Connect with us

ZADAR / ŽUPANIJA

Cheerleading u Debeljaku: U tijeku upisi za djecu iz općine Sukošan

Objavljeno

-

Cheerleading klub Tornadele pokreće novu grupu u Debeljaku, a upisi su upravo otvoreni. Ovaj potez dolazi s ciljem da se djeci iz Debeljaka i cijele općine Sukošan približi cheerleading, omogućujući im da se bave sportom u svojoj lokalnoj zajednici, bez potrebe za putovanjem u veće gradove.
Treninzi će se održavati u Društvenim prostorijama Debeljak, ponedjeljkom, srijedom i petkom od 18 do 19 sati. Nova grupa namijenjena je djeci predškolske i školske dobi, a trenirat će ih kvalificirani treneri iz Debeljaka, čime se osigurava da djeca uče od lokalnih stručnjaka.
Cilj ove inicijative je omogućiti djeci iz manjeg mjesta da se bave sportom koji kombinira ples, gimnastiku, akrobacije i timski rad. Cheerleading je poznat po tome što pomaže djeci u razvoju fizičkih vještina, samopouzdanja i timskog duha, a roditeljima iz Debeljaka i okolice olakšava organizaciju aktivnosti jer se treninzi održavaju lokalno.
Cheerleading klub Tornadele već dugo djeluje u većim gradovima poput Zadra i Zagreba, a ranije su uspješno organizirane grupe i u manjim mjestima poput Nina i Neviđana na otoku Pašmanu. Sada, širenjem na općinu Sukošan, klub želi omogućiti djeci iz svih dijelova regije da se uključe u cheerleading i ples.
Za sve zainteresirane, više informacija o upisima može se dobiti pozivom na broj 099/489-9142 ili putem društvenih mreža kluba.
Kontakt informacije:
📍 Lokacija: Društvene prostorije Debeljak
🗓️ Termini Upisa: Ponedjeljak, srijeda i petak od 18 do 19 sati
📞 Informacije i upisi: 099/489-9142
Društvene mreže kluba: Instagram i Facebook
Pridružite se Tornadelama i pružite svom djetetu priliku da zablista kroz sport i timski rad!

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

ZADAR / ŽUPANIJA

ZIMSKA BAJKA / Božićna čarolija u Cerovačkim špiljama! 

Objavljeno

-

By

Ho-ho-ho! Djed Mraz dolazi pod zemlju – ravno u čarobne Cerovačke špilje, ali treba pomoć, dođite i vi, roditelji s djecom, pomozite nam ukrasiti naš Centar, stoji u objavi iz Cerovačkih špilja!

📅13. prosinca 2025.

⏰11:00 – Radionica izrade ukrasa i kićenje bora 

⏰12:30 – Obilazak špilje s Djedom Mrazom i slatki pokloni iznenađenja 

“Čeka vas prava zimska bajka: kreativne radionice, ukrašeni bor, pokloni i nezaboravna podzemna avantura! 

Djeca do 12 godina imaju besplatan ulaz u špilju!”

Obavezna prethodna najava do 12. 12. na: 099/814-4724

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

(FOTO) TRADICIONALNO / Barkajoli kod gradonačelnika Erlića

Objavljeno

-

By

U Maloj vijećnici gradonačelnik Šime Erlić danas je ugostio zadarske barkajole Dina Gajića, Šimu i Berta Gregova

Tradicionalno, uoči Božića, u Gradskoj upravi priređeno je primanje za zadarske barkajole. 

– Svjesni smo koliko barkajoli znače Zadru i hvala vam što njegujete našu tradiciju. Nadam se da će uskoro, i to pozitivno i za vas i za nas, biti završena priča oko upisa barkajola na listu nematerijalne kulturne baštine RH što će nam biti dodatni zamah u promociji i vas i našega Zadra, kazao je gradonačelnik Erlić barkajolima uručivši im prigodne darove.

Gradonačelnik Erlić zahvalio im se za njihov rad, trud i trajan doprinos turističkoj promociji grada. 

U neformalnom razgovoru uz prepričavanje anegdota koje svakodnevno doživljavaju kroz svoj posao, barkajoli su gradonačelniku iznijeli potencijalne probleme u radu, svoja zapažanja, primjedbe i prijedloge o svemu što bi se još moglo učiniti kako bi ovaj vid turističke ponude, ali i tradicionalnog načina prijevoza građana, bio još dostupniji, sigurniji i ugodniji.

– Na usluzi smo turistima, ali i našim građanima koji čine 20 posto putnika koji biraju barku za prijevozno sredstvo do Poluotoka, i obrnuto. Kod korekcije cijena, bili smo oprezni, vožnju turistima naplaćujemo dva eura, dok je ona za lokalno stanovništvo jedan euro, kazao je Berto Gregov, jedan od zadarskih barkajola.

Danas plove ukupno tri barke, sve u vlasništvu aktivnih barkajola. Aktivni su Zvonko Gregov, njegovi sinovi Berto i Šime GregovŠime Begonja te najmlađi trenutno aktivni barkajol Dino Gajić. Među aktivnim barkajolima četvorica su vlasnici obrta koji su registrirani za prijevoz putnika. Iz gradske blagajne, kao i svake, i ove godine bit će im plaćeni doprinosi poput mirovinskog i zdravstvenog osiguranja. 

Uz gradonačelnika Erlića, na prijemu za barkajole bili su Ante Ćurković, zamjenik gradonačelnika, Dolores Kalmeta, pročelnica Upravnog odjela gradsku samoupravu i opće poslove i Dina Bušić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu i sport. Upravo zahvaljujući tom gradskom Odjelu, u srpnju 2025. godine Ministarstvu kulture i medija poslan je elaborat s prijedlogom da barkajoli budu prepoznati kao nematerijalna kulturna baština i budu upisani u Registar kulturnih dobara. Poseban doprinos kao inicijatorica te priče dala je Zrinka Brkan Klarin, povjesničarka umjetnosti i arheologinja, zaposlena u Upravnom odjelu za kulturu i sport, koja je prikupila brojne materijale o ovom tradicijskom obrtu.

 
Nastavi čitati

ZADAR / ŽUPANIJA

“MAJČINA RIJEČ” / U ponedjeljak predstavljanje knjige fra Andrije Bilokapića

Objavljeno

-

By

Predstavljanje knjige ‘Majčina riječ’ fra Andrije Bilokapića održava se u ponedjeljak, 8. prosinca, u samostanu sv. Frane u Zadru, s početkom u 20 sati.

Predstavljači su Stjepan Lice, fra Jozo Grbeš i mons. Želimir Puljić. 

Zahvalu će uputiti autor Bilokapić i Vedran Vidović.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu