽUPANIJA2 dana prije(NE)RADNE NEDJELJE / Danas su u Zadru otvorene sljedeće trgovine…
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) SAVRŠENA TEMPERATURA MORA? / Evolution Next Level u Zadru otvorio raspravu o budućnosti turizma i investicija
-
ZADAR / ŽUPANIJA4 dana prije(FOTO) VELIK INTERES ZA EVOLUTION NEXT LEVEL U ZADRU / Nikolina Brnjac, Josip Bilaver i Šime Erlić otvorili platformu ideja, znanja i novih suradnji
-
Sport4 dana prijePOSEBAN GUŠT / Bivši igrač Zadra zvijezda je 3×3 košarke






