Connect with us

Sport

AK ROGOVO, SV. FILIP I JAKOV / Željko Birkić osvojio ukupno 3. mjesto u Lošinju i Cresu!

Objavljeno

-

foto: Facebook

Proteklog vikenda su se održale dvije trail utrke u Lošinju i Cresu. Član AK Rogovo iz Sv. Filipa i Jakova, Željko Birkić, u subotu je trčao green utrku u dužini od 8 km i osvojio 2. mjesto u konkurenciji oko 1.600 trail trkača.

U nedjelju je Birkić trčao na Cresu također u dužini od 8 km i osvojio ukupno 3. mjesto.

Nakon zbrajanja razlika te dvije trail utrke, Željko je osvojio odlično 3. mjesto u ukupnom plasmanu.

Ukupni pobjednik trail utrka bio je Slovenac Simon Strnad.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

SPORTSKI VIKEND / Nogomet na Višnjiku u subotu i nedjelju!

Objavljeno

-

By

Subota, 20. rujna

NOGOMET: tići NK Zadarnova 3 – NK Zara 2 08:00h, papaline NK Zadarnova 2 – NK Pakoštane 09:10h, NK Zara – NK Pag 09:10h, NK Zadarnova – NK Novalja 10:00h, mlađi pioniri NK Arbanasi – NK Junak 11:15h, pioniri NK Arbanasi – NK Junak 12:45h.

Nedjelja, 21. rujna

NOGOMET: mlađi pioniri NK Zara – NK Nošk 08:20h, tići NK Zadarnova – NK Raštane 09:30h, kadeti HNK Zadar – NK Hrvatski drag. 12:00h, juniori HNK Zadar – NK Hrvatski drag. 14:00h, pioniri NK Zara – NK Abeceda 2 19:00h.

 
Nastavi čitati

Sport

Europski kup u daljinskom plivanju – Ražanac, 27. rujna 2025.

Objavljeno

-

By

Drugu godinu zaredom Ražanac je domaćin jedne od najprestižnijih plivačkih utrka – Europskog kupa u daljinskom plivanju. Ovogodišnja sezona sastoji se od pet utrka, a završna, peta utrka održat će se upravo u našem mjestu, nakon što su prethodna natjecanja ugostili Protaras, Lisabon, Pariz i Barcelona. To je velika čast za Hrvatsku i posebno za Ražanac.

U subotu, 27. rujna 2025., u more skaču najbolji europski plivači. Utrku otvaraju plivači u 9:00 sati, te plivačice u 9:10 sati, a natjecat će se u olimpijskoj disciplini 10 km. Staza je pravokutnog oblika, duga 1.666 metara po krugu.

Svečano otvorenje natjecanja održat će se dan ranije, u petak, 26. rujna 2025. u 18:30 sati na trgu u Ražancu.

Na natjecanju će sudjelovati 37 plivača i 28 plivačica iz gotovo svih europskih zemalja. Hrvatsku će predstavljati:

  • Ana Potlaček (KDP Donat)
  • Domina Žure
  • Mauro Bobanović

Pozivamo sve žitelje Zadra i Zadarske županije, ljubitelje sporta, posebno plivanja i maratonskog plivanja, da dođu podržati natjecatelje i uživati u ovom vrhunskom sportskom događaju.

📺 Za sve one koji neće moći biti u Ražancu, cijeli događaj moći će pratiti uživo na ARENA SPORT 1 televiziji.

 
Nastavi čitati

Sport

GRADONAČELNIK U OBILASKU / Grad Zadar nastavlja ulagati u sportske objekte – ŠC Višnjik i igralište Bagat

Objavljeno

-

By

Gradonačelnik Grada Zadra Šime Erlić sa suradnicima je obišao Športski centar Višnjik i sportsku infrastrukturu unutar kompleksa.

Gradonačelnik je naglasio kako je ulaganje u sportsku infrastrukturu jedan od prioriteta Grada Zadra: „Ona nije važna samo za sportaše, već i za sve naše sugrađane koji svakodnevno koriste ove prostore. Grad će s jednakom pažnjom ulagati u održavanje svih sportskih i rekreativnih sadržaja na Višnjiku, kako bi oni i dalje bili u svojoj punoj funkciji i jednako dobro posjećeni, te sigurni za korištenje svim građanima.“

Direktor ŠC-a, Tomislav Zubčić, proveo je gradonačelnika kroz sportsku dvoranu Krešimir Ćosić, zatvoreno bazensko plivalište, kompleks vanjskih sportskih terena i dječjih igrališta, kao i kroz popratne sadržaje centra.

Cijeli kompleks je u svakodnevnoj upotrebi brojnih građana Zadra- – stotine tisuća korisnika godišnje potvrđuju da je Višnjik najposjećeniji sportski kompleks u ovom dijelu Hrvatske. Naravno, taj broj korisnika je i veliki izazov i opterećenje za infrastrukturu i njeno održavanja. Gradonačelnik se u obilasku i u neposrednom kontaktu s djelatnicima  upoznao sa najhitnijim radovima koji su neophodni za nesmetano funkcioniranje Višnjika.

Između ostalog, to su popravci garderobnih ormarića u svlačionicama bazena, kompletna zamjena umjetne trave na dva manja nogometna igrališta, dogradnja tribina na jednom nogometnom igralištu, obnova parketa u malim dvoranama te modernizacija semafora u centralnoj dvorani. Nastavlja se redoviti servis i dohrana svih umjetnih travnjaka te će se pristupiti i zamjeni zaštitnih mreža. Na vanjskim terenima uskoro započinju radovi na postavljanju nove podloge za mini košarku i stolni tenis, kao i obnova oštećenih dijelova tartan staze. Dogovoreno je i navodnjavanje pojedinih zelenih površina u suradnji s tvrtkom Nasadi.

Tijekom obilaska upoznat je i s dodatnim mjerama sigurnosti koje je Višnjik uveo. Angažirani su dodatni zaštitari i djelatnici, posebice u poslijepodnevnim satima kada kompleks posjećuje velik broj djece i rekreativaca. Njihova je uloga osigurati poštivanje kućnog reda, pridržavanje pješačkih zona te sprječavanje nedozvoljene i prebrze vožnje električnih romobila i drugih vozila. Na ovaj način Višnjik potvrđuje svoju opredijeljenost da svim posjetiteljima pruži sigurno i ugodno okruženje.

Nakon toga, gradonačelnik i pročelnik Darko Kasap obišli su i igralište Bagat, za koje je pripremljen projekt rotacije igrališta i izgradnje novih tribina, koje će omogućiti i izgradnju sportske dvorane za TŠC.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu